خانه و آشپزخانهچی بخرم

7 روش تضمینی تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی که باید بدانید!

با توجه به این که ماشین لباسشویی از پر کاربرد‌ترین وسایل آشپزخانه است و وجود آن یک ضرورت محسوب می‌شود؛ بنابراین باید در خرید آن دقت زیادی به خرج داد. در میان برند‌های موجود در بازار ماشین‌های لباسشویی بوش می‌توانند میزان بیشتری از عمر و ماندگاری بالا را تضمین کنند.ما در این مقاله از چی چی چی به بررسی راه‌های تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی می‌پردازیم.

در مقاله معایب لباسشویی بوش ، با هم تاریخچه و سابقه برند بوش را بررسی کردیم؛ زیرا تحقیق درباره خوش‌نام بودن یا نبودن برند، از مراحل اولیه خرید است.بوش با بالاترین کیفیت و جدیدترین تکنولوژی بیشترین درصد رضایت را نسبت به برند‌های دیگر لباسشویی دارد. شرکت بوش تولیدکننده لوازم خانگی مانند جاروبرقی، ظرفشویی، لباسشویی و غیره است.

این برند در اصل ساخت آلمان است اما در کشورهای دیگری مانند ترکیه نیز خط تولید دارد. به دلیل تقاضای بالا برای محصولات این برند افراد سودجو در صدد فروش محصولات تقلبی به نام این برند هستند.

آشنایی با برند بوش

Bosch یک شرکتی بین‌المللی در حوزه‌ فعالیت طراحی، ساخت و فروش محصولات و تجهیزات مهندسی است. مدیریت شرکت در گرلینگن آلمان واقع شده است و سابقه فعالت آن نزدیک به 150 سال است.

نام اصلی شرکت رابرت بوش به نام بنیانگذار این شرکت است، اما در اکثر جهان با نام بوش شناخته می‌شود.

شرکت آلمانی بوش در ۴ زمینه‌ موبایل، لوازم خانگی، ابزارالات کارگاهی و فناوری صنعتی و ساخت و ساز فعالیت دارد که در تمام این موارد نیز از نام های شناخته شده محسوب می‌شود.

بوش که جزء ۱۰ شرکت بزرگ آلمانی محسوب می‌شود، امروزه، در بیش از ۵۰ کشور جهان فعالیت دارد.

از سال ۱۹۹۶، سهام شرکت بوش بین بنیاد رابرت بوش و خانواده‌ی بوش تقسیم شد. ۹۲ درصد در اختیار موسسه غیر انتفاعی رابرت بوش است که سود حاصل را صرف کارهای انسان دوستانه می‌کند.

راه‌های تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی

در سال‌های اخیر با افزایش قیمت ارزهای خارجی و افزایش تورم در ایران، خرید محصولات خارجی از جمله لوازم خانگی بوش برای مردم دشوار شده است و مردم به دنبال خرید محصولاتی با قیمت ارزان‌تر هستند.

در همین راستا افراد سودجو بسیاری تصمیم به فروش اجناس بی‌کیفیت و تقلبی با نام شرکت‌های شناخته شده ای مانند بوش گرفتند.

برخی فروشندگان نام برند‌های ارزان قیمت متفرقه چینی را تغییر داده و با برچسب و لگوی بوش به مشتریان عرضه می‌دارند. شما در ادامه می‌توانید با راه‌های تشخیص برند بوش با انواع تقلبی آن آشنا شوید.

ظاهر دستگاه

اولین راه مقایسه ظاهر دستگاه است. مقایسه ظاهر دستگاه یکی آسان‌ترین راه‌های تشخیص محصولات اصل برند بوش از انواع تقلبی آن است. در این روش لازم است مدل مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید و آن را با محصول انتخابی خود مقایسه کنید. تفاوت در این دو، نشان از تقلبی بودن دستگاه مورد نظر است. در مقایسه جزئیات به موارد زیر دقت کنید:

  • جنس و شکل درب لباسشویی
  • تعداد و محل قرار‌گیری دکمه‌ها
  • تعداد برنامه‌های شستشو
  • محل قرارگیری مانیتور
  • برچسب‌های موجود بر سطح لباسشویی
  • ابعاد و اندازه لباسشویی
  • ظرفیت دیگ شستشو
  • جهت باز شدن درب
  • حداکثر و حداقل دور خشک کن موتور

نداشتن کارتن

یکی از راه های فروش جنس تقلبی نداشتن بسته بندی شرکتی و کارتن است؛ بنابراین اگر با فروشنده ای مواجه شدید که دلیل نداشتن کارتن را پارگی هنگام حمل و نقل عنوان کرد بدانید که این از روش‌های کلاهبرداری برای فروش جنس تقلبی است پس هنگام خرید از انتخاب اجناس فاقد کارتن و بسته بندی اجتناب کنید.

برچسب و لوگوهای رو دستگاه

یکی از رایج‌ترین راه‌های فروش ماشین لباس شویی تقلبی، چسباندن لوگو و مارک‌های تقلبی است. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که مارک‌های اصلی شرکت بوش به هیچ عنوان با ناخن کنده نمی‌شوند؛ بنابراین داشتن لوگو را دلیل بر اصل بودن ماشین لباسشویی خود قرار ندهید و توجه داشته باشید که برند بوش، پرچم کشور خود را به عنوان لوگو روی محصولات خود نصب نمی‌کند.

ابتدا به سراغ برچسب‌های مدل و سریال بروید. باید دو برچسب یکسان روی کارتن و بدنه ماشین لباسشویی وجود داشته باشند. ابتدا از یکسان بودن دو برچسب مطمئن شوید، سپس مدل ماشین لباسشویی را در اینترنت سرچ کنید و با مقایسه این دو از اینکه این محصول از تولیدات شرکت بوش است اطمینان حاصل کنید.

ارزانی بیش از حد ماشین لباس‌شویی

همان طور که از گذشته گفته‌اند هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست. برند بوش به دلیل کیفیت بالا قیمتی نسبتاً بالا دارد. اگر با اجناس ارزان‌تر از حد نرمال مواجه شدید، به احتمال زیاد نشان از تقلبی بودن آن جنس است.

دقت به فناوری‌های دستگاه

در تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی، می‌توانید از راه‌های دیگری نیز استفاده کنید. مثلاً، جستجوی ویژگی‌هایی که با برچسب روی دستگاه نشان داده شده‌اند. یکی از این فناوری‌ها نمایش شستشوی 360 درجه است. از وجود این ویژگی در فناوری ماشین‌های لباسشویی مطمئن شوید، زیرا این از ویژگی‌های برند بوش است.

گارانتی

تهیه محصولات از مراکز مجاز و با گارانتی اصلی آسان‌ترین راه تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی است. در خرید لوازم خانگی گارانتی و پشتیبانی اهمیتی به مراتب بیشتر از محصولات صوتی و تصویری دارد.

اما اگر به دنبال خرید محصولات بدون گارانتی با قیمت ارزان‌تر هستید، حتماً موارد ذکر شده قسمت‌های بعدی را مد نظر قرار دهید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که گارانتی‌هایی که به همراه لوازم خانگی قاچاق ارائه می‌شود نامعتبر و تنها در جهت فریب مشتریان است.

وارد کردن کدهای دستگاه در سایت بوش

برای تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی باید بدانید که لواز‌م‌ برقی بوش همگی داری کدی به نام  E-Nr هستند، این کد نشان دهنده شماره مدل دستگاه است و یکی از طرق شناسایی لباسشویی بوش اصلی از تقلب محسوب می‌شود.

برای استفاده از این کد ابتدا از روی ماشین لباسشویی کد‌های E-Nr و FD را پیدا کنید عموماً این کد روی درب ماشین لباسشویی دیده می‌شود.

به این نکته توجه کنید که پیدا نکردن کد دلیل بر تقلبی بودن ماشین لباسشویی محسوب می‌شود. پس از پیدا کردن کد آن را در سایت رسمی بوش وارد کنید. در صورت درست بودن کد، مدل و تصویر ماشین لباسشویی برای شما نمایش داده خواهد شد. در این مرحله باید تصویر نمایش داده شده را با ماشین لباسشویی مورد نظر تطبیق دهید.

شباهت کامل دو دستگاه دلیل اصل بودن دستگاه محسوب می شود و در صورتی که سایت بوش صفحه مورد نظر را پیدا نکند یا آن مدل در سایت بوش موجود نباشد. محصول مورد نظر تقلبی است.

کلام پایانی

برای خرید ماشین لباسشویی در بازار مدل‌ها و برندهای مختلفی وجود دارد که قطعاً خریدار را دچار سردرگمی می‌کند. برای انتخاب درست در خرید ماشین لباسشویی می‌بایست از برخی اطلاعات آگاهی بیشتر داشت تا منجر به خرید رضایت بخش شود. در بهترین ماشین لباسشویی به پارامترهای مهم در خرید ماشین لباسشویی و نکات مهم در این خرید اشاره کردیم.

همانطور که گفته شد ماشین لباسشویی بوش به دلیل کیفیت و طول عمر بالا مورد توجه بیشتر متقاضیان خرید ماشین لباسشویی است. اما بسیاری از سودجویان از این خوشنامی سوءاستفاده کرده و در صدد فروش محصولات تقلبی با نام این برند بر می آیند.

از این جهت توصیه می کنیم، برای تشخیص لباسشویی بوش اصل از تقلبی هنگام خرید به مواردی مانند کد‌های روی دستگاه، برچسب‌ها و لوگو ها و همچنین دیگر موارد عنوان شده در این مقاله توجه کنید. آیا شما تجربه خرید کالای تقلبی را دارید؟ تجربیات خود را می‌توانید در قسمت نظرات همین مقاله با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

خرید و قیمت ماشین لباسشویی ایکس ویژن مدل Xvision TG72B – 7Kg

خرید و قیمت ماشین لباسشویی ایکس ویژن مدل Xvision TG72B – 7Kg

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAW3256XGC

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAW3256XGC

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAJ2018SGC ظرفیت 8 کیلوگرم

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAJ2018SGC ظرفیت 8 کیلوگرم

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAK24260IR ظرفیت 8 کیلوگرم

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAK24260IR ظرفیت 8 کیلوگرم

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAT28682IR ظرفیت 9 کیلو گرم

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل WAT28682IR ظرفیت 9 کیلو گرم

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل لباسشویی بوش مدل WAK20200IR

خرید و قیمت ماشین لباسشویی بوش مدل لباسشویی بوش مدل WAK20200IR

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی ایکس ویژن مدل Xvision TM72W – 7Kg

خرید و قیمت ماشین لباسشویی ایکس ویژن مدل Xvision TM72W – 7Kg

 

جزییات بیشتر

خرید و قیمت ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFB 94401 WT ظرفیت 9 کیلوگرم

خرید و قیمت ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFB 94401 WT ظرفیت 9 کیلوگرم

 

جزییات بیشتر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا