چی بخرمخانه و آشپزخانه

معایب لباسشویی سامسونگ {راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ1401}

ماشین لباسشویی یکی از لوازم‌خانگی اصلی برای خانواده‌هاست. استفاده از لباسشویی ، شست‌وشو لباس‌ها را آسان می‌کند. بااین‌حال، وقتی نوبت به خرید یک ماشین لباسشویی جدید می‌رسد، دانستن معایب لباسشویی سامسونگ دشوار بوده و نیاز است که حتما از مقاله بهترین ماشین لباسشویی کمک بگیرید. ازاین‌گذشته، گزینه‌های زیادی برای خرید وجود دارد! یکی از گزینه‌های پرطرفدار، ماشین لباسشویی سامسونگ است در این مقاله از چی چی چی می‌خواهیم درباره راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ صحبت کنیم.

 

با خواندن این مقاله، پاسخ سؤالات ذکر شده در زیر را خواهید گرفت:

 • فناوری موجود در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟
 • چگونه بعد از خرید ماشین لباسشویی، از آن نگهداری کنید؟
 • مزایا و معایب ماشین لباسشویی سامسونگ چه مواردی هستند؟
 • در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ باید به چه نکاتی بیشتر توجه کنید؟

 

فهرست مطالب

توجه به ظرفیت در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

اولین نکته‌ای که باید در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ به آن توجه کنید، ظرفیت ماشین لباسشویی است، شاید از خودتان بپرسید، توجه به میزان ظرفیت ماشین لباسشویی چه اهمیتی دارد؟

در اصل ظرفیت ماشین لباسشویی بر حسب کیلوگرم بیان می‌شود.

 • لباسشویی 10.5 کیلوگرم
 • لباسشویی 7 کیلوگرم
 • لباسشویی 8 کیلوگرم
 • لباسشویی 9 کیلوگرم

این واحد حداکثر وزن باری را که یک مدل خاص، می‌تواند بشوید را نشان می‌دهد. هرچه ظرفیت بیشتر باشد، هر بار می‌توانید اقلام بیشتری را بشویید.

 

توجه به اندازه در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

نکته بعدی که در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ باید ذکر کنیم، درنظرگرفتن ابعاد و اندازه ماشین لباسشویی است.

ابعاد ماشین‌های لباسشویی شامل عرض، ارتفاع و عمق آن است. در زمان خرید باید این ابعاد را بررسی کنید و آن را با ابعاد فضای خانه خودتان برای قراردادن لباسشویی مقایسه کنید تا مطمئن شوید که در نهایت چیزی را خریداری نمی‌کنید که برای فضا خانه‌تان مناسب نیست.

به یاد داشته باشید که باید فضای اطراف را هم در نظر بگیرید! بله درست است، درنظرگرفتن اندازه فضای اطراف نیز مهم است. زیرا ماشین‌های لباسشویی برای نصب لوله به شکاف حداقل 50 میلی‌متری در پشت و 25 میلی‌متری در دو طرف نیاز دارند.

پس تا اینجا فهمیدیم که در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ مانند سایر برندها، توجه به دو مورد اندازه و ظرفیت مهم است. برای اینکه بدانید به کدام موارد دیگر در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ توجه کنید، تا انتها همراه ما باشید.

 

مزایا و معایب در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

خرید ماشین لباسشویی سامسونگ بدون توجه به ویژگی‌های مثبت برند SAMSUNG ، امکان‌پذیر نیست. ازاین‌رو در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ قصد داریم به برخی از این ویژگی‌ها اشاره کنیم.

مزایای ماشین لباسشویی سامسونگ:

 • بدنه آن از فولاد ضدزنگ است.
 • لباس‌ها را سریع خشک کرده و به طور مؤثر تمیز می‌کند.
 • ماشین لباسشویی سامسونگ بهترین نسخه درب از بالا و جلو است.
 • دارای ویژگی Eco Bubble است که با مخلوط کردن آب با پودر، کف زیادی برای شستشوی کامل لباس‌ها ایجاد می‌کند و لباس‌ها را در بالاترین سطح تمیزی قرار می‌دهد.
 • برخی از ماشین های لباسشویی سامسونگ  دارای قابلیت خشک کردن با بخار هستند که برای استفاده در آپارتمان و فضای محدود که مکانی برای خشک کردن لباس وجود ندارد، مناسب است.

اما جدا از اینکه باید به ویژگی‌های مثبت ماشین لباسشویی سامسونگ توجه کنید، بهتر است به معایب این لباسشویی نیز دقت کنید در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده‌ایم.

معایب لباسشویی سامسونگ:

 • از معایب اصلی ماشین لباسشویی سامسونگ بالا بودن قیمت آن نسبت به بقیه ماشین لباس‌شویی‌هاست.
 • قیمت بالای قطعات یدکی و عدم دسترسی آسان برای تعمیر این قطعات در ایران.
 • سیستم‌ها و گزینه‌های زیادی برای شستشوی لباس دارد اما برخی از آنها هیچ کاربردی ندارند.
 • گارانتی موتور فقط 5 سال است بر خلاف برخی ماشین لباس‌شویی‌هایی که موتور آنها  10 سال گارانتی دارند.

 

توجه به کارکرد ماشین لباسشویی در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

شاید با نگاه‌کردن به نوشته‌های چرخه تنظیم‌کننده ماشین لباسشویی، به نظرتان کارکردن با آن راحت باشد. اما بهتر است در خرید لباسشویی از فروشنده درباره نحوه دقیق کارکردن هرکدام از موارد روی چرخه اطلاعات کسب کنید.

برای اینکه در خانه بهتر بتوانید با ماشین لباسشویی سامسونگ کار کنید، بهتر است از فروشنده درباره نحوه کارکرد ماشین لباسشویی سامسونگ سؤال کنید ما در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ به مهم‌ترین موارد در هنگام کار با ماشین لباسشویی اشاره کرده‌ایم.

 • شستن لباس‌های پنبه‌ای
 • شستن لباس های سنتتیک (لباس های ساخته شده از الیاف مصنوعی)
 • شستشوی لباس‌های کودک
 • تنظیمات آبکشی
 • شستشوی اکو
 • مراقبت در فضای باز
 • شستشوی دستی و سریع
 • Eco Drum Clean
 • از بین بردن بوی نامطبوع
 • شستشوی لباس هایی با بافت حساس

شستشوی پارچه‌های پنبه‌ای

پارچه‌های پنبه‌ای معمولاً در دمای بالاتر شسته می‌شوند، مخصوصاً اگر بسیار کثیف نیز باشند (لباس‌هایی که از جنس پنبه هستند می‌توانند حرکت و چرخش بیشتری را تحمل کند) برنامه‌های شستشوی لباس‌های پنبه‌ای به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌های نخی خود را بدون آسیب رساندن به پارچه‌ها بشویید.

سنتتیک (لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی)

لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی، مانند پلی‌استر و ویسکوز، کمی نازک‌تر از لباس‌های نخی هستند. برای شستشوی این لباس‌ها باید تنظیمات مربوط به لباس‌های سنتتیک موجود در ماشین لباسشویی را فعال کنید تا لباس‌ها را در دمای پایین‌تر و سرعت چرخش کمتری شستشو دهد.

لباس‌های کودکان

چرخه مراقبت از پوست کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ، لباس‌ها را در دمای بالاتر می‌شوید تا مواد شوینده باقی‌مانده‌ای که ممکن است به پوست ظریف کودکان آسیب برساند یا آن را تحریک کند را از بین ببرد.

افزایش چرخش وآبکشی

تنظیمات آبکشی و چرخش را می‌توان فقط برای لباس‌هایی که نیاز به آبکشی بیشتری دارند یا برای افزودن نرم‌کننده پارچه به لباس‌های انباشته شده در درام لباسشویی استفاده کرد. اگر لباس‌های شسته شده نیاز به آبکشی و چرخاندن بیشتری دارند، می‌توان تعداد دفعات چرخش و آبکشی را از این طریق در لباسشویی سامسونگ افزایش داد.

شستشوی اکو

از تنظیمات شستشوی اکو می‌توان برای کاهش مصرف انرژی لباس‌ها را در دمای پایین‌تر استفاده کرد.

مراقبت از لباس‌های ضد آب

این گزینه برای مراقبت از لباس‌های ضد آب و لباس‌های ورزشی طراحی شده است. این چرخه همچنین برای مدت طولانی لباس‌ها را در دمای پایین می‌شوید تا علائم و بوهای عرق را از بین ببرد، درحالی‌که می‌تواند از بافت پارچه‌ها و روکش‌های خاص آنها محافظت کند.

شستشوی دستی و سریع

این چرخه لباس‌ها را در دمای پایین‌تر می‌شوید و برای محافظت از پارچه با جنس ظریف با سرعت پایین می‌چرخد. البته در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توانید لباس‌های کثیف خود را نیز در کمترین زمان با تنظیمات شستشوی سریع هم بشویید.

Eco Drum Clean

این تنظیمات آلودگی و باکتری‌ها را از درام ماشین لباسشویی پاک می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از روشن‌کردن ماشین لباسشویی سامسونگ، چرخه را روی گزینه  Eco Drum Clean قرار دهید سپس به مقدار معین ماده پاک‌کننده در داخل کشوی مخصوص شوینده بریزید و کشو را ببندید. در نهایت دکمه استارت را فشار دهید تا مراحل تمیز شدن درام ماشین لباسشویی آغاز گردد. این کار سبب افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود.

ازبین‌بردن بوی نامطبوع

این گزینه از چرخه شستشوی هوا استفاده می‌کند که از جریان‌های شدید هوا در دمای بالا استفاده می‌کند و بدون نیاز به استفاده از مواد شوینده، لباس‌های شما را خوشبو می‌کند.

خشک‌کردن لباس‌های با بافت حساس

برای لباس‌هایی که به گرما حساس‌تر هستند، تنظیمات خشک‌کردن لباس از پارچه مصنوعی را انتخاب کنید تا لباس‌های خود را در دمای پایین‌تر خشک کنید.

دقت به فناوری در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ با بسیاری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری طراحی شده‌اند تا فرایند شستشو را آسان‌تر کنند. باتوجه ‌به این قضیه، قدم بعدی که باید در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ بردارید، توجه و تمرکز بر میزان فناوری لباسشویی سامسونگ است. ما برای کمک به انتخاب بهتر شما، در خرید ماشین لباسشویی، فناوری‌های مربوط به آن را ذکر کرده‌ایم.

فناوری‌های لباسشویی سامسونگ عبارت‌اند از:

 • فناوری AddWash™
 • فناوری QuickDrive™
 • سنسورهای وزن
 • تنظیمات خیس کردن زیاد
 • قابلیت ارتباط آنلاین
 • فناوری کاهش لرزش (VRT)

برای اینکه بیشتر با فناوری‌های ذکر شده در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ آشنا شوید در ادامه به توضیح هریک از موارد فوق پرداخته‌ایم.

فناوری AddWash

ویژگی AddWash™ سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد لباس‌هایی که فراموش کرده‌اید برای شستشو در داخل ماشین لباسشویی بیندازید را حتی پس از شروع چرخش، به ماشین لباسشویی اضافه کنید. این فناوری به شما کمک می‌کند تا همیشه لباس‌های تمیز در دسترس داشته باشید و درعین‌حال در مصرف زمان و انرژی هم صرفه‌جویی کنید.

فناوری QuickDrive

فناوری QuickDrive™ سامسونگ از یک ضربه‌دهنده در وان لباسشویی استفاده می‌کند تا جریان آب را تسریع کرده، مواد شوینده را وارد پارچه لباس‌هایتان کند و در زمان بسیار کم، لباس های کاملا تمیز را به شما تحویل دهد.

فناوری Delay Cycle End Time

فناوری Delay Cycle End Time به این معنی است که می‌توانید زمان چرخه شستشو را تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که شستشوی لباس‌ها چه زمانی پایان یابد.

سنسورهای وزن

سنسورها وزن، میزان وزن  لباس‌های شما را تشخیص می‌دهند و زمان آبکشی و سرعت جریان آب را متناسب با آن تنظیم می‌کنند. در مدل‌های سامسونگ، این ویژگی به‌عنوان Auto Optimal Wash شناخته می شود.

تنظیمات برای خیس کردن زیاد

ویژگی خیس کردن زیاد، برای مقابله با لکه‌ها طراحی شده است و قبل از شروع چرخه شستشو، زمان بیشتری را برای خیس کردن لباس‌های شما اختصاص می‌دهد.

قابلیت ارتباط آنلاین

برخی از ماشین‌های لباسشویی مدرن سامسونگ می‌توانند به‌صورت بی‌سیم به تلفن شما متصل شوند و به شما امکان می‌دهند، مشکلات را عیب‌یابی کنید و در صورت بروز خرابی، به شما پیغام می‌دهند. این ویژگی در مدل‌های سامسونگ، اسمارت چک نامیده می‌شود.

فناوری کاهش لرزش (VRT)

فناوری VRT به حفظ تعادل وان لباسشویی کمک می‌کند؛ این فناوری حتی در چرخش‌های سریع، سبب کاهش نویز و لرزش در لباسشویی می‌شود.

در مقایسه با شرکت سامسونگ، در معایب لباسشویی بوش هم، توجه به عملکرد موتور آن بسیار مهم است. شرکت بوش بخش بزرگی از فناوری‌های خود را به بالابردن راندمان موتور، از طریق EcoSilence Drive اختصاص داده است.

 

بهره‌وری انرژی در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

در این بخش از راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ، می‌خواهیم به میزان بهره‌وری انرژی در لباسشویی سامسونگ اشاره کنیم. این امر آنقدر مهم است که نباید در هنگام خرید، توجه به آن را نادیده بگیرید. چراکه ماشین‌های لباسشویی بر اساس بهره‌وری انرژی رتبه‌بندی می‌شوند.

خبر خوب اینکه ماشین لباسشویی سامسونگ از نظر بهره‌وری انرژی، بهترین رتبه را دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از این لباسشویی، لباس‌ها را در دمای پایین‌تر بشویید یا برنامه‌های Eco Wash را برای کاهش مصرف انرژی انتخاب کنید.

همچنین فناوری Ecobubble™ سامسونگ، لباس‌ها را در دمای پایین‌تر، شستشو می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از لباس‌هایتان بیشتر و بهتر مراقبت کنید و درعین‌حال هزینه قبض برق را نیز کاهش دهید.

علاوه بر نکات ذکرشده فناوری QuickDrive™ سامسونگ  نیز می‌تواند زمان شستشو را نزدیک به 50% کاهش دهد و از این طریق در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

 

سؤالات متداول درباره ماشین لباسشویی سامسونگ

1. چرا باید ماشین لباسشویی سامسونگ را خریداری کنم؟

زیرا لباسشویی سامسونگ نیز از نظر فناوری و کیفیت در میان سایر برندها، حرف اول را می‌زند.

2. میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی سامسونگ چقدر است؟

همان‌طور که در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ ذکر کردیم، میزان مصرف انرژی این نمونه از ماشین‌های لباسشویی بسیار کمتر از سایر برندهاست.

3. بهترین لباسشویی سامسونگ را از کجا خریداری کنم؟

باتوجه به تحریم ها در کشور ایران، اکثر فروشگاهها اقدام به عرضه و فروش لوازم برقی ایرانی می کنند. اما فروشگاه‌هایی هم وجود دارند که اقدام به فروش لباسشویی هایی با برند خارجی معتبری مانند سامسونگ می کنند.

 

نتیجه‌گیری

در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ باید بگوییم که، بهتر است در هنگام خرید به مواردی مانند ظرفیت، اندازه، مزایا، معایب و میزان فناوری لباسشویی توجه کنید.

در پایان اگر نظر، انتقاد و یا سوالی پیرامون راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ دارید، می‌توانید در بخش نظرات سایت با ما درمیان بگذارید، کارشناسان چی چی چی در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستند.

محتواهای مشابه:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x