چی بخرمخانه و آشپزخانه

بهترین کولر گازی در سال 2022 (راهنمای خرید برندها)

با رسیدن به فصل‌های گرم سال، افراد زیادی تصمیم به خرید بهترین کولر گازی می‌گیرند، اما وقتی به بازار مراجعه می‌کنند قطعاً با طیف بزرگی از مارک‌های مختلف روبرو می‌شوند. عدم آشنایی با برندهای کولرگازی موجب می‌شود که انتخاب نادرست صورت گیرد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد دارید کولرگازی مناسب با پارامترهای خود را تهیه کنید قبل از رفتن به بازار و سردرگم نشدن در ادامه با راهنمای خرید کولر با ما باشید تا آگاهی خود را در این حیطه افزایش دهید.

در بخش بلاگ چی چی چی به مواردی اشاره می‌کنیم که در هنگام خرید کولر گازی با آنها روبرو می‌شوید و بهتر است که آگاهی کاملی درباره آنها داشته باشید. قطعاً می‌دانید که با افزایش آگاهی خود در زمینه کولرگازی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

راهنمای خرید انواع کولر گازی

در هنگام خرید به احتمال زیاد با انواع مختلفی از کولرگازی روبرو می‌شوید که شما را سردرگم می‌کند. قبل از هر چیزی لازم است تا با انواع آنها آشنا شوید تا بهتر بتوانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. در نهایت انتخاب خود را هم راحت کنید.

راهنمای خرید کولرگازی اسپلیت

کولرگازی اسپلیت دارای دو تکه است که یکی در محل مورد نظر و دیگری به دور از فضای اتاق نصب می‌شود به دلیل اینکه میزان سروصدا کاهش یابد. قسمتی که در خارج از اتاق قرار می‌گیرد موتور یا کمپرسور آن است. گرچه این نوع کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی پنجره‌ای می‌گیرد اما از صدای بسیار کمتری برخوردار است.

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل یک تکه است و یک لوله خرطومی پلاستیکی در پشت آن است. این نوع کولر بیشتر مناسب فضاهایی است که کوچک هستند. از طرفی افرادی که حمل و نقل و جابه‌جایی زیاد دارند استفاده از کولرگازی پرتابل می‌تواند برایشان مفید واقع شود.

راهنمای خرید کولرگازی پنجره‌ای

کولرگازی پنجره‌ای جز ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین نوع کولرها است و می‌تواند به راحتی در دریچه کانال یا پنجره قرار گیرد. لازم است بدانید که این کولرها دارای کنترل از راه دور نیستند و به نسبت مصرف بالاتری دارند.

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

این نوع از کولرگازی نیز دارای دو تکه است که بخشی از آن در محل مورد نظر و بخشی دیگر در فضای بیرون نصب می‌گردد. کولرگازی ایستاده به دلیل قدرتی که دارد برای فضاهای بزرگ و وسیع مناسب است.

 

تفاوت کولر گازی کم مصرف (اینورتر) و غیر اینورتر؟

1. مهم‌ترین تفاوتی که در کولرگازی اینورتر و غیر اینورتر دیده می‌شود در قیمت آنها است. مسلماً کولرگازی اینورتر از قیمت بالاتری برخوردار است و برای خرید آن می‌بایست هزینه بیشتری را صرف کرد که در زمان سفارش کولر گازی این مورد از شما پرسیده می‌شود که چه میزان هزینه دارید.

2. دومین تفاوتی که در کولرگازی اینورتر و غیر اینورتر دیده می‌شود مرتبط با انرژی مصرفی است. معمولاً انرژی مصرفی در اینورتر به دلیل عدم نیاز به خاموش و روشن کردن کمپرسور، بسیار کمتر است. در نهایت مصرف برق اینورتر بسیار کمتر خواهد بود؛ بنابراین می‌تواند جبران گران قیمت بودن آن شود.

3. در کولر گازی‌های اینورتر به دلیل پیچیدگی‌های که وجود دارد هزینه بازسازی آن بسیار بیشتر است. به عبارتی دیگر در زمان ایجاد مشکل در کولرگازی اینورتر حتماً باید از یک شخص متخصص کمک گرفت.

4. یکی دیگر از تفاوت‌های کولرگازی اینورتر و غیر اینورتر در سر سازی است که اینورتر از قدرت بالاتری برخوردار است.

5. آخرین تفاوت در این دو نوع کولرگازی مرتبط با صدای آنها است. لازم است بدانید که در کولرگازی اینورتر به دلیل اینکه کمپرسور به صورت مداوم روشن و خاموش نمی‌شود علاوه بر مصرف برق پایین‌تر از صدای کمتری نیز برخوردار است.

 

معایب و مزایای کولرگازی اینورتر

همان طور که در مطالب فوق به آن پرداختیم کولر گازی اینورتر از مزیت‌های زیادی برخوردار است ازجمله: کم مصرف بودن در برق، کم صدا بودن، انرژی مصرفی پایین و … . البته در کنار این مزیت‌ها، دارای عیبی است که احتمالاً برای تعداد زیادی از خریدارها اهمیت دارد و آن هم هزینه بالا است.

بیشتر افراد در هنگام خرید کولرگازی به هزینه آن هم توجه می‌کنند و تنها یک مبلغ مشخص را می‌توانند برای خرید کولرگازی اختصاص دهند. از این رو این عیب کولرگازی اینورتر بسیار چشمگیر و قابل اهمیت است.

 

 BTU چیست؟

BTU واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تأسیسات حرارتی است که مخفف عبارت Britsh thermal unit است. به بیانی دیگر می‌توان گفت که همانند واحدهای انرژی کالری، ژول و … به حساب می‌آید. لازم است بدانید محاسبه BTU با توجه به فرمول‌هایی مشخص صورت می‌گیرد.

نمی‌توان گفت که هر BTU چند وات است و هم چنین نمی‌توان آن را به کیلو وات و وات تبدیل کرد. به این دلیل که BTU تنها واحد انرژی است و واحد توان نیست. از آنجایی که BTU واحد اندازه گیری سرما در بریتانیا محسوب می‌شود از عنوان کردن واحدش در برخی مواقع خودداری می‌شود.

 

 

راهنمای خرید کولر ؛ انواع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور همان موتور کولر گازی است که مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش یک سیستم محسوب می‌شود. نوع کمپرسور کولرگازی از اهمیت زیادی برخوردار است که در ادامه به انواع آن ها می‌پردازیم.

کمپرسور پیستونی

مهم‌ترین نکته در این نوع از کمپرسور مورد اهمیت است مرتبط با ظرفیت آن است که بین 16000 تا 37000 است. در کمپرسور پیستونی که به آن کمپرسور رفت و برگشتی هم می‌گویند تولید صدا بسیار زیاد است.

کمپرسور روتاری

از کمپرسور روتاری برای جاهایی که حجم فشار و هوا بالا است استفاده می‌شود. هم چنین ظرفیت این نوع از کمپرسور بین 6000 تا 35000 است. کمپرسور روتاری نسبتاً صدای کمتری تولید می‌کند و از دیگر کمپرسورها بهینه‌تر است.

کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول، مارپیچی هم گفته می‌شود زیرا دو مارپیج درون آن قرار دارند که در جهت مخالف هم برای فشرده گاز حرکت می‌کنند. در واقع این نوع از کمپرسور نسبت به دو نوع کمپرسور دیگر بسیار بهتر است و برای خرید کمپرسور اسکرول توصیه می‌شود. به این دلیل که در مقابل دیگر کمپرسورها بهترین عملکرد را دارد.

 

بهترین مارک کولرگازی خارجی موجود در بازار ایران

قطعاً شما هم دوست دارید که کولرگازی را تهیه کنید که هم از نظر کیفیت و هم قیمت در بهترین صورت ممکن قرار داشته باشد. در ادامه به بهترین مارک‌های کولرگازی موجود در بازار تهران اشاره می‌کنیم.

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال (OGeneral) جز کولر گازی‌های باکیفیت است که در هند و خاورمیانه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این کولرگازی در بازار ایران جز باسابقه‌ترین و پرفروش‌ترین شناخته شده است. مزیت بزرگی که در این نوع کولرگازی وجود دارد آن است که به دلیل هوشمند بودن اتاق و یا فضای موردنظر را زیاد سرد نمی‌کند و در مصرف برق صرفه جویی می‌شود.

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

کولر ال جی در کنار طراحی‌های جدید و هوشمندانه‌ای که دارند از قیمت بسیار منطقی برخوردارند. کولرهای طراحی شده در این برند بسیار متنوع هستند و در طرح و کیفیت‌های مختلف وجود دارند. توصیه می‌کنیم قبل از خرید، حتما مزایای کولر گازی ال جی رو با دقت مطالعه کنید تا با اطلاعات کافی بتوانید خریدی موفقیت‌آمیز را تجربه کنید.

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

شرکت سامسونگ در تولید گولر گازی جز رقبای ال جی محسوب می‌شود و در واقع اولین شرکتی هم بود که توانست مثلثی بدون باد را طراحی کند. از ویژگی‌های کولر گازی سامسونگ می‌توان به کنترل هوشمند، خنک کندگی سریع، حالت خواب پیشرفته و … اشاره کرد.

راهنمای خرید کولرگازی گری

گری همانند سه برند قبل جز بهترین‌های بازار شناخته می‌شود که در سال 1989 تأسیس شد. ویژگی‌های بارز در کولر گازی گری شامل پرتاب باد 4 جهته، فن 7 سرعت در یونیت داخلی و … است.

برند گری خود را ملزم می‌داند که به تولید محصولات با کیفیت و محبوب مشتری از جمله پرفروش ترین کولر گازی گری بپردازد. فناوری معروف جهانی Wi-Fi آن بسیار خیره کننده است، این به شما امکان را می‌دهد دستگاه خود را از راه دور با استفاده از ریموت یا حتی تلفن هوشمند خود کنترل کنید.

راهنمای خرید کولر ؛ بهترین کولرگازی برای مناطق گرمسیر

راهنمای خرید کولر ؛ بهترین کولرگازی برای مناطق گرمسیر

بسیاری از افراد که در مناطق گرمسیر زندگی می‌کنند با خرید برخی از کولرهای نامناسب با خرید ناموفق روبرو می‌شوند. از آنجایی که در چنین محیط‌هایی دما بسیار بالاتر و گاهاً میزان شرجی بودن هوا بیشتر است باید در هنگام خرید به نکاتی توجه کرد. افرادی که در مناطقی مانند بندرعباس، سیستان بلوچستان و خوزستان و … زندگی می‌کنند از دسته این افراد هستند. برخی از این افراد در هنگام خرید کولرگازی با پرسش‌هایی مانند بهترین کولرگازی برای منطقه گرمسیر چه هستند و آیا با کولرهای مناطق دیگر تفاوت دارند یا خیر روبرو می‌شود.

قبل از هر چیز باید بدانید کولرهایی که در مناطق گرمسیر استفاده می‌شوند می‌بایست با کولرهای مناطق سردسیر متفاوت باشند. چرا که آب و هوا در این دو منطقه کاملاً متفاوت است. افرادی که در مناطق گرمسیر به دنبال خرید کولر هستند باید به این مورد توجه کنند که حتماً از کولرهایی با کمپرسورهای اسکرول و پیستونی استفاده کنند. دومین مورد آن است که در هنگام خرید کولر توجه کنند که حتماً کمپرسور آن در کلاس t3 آب و هوایی رده‌بندی‌شده باشد.

فراموش نکنید که به جز موارد گفته شده به ارتفاع سقف محل موردنظر، متراژ، میزان رفت و آمد در آن محیط توجه کنید تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید. طبق بررسی‌های انجام شده کولرگازی‌های اجنرال، تراست و گری برای مناطق گرمسیری از کیفیت بهتری برخوردارند.

بهترین کولرگازی‌های جنرال به گونه ای طراحی و ساخته شده‌است که بهترین عملکرد خود را در دمای ۵۴ درجه به بالا و به ویژه در مناطق گرمسیر به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل است که کولر گازی های جنرال جز پرفروش‌ترین کولرهای گازی است و به عنوان یکی از بهترین کولرهای گازی در منطقه خاورمیانه به شمار می‌آید.

 

راهنمای خرید کولر گازی ؛ بهترین کولرگازی برای شمال ایران

همان طور که می‌دانید در مناطق شمال ایران آب و هوا نسبت به گرمسیر بهتر است و از گرمای کمتری برخوردار است. با توجه به آب و هوای این مناطق که معتدل و مرطوب است کولرهایی که از کلاس آب و هوایی t1 برخوردار باشند گزینه مناسبی هستند. به این دلیل که در این مناطق آب و هوا آن‌قدر گرم نمی‌شود که نیاز به کولرهایی با ظرفیت بالا باشد. در این مناطق تنها شرجی بودن و رطوبت است که باعث اذیت و آزار می‌شود که با کولرهای کلاس آب و هوای t1 قابل رفع شدن است.

اگر در مناطق شمال ایران زندگی می‌کنید توجه داشته باشید که در هنگام خرید کولر گازی، مدلی را انتخاب کنید که کمپرسور روتاری داشته باشد. به این دلیل که این مدل به راحتی جوابگوی چنین مناطق است.

 

چگونه یک گولر گازی مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب کولر گازی مناسب می‌بایست به پارامترهای مختلفی دقت کنیم تا در نهایت نتیجه به دست آمده مطلوب باشد. نه تنها مارک و قیمت کولرگازی دارای اهمیت است بلکه نوع و مدل آن بسیار مورد توجه است. در زمان خرید کولر باید به مواردی از جمله متراژ، مقدار هزینه، نوع منطقه، میزان رفت و آمد در محیط و … نیز توجه کرد.

به طور مثال کولری که برای رستوران مناسب است با کولر موردنیاز برای یک ساختمان اداری کاملاً متفاوت است. هر فضا ویژگی‌هایی دارد که می‌بایست بر اساس آنها انتخاب کنیم که به چه کمپرسور و ظرفیتی نیاز داریم. در این مقاله به تک تک این موارد اشاره کردیم و برای هر کدام از این شرایط توضیح داده‌ایم که چه نوع کولر با چه ظرفیت و کمپرسوری می تواند مناسب باشد. از این رو حتی اگر از افراد متخصص هم کمک نگیرید به راحتی می‌توانید کولرگازی مناسب محیط موردنظر خود را خریداری کنید.

دقت داشته باشید که سفارش کولرگازی را تنها به فروشگاه‌های معتبر بسپارید تا در انتخاب یک کولر گازی مناسب تمامی اقدام درست را انجام داده باشید. شاید تجربه این مورد را داشته باشید که خرید از فروشگاه معتبر می تواند مرغوبیت کالا را تا حدی تضمین کند.

جالب است بدانید یک روش برای تشخیص کولر گازی تقلبی این است که نام کولرهای گازی تقلبی معمولاً ثابت و بدون تغییر است، درصورتی‌که کولرهای اصل انواع جدیدی با نام‌های متفاوتی را به بازار عرضه می‌کنند. درنتیجه می‌توان کولر گازی تقلبی را از نام آن تشخیص داد.

 

میزان برق مصرفی کولر گازی به چه اندازه است؟

برق مصرفی کولر گازی مانند میزان مصرف بنزین یک ماشین دارای اهمیت است و به همین خاطر است که باید در هنگام خرید کولرگازی به مصرف برق آن هم توجه شود. چرا که حداقل سه ماه از سال به صورت مداوم فعالیت خواهد داشت و باید به گونه‌ای باشد که در مصرف برق زیاده روی نکند. همان طور که در مطالب فوق گفتیم کولرگازی پنجره‌ای مصرف برق بسیار بیشتری دارد و به همین دلیل است که نسبت به کولرهای دیگر ارزان‌تر است.

به کلی کولرهای گازی با برق تک فاز یا سه فاز کار می‌کنند که کولرهای پنجره‌ای و اسپلیت از برق تک فاز استفاده می‌کنند. اما کولرهای ایستاده و دیگر کولرهایی که برای مکان‌های بزرگ طراحی می‌شوند از برق سه فاز استفاده می‌کنند. از این رو میزان برق مصرفی در کولرها با توجه به نوع آنها متفاوت است. به همین خاطر بهتر است قبل از خرید کولر مورد نظر درباره برق مصرفی آن تحقیق کرد. به خصوص افرادی که در مناطق گرمسیر هستند و قطعاً از کولر به میزان بیشتری استفاده می‌کنند.

 

آیا کولر گاز با گارانتی بخریم یا بدون گارانتی؟

کولر گازی‌ها در هنگام خرید دارای دو دسته هستند که برخی از آنها در بازار به صورت آزاد و بدون گارانتی وجود دارند و برخی دیگر تنها با گارنتی به فروش می‌رسند. دسته‌ای از کولر گازی‌ها هم هستند که با انتخاب خریدار مشخص می‌شود که با گارانتی به آنها داده شود و یا بدون گارنتی مانند کولرهای سامسونگ، ال جی و اجنرال. در زمان خرید کولرگازی بدون گارنتی باید به برخی پارامترهای موجود توجه کرد چرا که امکان بازگشت و تعویض در آنها وجود ندارد.

مهم‌ترین نکاتی که در کولرهای گازی بدون گارانتی دیده می‌شود آن است که برخی از آنها فاقد لوله‌های مسی هستند و یا گاز تخلیه کننده‌شان تخلیه شده است. در این شرایط پرداخت هزینه به عهده خریدار خواهد بود چرا که هیچ گونه گارانتی را ندارد.

اما در کولر گازی‌های گارانتی دار در صورت هر گونه مشکل از طرف شرکت، قابل تعویض یا رفع مشکل هستند. در مقابل هزینه بیشتری را نسبت به کولرگازی بدون گارنتی دارند؛ بنابراین طبق موارد فوق باید در نظر بگیرید که کدام یک از موارد از اهمیت بیشتری برایتان برخوردار است. به این صورت می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که فکر می‌کنید انتخاب منطقی‌تری است.

 

راهنمای خرید بهترین کولر گازی؛ نکات مهم  در هنگام خرید

در هنگام خرید کولر گازی می‌بایست به شرایط مکان هم توجه کرد و در واقع با توجه به پارامترهای موجود در آن، کولرگازی را انتخاب کرد که متناسب با آن محیط باشد. در ادامه به نکات مهم در هنگام خرید کولر گازی بر اساس متراژ صحبت می‌کنیم تا دید واضح‌تری را نسبت به این موضوع کسب کنید.

 تعداد افراد حاضر در محیط

تعداد افرادی که در محیط قرار دارند بر انتخاب میزان ظرفیت کولرگازی مؤثر است. قطعاً هرچه قدر تعداد افراد بیشتر باید میزان ظرفیت کولر می‌بایست افزایش پیدا کند.

میزان آفتاب گیر بودن محیط

به احتمال تجربه این را داشته‌اید که هر چقدر محیط آفتاب گیر باشد میزان سرد کردن کولر باید افزایش پیدا کند. به این دلیل که نور خورشید بسیار پر قدرت است و به راحتی می‌تواند محیط را گرم کند از این رو باید از کولری استفاده شود ظرفیت مازاد داشته باشد.

ارتفاع و بلندی سقف

با توجه به بررسی‌های انجام شده هرچقدر ارتفاع سقف بیشتر باشد میزان ظرفیت کولرگازی باید افزایش پیدا کند. معمولاً سقف ها بین 2/7 تا 3 متر هستند. حال اگر محیط مد نظر ارتفاعی بیشتر دارد می‌بایست کولرگازی را تهیه کرد که از بالاترین میزان ظرفیت برخوردار است.

وجود عوامل گرمازا

آشپزخانه از جمله محیطی است که سبب گرم شدن محیط اطراف آن می‌شود و به بیانی دیگر به شدت گرمازا است. از این رو نیاز است تا برای محیط‌های اطراف آن از کولرگازی با ظرفیت بیشتر استفاده شود تا در نهایت خنگ نگه داشته شود.

میزان رفت و آمد

در محیط‌هایی که میزان رفت و آمد بالا است، ثابت بودن هوای محیط بسیار پایین خواهد بود. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که در چنین محیط‌هایی از کولرگازی با ظرفیت بالاتر استفاده کرد تا هوای محیط با وجود هدر رفتن انرژی و عدم ثبات هوا خنک نگه داشته شود.

از چه فروشگاه‌هایی بهتر است کولرگازی را خریداری کرد؟

از چه فروشگاه‌هایی بهتر است کولرگازی را خریداری کرد؟

برای خرید کولرگازی همانند دیگر کالاها می‌بایست دقت و توجه زیادی را خرج کرد تا در نهایت بهترین خرید ایجاد شود. قطعاً انتخاب فروشگاهی که معتبر باشد و برندهای مختلفی را داشته باشد بسیار مهم است. چرا که می‌تواند شما را از اطمینان بیشتری در خرید بهره‌مند کند. از طرفی قیمت کولر گازی در فروشگاه‌های معتبر در یک میزان یکسان و به‌صرفه‌تری هستند. به همین خاطر فروشگاه انتخاب شده برای خرید کولرگازی بسیار مورد اهمیت است.

قبل از سفارش کولر گازی و پس از مطالعه ابن راهنمای خرید کولر  دقت داشته باشید که خرید  آنها را به فروشگاه معتبری سفارش دهید تا در صورت هرگونه مشکل بتوانید به راحتی پیگیری‌های لازم را انجام دهید و مشکل خود را برطرف کنید. 

 

سؤالات متداول در راهنمای خرید کولر :

1. آیا خرید کولر گازی دو پنل‌ها مصرف انرژی A برای مناطق گرمسیر توصیه می‌شود؟

خیر خرید کولرگازی دو پنل برای به دلیل مشکلاتی که دارد برای مناطق گرمسیر توصیه نمی‌شود و بهتر است از کولرگازی تک پنل‌ها استفاده کرد.

2. برای شخصی که اطلاعات کامل در خصوص شناسایی کمپرسور را ندارد چه پیشنهادی می‌شود؟

از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید کولرگازی کرد.

3. برای یک اتاق 18 متری که آفتاب گیر است و در اهواز وجود دارد چه نوع کولری مناسب است؟

برای مناطقی مانند اهواز کمپرسورهای T3 که اسکرولی یا پیستونی هستند با 12000 بی یو تی برای این فضا توصیه می‌شود.

4. برای مکان‌های پر رفت و آمد چه نوع کولری مناسب است؟

کولرهایی با ظرفیت بسیار بالا که باید با توجه به متراژ و موقعیت انتخاب شود.

5. به ازای هر درجه کاهش دمای ترموستات باید چه میزان از مصرف برق کاسته شود؟

حدود 3-5 درصد

 

مشخصات یک کولر گازی خوب چیست؟

همان‌طور که می‌دانید برندهای بسیار خوبی هستند که در تولید کولرگازی فعالیت دارند. نکته‌ای که حائز اهمیت است آن است که همه برندها تنها یک نوع کولرگازی را تولید نمی‌کنند بلکه کولرهایی با طرح‌ها و مدل‌هایی مختلفی را تولید می‌کنند. در این مواقع شناسایی آنها به عنوان یک کولرگازی خوب به عهده خریدار است. پس در ادامه راهنمای خرید کولر به مشخصات یک کولرگازی خوب اشاره می‌کنیم تا در هنگام خرید کولرگازی راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید. اگر شما هم نکته‌ای به ذهنتان می‌رسد در قسمت نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

حالت خواب: با پیشرفت تکنولوژی طراحی تمام کالاها از جمله کولرگازی به روز و هوشمند شده است. حالت خواب یکی از ویژگی‌های هوشمند یک کولرگازی خوب محسوب میشود که در زمانی که خواب هستید دمای اتاق را به راحتی تنظیم می‌کند.

فیلتر هوا: یک ویژگی مشترک که در برخی از کولرها دیده می‌شود در خصوص بازیافت هوای کهنه است که به طور مکرر باعث ایجاد بیماری می‌شود. به همین خاطر این روزها اکثر دستگاه‌های تهویه و دارای فیلتر هوا هستند که بو و میکروب را از هوا پاک می‌کند.

سنسور حضور: بعضی از کولر گازی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند تشخصی دهند زمانی که شخصی در اتاق حضور ندارد. این نوع کولر گازی‌ها دارای سنسور هستند و متوجه حضور افراد می‌شوند. به این صورت در زمانی که هیچ شخصی در اتاق حضور ندارد می‌توانند انرژی را ذخیره کنند و از مصرف برق کاسته شود.

تیغه‌های تنظیم‌پذیر: بسیاری از کولرها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند تیغه‌ها را به چرخش در آورند. این کار باعث پخش شدن هوای داخل اتاق می‌شود. به عبارتی هوا تنها در یک جهت قرار نخواهد گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. یکی از بهترین کولر گازی های سال 2022 کولز گازی اجنرال هستش و من امسال خریداری کردم و بسیار راضی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا