چی بخرمدکوراسیون

معرفی جامع و جذاب گیاهان مناسب محیط کار شما

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گیاهان مناسب محیط کار، مقاوم بودن آن‌ها است. وجود گل و گیاه در محیط کار بسیار لذت بخش است و موجب حس زندگی و نشاط در محیط می‌شود. برای انتخاب گیاه برای محیط کار باید به عواملی از جمله شرایط آبیاری، میزان نور مورد نیاز، میزان رشد گیاه همچنین میزان نیاز گیاه به مراقبت توجه داشته باشید.

تاثیر گل و گیاه در محیط کار اهمیت زیادی دارد. گیاهان علاوه بر زیبا کردن محیط کار، استرس و انرژی‌های منفی را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. برای اطلاع از قیمت گیاهان مناسب محیط کار می‌توانیداز طریق سایت چی چی چی اقدام کنید.

ویژگی‌های گیاهان مناسب محیط کار

تحقیقات نشان داده است که نگهداری از گیاهان مناسب محیط کار، راندمان کاری را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. گیاهانی که برای محیط کار انتخاب می‌شوند باید در برابر شرایط متفاوت آبیاری و نور مقاومت بیشتری داشته باشند. همچنین بهتر است گیاهی برای محل کار انتخاب کنید که سرعت رشدش زیاد نباشد تا خیلی سریع نیاز به تعویض گلدان نداشته باشید. در ادامه این مقاله روش نگهداری گیاهان مناسب محیط کار و همچنین سایر مشخصات این گیاهان را بررسی می‌کنیم.

 • همیشه سبز بودن
 • نداشتن رایحه قوی
 • آلرژی زا نبودن
 • عدم نیاز به مراقبت‌های ویژه مثل کوددهی و آفت کش
 • مقاوم به نور کم و سایه
 • نداشتن رشد زیاد
 • موثر در تصفیه و پاکسازی هوا

بهترین گیاهان برای نگهداری در محیط کار

بهتر است گل یا گیاهی که روی میز کار خود قرار می‌دهید، گلدان کوچکی داشته باشد و همچنین خیلی ارتفاع نداشته باشد در غیر این صورت میز کار شما را شلوغ می‌کند. برای نگهداری از گیاهان مناسب محیط کار، گیاهی انتخاب کنید که برگ‌های بزرگ و آویزان نداشته باشد تا فضای کار خیلی شلوغ به نظر نرسد. در ادامه این مقاله علاوه بر معرفی گیاهان مناسب محیط کار ،روش نگهداری از این گیاهان را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • سانسوریا
 • زامیفولیا
 • انواع کاکتوس و ساکولنت
 • اسپاتی فیلوم
 • دراسنا
 • فیکوس بنجامین
 • آگلونما
 • فیلودندرون
 • گندمی یا عنکبوتی
 • فیکوس
 • آلوئه ورا

سانسوریا

گیاه سانسوریا از گیاهان همیشه سبز است و قدرت زیادی در تصفیه کردن هوا دارد. با توجه به این که سانسوریا در طول شب اکسیژن تولید می‌کند، می‌تواند محیط کار را به یک محیط پرانرژی تبدیل کند. سانسوریا در نور کم هم رشد می‌کند و به همین دلیل از گیاهان مقاوم شناخته می‌شود. این گیاه نیاز زیادی به آبیاری ندارد و می‌توانید بعد از خشک شدن خاک گیاه به آن آب دهید.

زامیفولیا

زامیفولیا گیاهی مقاوم با برگ‌های سبز پررنگ است که علاوه بر زیبا کردن محیط کار، یک تصفیه کننده خوب هوا محسوب می‌شود. برگ‌های چرمی شکل این گیاه جذابیت زیادی دارند و نگهداری از این گیاه کار راحتی است. این گیاه به خاطر مقاومت زیادی که نسبت به خشکی دارد از گیاهان مناسب محیط کار محسوب می‌شود. زامیفولیا به نور غیر مستقیم نیاز دارد و می‌تواند نور کم را تحمل کند.

انواع کاکتوس و ساکولنت

کاکتوس‌ها و ساکولنت‌ها در صورت دریافت نور کافی، یکی از بهترین گیاهان برای نگهداری در محیط کار هستند. کاکتوس‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و به مراقبت خاصی نیاز ندارند. این گیاه می‌تواند آب را در خود ذخیره کند و به همین دلیل به آبیاری زیادی نیاز ندارد. بهترین مکان برای قرار دادن این گیاه در محیط کار، پشت یک پنجره پرنور یا جایی است که نور به طور غیر مستقیم به آن بتابد.

به طور کلی یکی از مهم‌ترین شرایط نگهداری کاکتوس در محل کار، وجود نور است. نگهداری کاکتوس در حیاط به اصول و شرایط خاصی نیاز دارد و در حقیقت بعضی از  کاکتوس‌هایی که در حیاط و محیط باز نگهداری می‌شوند، نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرند.

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یکی دیگر از گیاهان مناسب محیط کار است؛ چون این گیاه علاوه بر تصفیه کردن هوا، گیاهی همیشه سبز با گل‌هایی زیبا است. بهترین نور برای مراقبت از این گیاه مناسب محیط کار، نور کم و متوسط به طور غیر مستقیم است. بهترین زمان برای آبیاری این گیاه بعد از خشک شدن خاک است. این گیاه را می‌توانید روی میز و قفسه‌های محل کار خود قرار دهید.

گیاهان مناسب محیط کار - دراسنا

دراسنا

دراسنا از گیاهانی است که در برابر خشکی و دمای بالا مقاومت بالایی دارد. این گیاه می‌تواند با آبیاری کم و نور غیر مستقیم به خوبی رشد کند. روش نگهداری دراسنا راحت است و یکی از بهترین گیاهان برای نگهداری در محیط کار است.

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین گیاهی با برگ‌های سبز و براق است که نمای زیبایی به محل کار شما می‌دهد. این گیاه متعلق به جنگل‌های استوایی هند، آسیای جنوب شرقی و شمال استرالیا است. فیکوس بنجامین برای نگهداری در محیط‌های کاری بزرگ مناسب است و هفته‌ای یک بار به آبیاری نیاز دارد. یکی از نکات قابل توجه در نگهداری این گیاه این است که نباید در معرض باد سرد قرار بگیرد.

آگلونما

آگلونما یکی از گیاهان همیشه سبز مناسب محیط کار است و به آهستگی رشد می‎‌کند. این گیاه به آبیاری کم و نور غیر مستقیم نیاز دارد و علاوه بر مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی، می‌تواند هوای محیط را به خوبی تصفیه کند. به طور کلی نگهداری آگلونما خیلی سخت نیست و مراقبت در حد متوسط برای آن‌ کافی است. آگلونما نیاز به آبیاری خاص یا نور خاصی ندارد و از دسته گیاهان مقاوم است.

فیلودندورن

فیلودندرون از گیاهانی است که با هر محیطی سازگاری دارد و به عنوان یکی از کم آفت‌ترین گیاهان شناخته می‌شود به همین دلیل گیاهی مناسب برای محیط کار است. این گیاه محیطی با رطوبت کم و نور غیر مستقیم را ترجیح می‌دهد و در دو نوع معمولی و رونده موجود است.

گندمی یا عنکبوتی

گیاه گندمی شرایط نگهداری راحتی دارد و از گیاهان تصفیه کننده هوا محسوب می‌شود. این گیاه نور متوسط و غیر مستقیم را دوست دارد و به هیچ عنوان نباید در برابر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. می‌توانید این گیاه را در یک گلدان آویز بگذارید و از سقف آویزان کنید. این گیاه زیبا در محیط کاری به خوبی دوام می‌آورد.

فیکوس

گیاه فیکوس با داشتن برگ‌های سبز و ضخیم، جلوه زیبایی به محیط کار شما می‌دهد. فیکوس انتخاب خوبی برای طراحی دکوراسیون محیط کار است و به خاطر خاصیت تصفیه کنندگی‌اش، یکی از بهترین گیاهان مناسب محیط کار است. فیکوس برای رشد نور غیر مستقیم و زیاد لازم دارد.

گیاهان مناسب محیط کار - آلوئه ورا

آلوئه‌ ورا

گیاه آلوئه‌ورا یکی دیگر از گیاهانی است که برای محیط کار مناسب است. این گیاه انرژی زیادی دارد و با توجه به اصول فنگ شویی نماد شانس است. اگر میز کار شما نزدیک پنجره است، می‌توانید با خیال راحت این گیاه را روی میز خود قرار دهید. نور مناسب برای رشد این گیاه نور غیر مستقیم است.

سوالات متداول در مورد گیاهان مناسب محیط کار

1. مهم‌ترین ویژگی برای گیاهانی که برای محیط کار انتخاب می‌شوند، چیست؟

یکی از نکات قابل توجه برای محافظت از گیاهان مناسب محیط کار این است که گیاهی انتخاب می‌کنید به آبیاری و نور کم عادت داشته باشد.

2. نگهداری گیاهان در محیط کار چه مزیت‌هایی دارد؟

مهم‌ترین تاثیر گل و گیاه در محیط کار زیبایی و انرژی مثبت گیاهان است.

3. آیا شفلرا گیاه مناسبی برای محیط کار است؟

بله. شفلرا به خاطر داشتن برگ‌های زیبایش، انتخاب مناسبی برای پر کردن فضاهای خالی محیط کار است.

خرید گیاهان مناسب محیط کار

قیمت گیاهان مناسب محیط کار به عوامل مختلف از جمله سایز گلدان بستگی دارد.  گیاهان به خاطر انرژی مثبتی که دارند موجب افزایش راندمان کاری می‌شوند.  برای خرید گل‌های اداری و اطلاع از قیمت آن‌ها می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. راستی پیشنهاد شما برای زیباتر کردن محیط کار کدام گیاه است؟ در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x