چی بخرمخانه و آشپزخانه

پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ را می شناسید؟ (انواع + فاکتورهای مهم)

خرید بهترین ماشین ظرفشویی برای خانواده‌های ایرانی، بسیار حائز اهمیت است. خصوصاً اگر بخواهند ماشین ظرفشویی را از میان برندهای معتبری مانند سامسونگ خریداری کنند. خرید پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ شاید به نظرتان سخت بیاید؛ بنابراین برای حل مشکل شما در زمینه انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ، قصد داریم تا در این مقاله از چی چی چی به ویژگی‌های برتر ماشین‌های ظرف‌شویی این برند اشاره‌کنیم.

 

فهرست مطالب

انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ

قبل از اینکه بخواهیم سراغ موضوع اصلی برویم، اجازه بدهید با انواع ظرفشویی‌هایی که سامسونگ عرضه می‌کند آشنا شویم.

در حالت کلی شامل سه دسته هستند:

 • ماشین ظرف‌شویی توکار
 • ماشین ظرف‌شویی رومیزی
 • ماشین ظرف‌شویی ایستاده

تنوع در نحوه قرار گرفتن ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد تا محصولی را بر اساس شکل آشپزخانه یا خانه‌تان انتخاب کنید. در ادامه هرکدام از سیستم‌های ظرفشویی را ازنظر قرارگیری توضیح می‌دهیم تا بهترین ظر‌فشویی سامسونگ را با توجه به شکل و شمایل خانه‌تان انتخاب کنید.

ظرفشویی توکار

برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی توکار سامسونگ، باید محلی را از قبل برای آن تعیین کرده باشید. این ظرفشویی در داخل کابینت جای گذاری می‌شود و به‌هیچ‌عنوان امکان جابه‌جایی و تغییر محل برای آن وجود ندارد.

ظرفشویی رومیزی

انتخاب ظرفشویی رومیزی سامسونگ برای افرادی که با محدودیت مکان مواجه هستند، مناسب است. زیرا امکان گذاشتن آن در درون کابینت و تغییر مکان آن به‌آسانی امکان‌پذیر است و همچنین ظرفیت آن بین 6 تا 8 نفر است.

ظرف‌شویی ایستاده

این نمونه از ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ، مانند لباسشویی‌ها، مکان خاصی برای نصب و راه‌اندازی نیاز دارند. استفاده از این ظرف‌شویی برای خانواده‌های پرجمعیت توصیه می‌شود، زیرا از ظرفیت بالای 12 نفر برخوردارند.

 

ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

برای اینکه سراغ خرید بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ بروید، به یک دلیل معتبر نیاز دارید. ما این دلایل را در این بخش به‌صورت شفاف بیان می‌کنیم تا به وجه تمایز ماشین ظرفشویی سامسونگ با سایر برندها پی ببرید.

واتروال

مجموعه ماشین‌های ظرفشویی Samsung WaterWall از سیستم اسپری آب کاملاً متفاوتی نسبت به سایر برندها استفاده می‌کنند. ماشین‌های ظرفشویی معمولی از بازوی اسپری چرخان برای شستن ظروف با آب استفاده می‌کنند، ماشین‌های ظرفشویی WaterWall از ابزاری که دارای 6 جهت برای شستشو است، برای تمیز کردن ظروف در تمامی جهت‌ها استفاده می‌کنند. به گفته مهندس شرکت سامسونگ، این کار باعث می‌شود تا میزان پاشش آب کثیف ، برای تمیز کردن ظروف در طول چرخه شستشو، کاهش پیدا کند.

تقویت‌کننده منطقه

ماشین‌های ظر‌فشویی با گزینه شستشوی Zone Booster می‌توانند از جت‌های قوی آب روی بخش‌هایی که حاوی کثیف‌ترین ظروف هستند، استفاده کنند. این یکی از راه‌هایی است که برای شستشوی ظروفی که بسیار چرب و کثیف هستند، می‌توانید به کار ببرید. زیرا شدت آب برای تمیز کردن ظروف بسیار بالاست.

FlexTray

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که بهترین ماشین‌ ظر‌فشویی سامسونگ دارند، FlexTray یا سبدهای قابل انعطاف است؛ این ویژگی شامل یک قفسه اضافی مناسب در بالای قفسه فوقانی برای ظروف است که از این طریق به‌راحتی می‌توانید تعداد بیشتری کارد، چنگال و بشقاب‌های کوچک را در این سینی قرار دهید.

وقتی چرخه شستشو به پایان رسید، می‌توانید سینی را به‌طور کامل جدا کنید و سریع ظروف شستشو شده را خارج کنید؛ این امر باعث صرفه‌جویی در فضای قفسه پایینی می‌شود، زیرا نیازی به استفاده از یک سبد کارد و چنگال بزرگ ندارید.

نکته: وجه تمایز ماشین‌ ظرفشویی سامسونگ با سایر برندها در قدرت تمیزکنندگی بالا و ظرفیت پذیرش زیاد ظروف است.

 

فاکتورهای مهم در خرید پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ لزوماً نیازی نیست تا پول هنگفتی بپردازید، بلکه می‌بایست بهترین مورد را از نظر کارایی و استفاده برای خود و خانواده‌تان تعیین کنید. کالایی که هم بر اساس بودجه‌تان باشد و هم بهترین کیفیت را در برآورده ساختن نیازهایتان ارائه کند.

در ادامه به فاکتورهای مهمی که در زمان خرید ظرفشویی سامسونگ باید توجه کنید اشاره‌کرده‌ایم:

 • مشخصات ظاهری
 • ظرفیت دستگاه
 • جنس مخزن شستشو
 • داشتن قفل کودک
 • حسگر ضد خروج آب
 • بازدهی انرژی

مشخصات ظاهری

بهترین ظرفشویی سامسونگ باید بتواند جایگاه خودش را در آشپزخانه‌تان پیدا کند، برای این کار بهتر است تشخیص بدهید به چه نوع ظرفشویی از نظر رومیزی، ایستاده یا توکار نیاز دارید. علاوه بر آن توجه به رنگ و طرح هم در لیست مشخصات ظاهری قرار می‌گیرد.

ظرفیت دستگاه

بهترین، لزوماً به معنی بزرگ بودن یا داشتن بیشترین ظرفیت نیست، بلکه باید تشخیص دهید از ظرفیت‌های چندنفره ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کنید. اگر تعداد اعضای خانواده‌تان زیاد است و یا اغلب میهمانی و دورهمی برگزار می‌کنید، بهتر است سراغ ظرف‌شویی‌های سامسونگ 12 الی 14 نفره بروید.

جنس مخزن شستشو

جنس مخزن ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ از استیل است. این جنس سبب حفظ کیفیت بالا در هنگام شستشوی ظروف می‌شود. زیرا از رسوب‌گیری، لکه‌دار شدن و بو گرفتن ظروف پیشگیری می‌کند. افزون بر آن، استیل بودن مخزن ظرفشویی‌های سامسونگ به بهبود انتقال گرما در هنگام خشک‌کردن ظروف کمک زیادی می‌کند.

برای جلوگیری از خرابی مدل مخزن استیل سامسونگ، بهتر است از ریختن مواد سفیدکننده در کشوی مخزن ظرف‌شویی پرهیز کنید.

داشتن قفل کودک

ازجمله مشخصه‌های یک ماشین ظرفشویی خوب، داشتن قفل کودک است که در برند سامسونگ، این مورد هم به‌خوبی تعبیه‌شده است. این قفل به افرادی که صاحب کودکان خردسال هستند کمک می‌کند تا خیالشان از بابت دست‌کاری تنظیمات ظرفشویی توسط کودک، راحت باشد.

حسگر ضد خروج آب

وجود حسگر ضد خروج آب یکی دیگر از ویژگی بهترین ماشین ظرفشویی است؛ این ویژگی سبب می‌شود تا سیستم ظرفشویی، میزان درجه حرارت آب و همچنین زمان شستشو را بر اساس کثیفی ظرف‌ها تنظیم کند؛ بنابراین باوجود داشتن حسگر ضد خروج آب، هم از نشتی ظرفشویی جلوگیری می‌کنید و هم کیفیت شستشو ظروف را بالا می‌برید. وجود حسگر ضد خروج آب در برند SAMSUNG به‌خوبی رعایت شده است.

شاید با خرید بهترین ظرف‌شویی سامسونگ، پول زیادی را هزینه کنید اما باید بگوییم که این پول در مقابل حس راحتی و رضایت شما در طول سالیان دراز، مقداری ناچیز است.

بازدهی انرژی

ماشین ظرفشویی سامسونگ حاوی گواهینامه برچسب انرژی است، رتبه مصرف‌ انرژی آن در دسته  A+قرار دارد و این بدان معنی است که میزان مصرف انرژی آن در واحد زمان، بسیار کم است.

بهترین ماشین ظرفشویی‌ها، به‌طور متوسط 12 درصد بازده انرژی بیشتر و همچنین 30 درصد مصرف آب کمتری دارند. (این مقایسه با برندهایی که گواهینامه برچسب انرژی ندارند،‌ انجام‌گرفته شده است)

یاداوری: برای انتخاب درست در خرید ماشین لباسشویی می‌بایست از برخی اطلاعات آگاهی بیشتر داشت تا منجر به خرید رضایت بخش شود. در بهترین ماشین لباسشویی به پارامترهای مهم در خرید ماشین لباسشویی و نکات مهم در این خرید اشاره کردیم.

جایگاه فناوری در پرفروش ترین ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

یکی از نکات مهم در زمان انتخاب بهترین ماشین ظر‌فشویی سامسونگ، این است که به فناوری تعبیه‌شده در آن توجه فرمایید، چراکه فناوری می‌تواند نقش مهمی در میزان راحتی شما هنگام کار با ماشین ظرفشویی سامسونگ داشته باشد. در این بخش هم همراه ما باشید تا باهم به بررسی فناوری در بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم.

تعداد برنامه‌های شستشو

بی‌شک هرچه برنامه‌های شستشو در یک ماشین ظر‌فشویی زیادتر باشد، آن ماشین را جز بهترین‌ها به شمار می‌آوریم. در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی سامسونگ، توجه به این مورد را نیز فراموش نکنید.  این ماشین‌ها می‌توانند کارهایی از قبیل پاشیدن آب از جهات مختلف به ظرف‌ها، خشک‌کردن، شستشوی همراه با تأخیر، ضدعفونی کردن، شستن سریع ظرف‌ها، شستشو با حرارت بالا، شستشوی میوه و سبزی‌ها و… انجام دهند.

مجهز به خشک‌کن

بهترین ظر‌فشویی باید از فناوری خشک‌کردن ظرف‌های شستشو شده با مصرف برق کم، برخوردار باشد. دقت کنید مدل‌های سامسونگی که دارای مخزن استیل هستند بهتر و سریع‌تر عمل خشک‌کردن ظرف‌ها را انجام می‌دهند.

سنسورهایی که کثیفی را تشخیص می‌دهند

بهترین ظرفشویی سامسونگ باید قادر است بین میزان کثیفی ظرف‌ها با حرارت و فشار آب ارتباط برقرار کند. به عبارتی هرچه ظرف‌ها کثیف‌تر باشد، از آب با دمای بالا و فشار بالا استفاده می‌کند؛ بنابراین در هنگام انتخاب، حتماً به داشتن حس‌گر تشخیص کثیفی در ظرفشویی دقت کنید. این سنسور به تمیز شدن هرچه بیشتر ظروف و همچنین افزایش کارایی ظرف‌شویی کمک می‌کند.

صدای کم در هنگام شستشو

در زمان انتخاب بهترین برند برای ظرفشویی، حتماً از میزان دسی‌بل آن آگاه شوید، اگر محدوده دسی‌بل آن کمتر از 50 باشد از صدای کمی در هنگام شستشو برخوردار است.

زمانی که ماشین ظرفشویی از فناوری لوله ضدزنگ استفاده می‌کند، صدای اضافی که ظرفشویی هنگام شستشو تولید می‌کند توسط لوله‌های فولادی ضدزنگ جذب می‌شود. علاوه بر آن فناوری لوله فولادی ضدزنگ، سبب  بالا رفتن تحمل ماشین ظرفشویی برای حرارت‌های بالا و خشک شدن سریع ظرف‌ها می‌شود.

کار کردن آسان با ظرفشویی

بهترین ماشین ظرفشویی جدا از اینکه باید قدرت و کیفیت بالایی در شستشوی ظرف‌ها داشته باشد، باید از طراحی ساده‌ای هم برای سهولت استفاده کاربر برخوردار باشد. پیچیدگی در تنظیمات و زیاد بودن دکمه‌ها، سبب کلافگی کاربر می‌شود؛ بنابراین در زمان انتخاب بهترین ظرفشویی از برند سامسونگ، به راحت بودن استفاده از این سیستم هم توجه کنید.

وجود فیلترینگ آب

باقی ماندن لکه‌ها بر روی ظرف‌ها یکی از معضلاتی است که خانم‌ها با آن درگیر هستند، ازاین‌رو در هنگام انتخاب بهترین ظرفشویی، به این نکته هم توجه کنید تا سیستم ظرفشویی‌تان قادر به فیلتر ساختن آب باشد. با این وجود، دیگر لکه‌هایی بر روی ظرف‌ها باقی نمی‌ماند و چربی‌ها به‌آسانی از روی ظرف‌ها پاک می‌شوند.

 

پرفروش ترین ماشین ظرف‌شویی سامسونگ D157W

در این بخش شما را با یکی از بهترین مدل‌های ماشین ظرف‌شویی سامسونگ یعنی D157W آشنا کنیم. بررسی کردن این مدل از جهات مختلف می‌تواند اثبات خوبی برای انتخاب مدل D157W به‌عنوان بهترین ماشین ظرف‌شویی سامسونگ باشد.

این مدل را از نظر ویژگی‌های زیر بررسی می‌کنیم:

 • صفحه ‌نمایش: LED
 • کارکرد: جایگذاری آسان
 • تنظیم ارتفاع: انعطاف پذیری در جابه‌جایی
 • زمان شستشو: شستشوی سریع و خشک کردن در 60 دقیقه
 • کیفیت شستشو: آبکشی با از بین بردن میکروب ها

صفحه‌ نمایش LED

یکی از مزایای ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D157W، بزرگ و عریض بودن صفحه‌نمایش LED بر روی سیستم است. بزرگ بودن سایز صفحه‌نمایش سبب می‌شود تا از فاصله دور نیز بتوانید وضعیت ظرفشویی را از نظر سرعت شستشو، زمان باقی‌مانده، تنظیمات و… چک کنید.

جایگذاری آسان

مدل D157W دارای قفسه سوم است که این قسمت برای گذاشتن ظروف سبک و کوچک مانند چنگال، بشقاب کوچک و کارد مناسب است. این اقلام بعد از شستشو کاملاً تمیز می‌شوند و بیرون آوردن آن‌ها پس از شستشو بسیار آسان است.

انعطاف پذیری در جابه‌جایی

این مدل از قدرت انعطاف بالایی برای تنظیم کردن سایز ارتفاع ظرفشویی برخوردار است. برای این کار تنها کافی است که یک ضامن را لمس کنید و درنهایت قفسه بالایی ظرفشویی را تا به‌اندازه 5 سانتی‌متر،‌ به بالا و پایین تغییر بدهید. از این طریق می‌توانید قابلمه‌های بزرگ و ظروف بزرگ را به‌آسانی در قفسه ظرفشویی جاگذاری کنید.

شستشوی سریع و خشک کردن در 60 دقیقه

یکی از گزینه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا ظروف‌تان را در زمان کم 60 دقیقه‌ای بشویید و خشک‌کنید، گزینه شستشوی سریع در مدل D157W است؛ این ویژگی برای تمیز کردن ظرف‌هایی که زیاد چرب نیستند و نیازی به شستشوی دقیق ندارند، مناسب است.

آبکشی  با از بین بردن میکروب ها

این مدل از گزینه دیگری مانند گزینه بهداشت برخوردار است. با فعال کردن گزینه بهداشت، زمان آبکشی کردن ظرف‌ها افزایش می‌یابد، همچنین برای از بین بردن باکتری‌های موجود در ظروف دمای آب به 70 درجه سانتی‌گراد تغییر پیدا می‌کند؛ به عبارتی گرم‌تر می‌شود. تمامی این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهد تا شاهد ظروفی باشید که تمیزی برق می‌زنند.

چگونه از بهترین ماشین ظرف‌شویی سامسونگ استفاده کنم؟

بعد از اینکه بهترین ماشین ظرف‌شویی سامسونگ را به خانه آوردید، باید بدانید چه ظروفی را نباید در داخل ظرف‌شویی قرار دهید .

این ظروف عبارتند از:

 • قابلمه و تابه‌هایی که از جنس چدن هستند
 • ظروف دکوری چینی که از نقش‌هایی برخوردار هستند
 • کارد و چاقوی تیز
 • ظروف چوبی
 • ظروف آلومینیمی

قرار دادن موارد فوق در ظرفشویی، سبب خوردگی و از بین رفتن رنگ آن‌ها می‌شود. علاوه بر آن قرار دادن اشیاء تیز مانند چاقو، سبب کند شدن آن‌ها  در بریدن ابزار می‌شود.

 

سؤالات متداول

1. ماشین ظرفشویی چند سال عمر می‌کند؟

عمر ماشین ظرفشویی به عواملی مانند نام برند، کیفیت،‌ نحوه نگهداری و… بستگی دارد ولی اگر بخواهیم کلی بگوییم، ماشین ظرفشویی تا 10 سال حداقل عمر می‌کند.

2. قیمت ماشین ظرف‌شویی سامسونگ چگونه است؟

قیمت‌ها بر اساس ظرفیت، جنس مخزن، جنس بدنه، تعداد برنامه‌ها و… مشخص می‌شود. طبیعتاً هرچه ماشین ظرفشویی از ظرفیت و کیفیت بیشتری برخوردار باشد، قیمت زیادی هم دارد.

3. آیا در ایران خدمات پس از فروش برای ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود دارد؟

بله تمامی محصولات برقی سامسونگ ازجمله ماشین ظرفشویی در ایران دارای پشتیبانی و خدمات پس از فروش، باکیفیت بالا هستند.

 

نتیجه‌گیری

اگر برای خرید ماشین ظرفشویی به بازار رفته باشید، قطعاً متوجه شده‌اید که برندها و مدل‌های مختلفی وجود دارد که انتخاب را سخت‌تر می‌کند. برای اینکه بتوانید مناسب‌ترین ظرفشویی را خریداری کنید می‌بایست آگاهی بالایی داشته باشید که با خواندن برترین برندهای ظرفشویی به آن آگاهی خواهید رسید.

برای انتخاب پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید مواردی مانند ظرفیت، تعداد قفسه‌ها، بازده انرژی، تعداد برنامه‌ها، جنس مخزن،‌ قیمت و سایر موارد را که در مقاله به آن‌ها اشاره شد را در نظر بگیرید.

در پایان اگر سؤالی در رابطه با چگونگی انتخاب ماشین ظرفشویی سامسونگ داشتید، می‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما پاسخگوی سؤالات شما باشند. برای داشتن خریدی ایمن چی چی چی در خدمت شماست!

محتواهای مشابه:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x