چی بخرمخانه و آشپزخانه

مقایسه فرق یخچال ساید با دوقلو {بررسی معایب و مزایا خرید}

به منظور بررسی و مقایسه یخچال ساید با دوقلو باید گفت که یخچال‌های دوقلو در مقایسه با یخچال‌های ساید بای ساید، قیمت کمتری دارند ولی برق بیشتری مصرف می‌کنند. یخچال‌های دو قلو، دو کمپرسور مجزا و طراحی کاربری ساده‌ای دارند. مصرف انرژی یخچال‌های ساید کمتر از یخچال‌های دوقلو است ولی با این وجود قیمت یخچال‌های ساید بالاتر است. در ادامه این مقاله تفاوت‌های این دو یخچال را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فهرست مطالب

یخچال ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید برای اولین بار توسط یک شرکت آمریکایی طراحی و تولید شد. این مدل یخچال بسیار شیک و مدرن است و به خاطر امکانات ویژهاش، مشتریان زیادی دارد. یخچال فریزرهای ساید دارای دو بخش جداگانه ولی به هم چسبیده هستند که یک بخش آن یخچال و بخش دیگر فریزر است و به همین دلیل ساید بای ساید نامیده می‌شود. این یخچال با استفاده از یک موتور کار می‌کند و به همین دلیل مصرف برق آن در مقایسه با سایر یخچال‌ها پایینتر است.

یخچال‌های ساید به صورت دو در یا چهار در طراحی و تولید می‌شوند و با خرید آن‌ها می‌توان از فضای موجود به بهترین شکل استفاده کرد. فضای فریزر در بعضی از مدل‌های یخچال‌های ساید، کم است. طراحی بدنه این یخچال‌‌ها در مدل‌های جدید بسیار جذاب است و بیشتر مدل‌های یخچال‌های ساید امکاناتی همچون یخساز و آبسردکن دارند. این یخچال با داشتن امکانات مختلفی مانند فیلترهای تصفیه آب، صفحه نمایش دیجیتال، سیستم خودکار ذوب کردن برفک یکی از محبوبترین یخچال‌ها در بازار محسوب می‌شوند.

در مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید باید در نظر داشته باشید که این نمونه از یخچال‌ها برای فضاهای کوچک مناسب هستند زیرا  عرض این نمونه از یخچال ها کم است بنابراین فضای کمی را اشغال می کنند . اما از طرف دیگر قفسه‌های فریزر با وجود کم بودن عرض یخچال، به صورت نرمال و مرتب روی هم قرار گرفته اند و تمام نیاز های شما را برای تهیه ی انواع غذای آسان فراهم نموده‌اند.

مزایای یخچال ساید بای ساید

یخچال‌های ساید یکی از پرفروش‌ترین انواع یخچال هستند و با توجه به تکنولوژی‌های جدید، مزیت‌های فنی زیادی دارند. یخچال‌های ساید در حقیقت یخچال و فریزهایی هستند که به یکدیگر چسبیده اند که یک بخش آن یخچال و بخش دیگر فریز است. با وجود این که فضای داخلی فریزر در این نوع یخچال خیلی بزرگ نیست، اما دسترسی به مواد غذایی و همچنین نگهداری از آن‌ها راحت است. در حقیقت مهمترین مزیت یخچال ساید نسبت به یخچال دوقلو، جمع و جور بودن و همچنین کم حجم بودن آن‌ها است. در این مقاله با عنوان کردن تفاوت یخچال ساید با دوقلو، بعضی از مزایای یخچال ساید را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • مجهز به وکیوم فرش (vacuum fresh )
 • مجهز به یخساز و آب سرد کن
 • مجهز به سیستم سوپر کول
 • مجهز به سیستم جریان هوای چندگانه
 • مجهز به سیستم خنک کننده هوا
 • مجهز به پنلهای کنترلی
 • مجهز به فیلترهای قوی

مجهز به وکیوم فرش

در یخچال‌های ساید بای ساید بخشی به نام وکیوم فرش وجود دارد و در صورت قرار دادن مواد غذایی به ویژه مواد غذایی حساس در این قسمت، مواد غذایی ماندگاری بیشتری پیدا میکنند. با گذاشتن مواد غذایی مختلف از جمله میوه و سبزیجات در این قسمت از یخچال، مواد خوراکی تا مدت‌ها تازه و خوش طعم باقی می‌مانند.

مجهز به یخساز و آب سرد کن

یکی از بزرگترین تفاوت‌های یخچال‌های ساید با دوقلو، مجهز بودن این یخچال‌ها به آب سرد کن و یخساز است. در بعضی از یخچال‌های ساید، یک شلنگ برای مصرف آب به آب شهری وصل میشود. در مدل‌های دیگر این یخچال برای مصرف آب، محفظ‌هایی داخل یخچال تعبیه شده است و مصرف کننده میتواند از طریق آن آب بنوشد.

مجهز به سیستم سوپر کول

یخچال‌های ساید دارای سیستمی به نام سوپر کول هستند که وجود این سیستم برای هر یخچالی ضروری است. این سیستم موجب می‌شود که با گذاشتن غذای گرم داخل یخچال، دمای یخچال تغییر نکند. در حقیقت دمای گرم غذا روی یخچال تاثیر نمیگذارد و به این ترتیب آسیبی به موتور یخچال وارد نمی‌شود.

مجهز به سیستم جریان هوای چندگانه

این یخچال با داشتن سیستم جریان هوای چندگانه باعث می‌شود که هوا به صورت یکنواخت در تمام بخش‌های یخچال و فریزر در جریان باشد.

مجهز به سیستم خنک کننده هوا

این سیستم دما و رطوبت یخچال را تنظیم می‌کند و باعث می‌شود هوای درون یخچال همیشه متعادل باشد.

مجهز به پنل‌های کنترلی

یخچال ساید با داشتن پنل‌های کنترلی به مصرف کننده اجازه میدهد تا از امکانات مختلفی از جمله تنطیم دمای داخلی، آب سرد کن و همچنین قفل کودک استفاده کند.

مجهز به فیلترهای قوی

یخچال‌های ساید به خاطر داشتن فیلترهای مختلف، باعث می‌شوند یخچال هیچ بویی نگیرد. فیلترهای این یخچال بسیار متنوع و جدید هستند و هوای یخچال را تمیز و خوشبو نگه می‌دارند.

یخچال دوقلو

یکی دیگر از جنبه‌های مقایسه یخچال دوقلو با ساید این است که یخچال‌های دوقلو بر خلاف یخچال‌های ساید از یکدیگر جدا هستند. جدا بودن یخچال و فریزر مزیت بزرگی در این یخچال محسوب می‌شود زیرا حمل و نقل آن را آسان می‌کند.

در مزایا و معایب یخچال دوقلو اشاره کردیم که انتخاب یخچال فریزر دوقلو برای خانواده‌هایی که میزان مصرف و بسته بندی مواد غذایی‌شان بالا است گزینه خوبی است این خانواده‌ها باید از مکان مناسبی برای نگهداری یخچال‌های دوتایی برخوردار باشند زیرا مکان نامناسب علاوه بر اینکه ظاهر خانه را ناخوشایند نشان می‌دهد می‌تواند به سیستم یخچال دوقلو نیز آسیب بزند.

بعضی از یخچال‌های دوقلو فضای بیشتری نسبت به یخچال‌های ساید به ویژه در فضای فریزر دارند. یخچال فریزرهای دوقلو به صورت جداگانه، موتور و کمپرسور دارند و جدا بودن موتور مزیت بزرگی است زیرا اگر یخچال یا فریزر به صورت جداگانه دچار مشکل شود، با هزینه کمتری قابل تعمیر است. ولی در یخچال‌های ساید بای ساید به خاطر وجود یک کمپرسور، هزینه تعمیرات بالاتر است.

مزایای یخچال دوقلو

 • دارا بودن دو موتور مجزا
 • قیمت مناسب
 • جا به جایی آسان
 • طراحی عریض
 • حجم داخلی بزرگ
 • هزینه تعمیرات کمتر
 • فضای زیاد برای قرار دادن مواد غذایی

دارا بودن دو موتور مجزا

با توجه به این که یخچال و فریزرهای دوقلو به طور کامل از یکدیگر جدا هستند و هر دستگاه یک موتور جداگانه دارد، اگر موتور خراب شود هزینه تعمیر کمتر است.

قیمت مناسب

قیمت یخچال دوقلو در مقایسه با یخچال ساید بسیار کمتر و مناسب‌تر است و مشتریان این امکان را دارند که این یخچال را با قیمت مناسب تری بخرند.

جا به جایی آسان

یکی دیگر از تفاوت‌های یخچال ساید با دوقلو، جا به جایی آسان آن است و با توجه به جدا بودن هر دستگاه، مصرف کننده دو دستگاه جداگانه دارد و مانند یخچال‌های ساید دردسر جا به جایی ندارد.

طراحی عریض

یخچال‌های دوقلو برخلاف یخچال‌های ساید که عمق زیادی دارند، عرض زیاد و عمق کمی دارند و به این ترتیب دسترسی به مواد غذایی راحت‌تر است.

حجم داخلی بزرگ

این یخچال‌ها حتی اگر سایز کوچکی داشته باشند، دست کم حجم آنها 28 تا 30 فوت است.

مقایسه یخچال ساید با دوقلو از نظر مصرف انرژی

یخچال‌های دوقلو دارای دو موتور جداگانه برای هر واحد هستند و به همین دلیل در مقایسه با یخچال‌های ساید بای ساید، انرژی و برق بیشتری مصرف میکنند. به طور کلی مصرف انرژی یخچال‌های ساید کمتر است ولی در مدل‌هایی که امکاناتی مانند یخساز و آب سرد کن دارند، مصرف انرژی بیشتر است.

علاوه بر این یخچال‌های ساید بای ساید که مجهز به سیستم ذوب برفک اتومات هستند، مصرف برق دو برابر یخچال‌هایی است که فاقد این سیستم هستند.

مقایسه فرق یخچال ساید با دوقلو از نظر وزن و حمل و نقل

یخچال‌های ساید بای ساید در مقایسه با یخچال‌های دوقلو عرض بیشتری دارند و به این ترتیب فضای بیشتری از آشپزخانه را اشغال می‌کنند. یخچال‌های دوقلو برای آشپزخانه‌های کوچک گزینه مناسب تری است زیرا فضای کمتری می‌گیرند. علاوه بر این جا به جایی یخچال‌های ساید بای ساید به خاطر حجم بزرگ آن‌ها کار سختی است ولی در یخچال‌های دوقلو چون دو بخش یخچال و فریزر به راحتی از یکدیگر جدا میشوند، کار حمل و نقل آسان تر است.

از دیگر تفاوت‌های یخچال‌های ساید با دوقلو، تفاوت در ابعاد و ظرفیت است. ظرفیت یخچال‌های ساید در مقایسه با یخچال‌های دوقلو بیشتر است در صورتی که یخچال‌های دوقلو ابعاد بزرگ تری دارند.

بررسی سیستم‌های سرمایشی در یخچال‌های ساید بای ساید

سیستم سرمایشی و خنک کنندگی یخچال‌های ساید در طول سال‌ها، پیشرفت چشمگیر و قابل توجهی داشته است. با توجه به تکنولوژی‌های جدیدی که در این یخچال به کار رفته است، سیستم خنک کننده یخچال فشار کمی به موتور وارد می‌کند. در بسیاری از یخچال‌های ساید بای ساید قابلیت تنطیم دما وجود دارد و حتی در بعضی از مدل‌های این یخچال، بخشی برای نگهداری مواد غذایی حساس وجود دارد که دمای آن نسبت به سایر بخش‌های یخچال پایین‌تر است. این بخش برای نگهداری از موادی که قرار است مدت بیشتری در یخچال بمانند، گزینه بسیار مناسبی است.

دلایل پرفروش بودن یخچال ساید بای ساید

یخچال‌های ساید بای ساید به خاطر داشتن دو در جداگانه و قفسه‌های زیاد، در حال حاضر یکی از پرفروشترین و پرطرفدارترین یخچال‌های موجود در بازار هستند. یخچال‌های ساید یک موتور مشترک دارند و به همین دلیل مصرف برق آن‌ها کمتر است. موتور این یخچال قدرت بسیار زیادی دارد و در نتیجه سرمای بیشتری تولید می‌کند. یکی دیگر از دلایل پرطرفدار بودن این یخچال طراحی زیبای این یخچال و استفاده بهینه از فضای به کار رفته در این یخچال است.

معایب یخچال دو قلو

یخچال‌های دوقلو با وجود مزایای زیادی که دارند، معایبی هم دارند که در ادامه این مقاله به بررسی این معایب می‌پردازیم. فضای داخلی یخچال‌های دوقلو بسیار جا دار است اما طراحی این یخچال برای قرار دادن مواد خوراکی که هر روز با آن سرو کار داریم، مناسب نیست.

 • طراحی قدیمی
 • مصرف بالای برق
 • اشغال فضای زیاد در آشپزخانه
 • امکانات کم در مقایسه با یخچال ساید

طراحی قدیمی

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های تولید کننده یخچال، بیشتر بر طراحی مدل‌های ساید بای ساید تمرکز دارند و به همین دلیل در بیشتر مواقع طراحی یخچال فریزرهای دوقلو در مقایسه با یخچال‌های ساید قدیمیتر است و سادهتر است. افرادی که به دنبال مدل‌ها و طراحی‌های جدید هستند، بهتر است یخچال ساید بای ساید بخرند.

مصرف بالای برق

همانطور که قبلاً اشاره شد، یخچال فریزهای دوقلو به خاطر داشتن دو موتور جداگانه، برق بیشتری نسبت به یخچال‌های ساید بای ساید مصرف میکنند.

سوالات متداول :

1. برای فضاهای کوچک یخچال ساید مناسبتر است یا یخچال دوقلو؟

یخچال‌های ساید نسبت به یخچال‌های دوقلو فضای کمتری اشغال می‌کنند و به طور کلی میتوان گفت طراحی زیباتری دارند.

2. مصرف برق در کدام یخچال کمتر است؟

مصرف برق در یخچال‌های ساید کمتر از یخچال‌های دوقلو است؛ زیرا این یخچال فقط یک موتور دارد.

3. یخچال‌های دوقلو کدام یک از امکانات یخچال‌های ساید بای ساید را ندارند؟

یخچال‌های ساید مجهز به امکاناتی از جمله سیستم سرمایش سریع، فیلتر آب، فیلتر هوا، یخساز، آب سرد کن، قفل کودک، محفظه مخصوص نگهداری میوه و سبزیجات و بسیاری از امکانات دیگر هستند که یخچال‌های دوقلو فاقد آن هستند.

4. قیمت کدام یخچال ارزانتر است؟

مهمترین تفاوت یخچال ساید با دوقلو در قیمت آن‌ها است و یخچال‌های ساید نسبت به یخچال‌های دوقلو قیمت بیشتری دارند.

جمع بندی

توجه به اندازه یخچال، مارک یخچال، ویژگی‌های آن، مدل یخچال و زمان هنگام خرید بسیار مهم است. کارشناسان چی چی چی برای کسب اطلاعات کافی قبل از هرگونه خریدی، مطالعه برترین یخچال را به شما توصیه می‌کنند.

با مقایسه فرق یخچال ساید و دوقلو این نتیجه حاصل شد که یخچال‌های ساید از تجهیزات و امکانات بیشتری برخوردار هستند. بعضی از یخچال‌های ساید مجهز به هوش مصنوعی هستند و همچنین قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. از دیگر تجهیزات این یخچال‌ها میتوان به انواع فیلترها و سنسورها، نمایشگر داخل یخچال و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

نکته‌ایی که باید در مورد یخچال‌های ساید به آن توجه کرد هزینه تعویض فیلتر این نوع یخچال است. در حقیقت یخچال‌های ساید نسبت به سایر یخچال‌ها گرانتر و پرهزینه‌تر هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقایسه یخچال ساید با دوقلو به بخش کامنت‌ها در وبلاگ چی چی چی مراجعه کنید. کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

محتواهای مشابه:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x