چی بخرم

راهنمای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان

با توجه به این که امروزه افراد بسیاری تمایل به یادگیری زبان دوم رو دارند از این رو این سوال برایشان پیش می آید که چگونه یک آموزشگاه زبان خوب را انتخاب کنند و ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟ به عبارتی این سوال بسیار مهم است و در یادگیری زبان دوم نقش بسیار مهمی را دارد.

قطعا بهترین آموزشگاه زبان باید معیارها و عملکردهایی را داشته باشد که بتواند زبان آموزان بسیاری را جذب خود کند.

دوست داری یک آموزشگاه زبان خوب با قیمت کناسب پیدا کنی ؟ پس اینجا کلیک کن!

آموزشگاه زبان خوب چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟

آموزشگاه زبان باید از یک چهارچوب آموزشی عالی پیروی کند به این صورت که شرایط شکل گیری کلاس ها با توجه به شرایط اساتید و دانش آموزان تشکیل شود.

از دیگر ویژگی های آموزشگاه زبان خوب این است که سیستم مدیریتی خوبی داشته باشد. چرا که مدیر توانمند و کار بلد می تواند آموزشگاه را به بهترین شکل ممکن  اداره کند و ایده های پویا و به روزی داشته باشد.

یکی از اقدامات آموزشگاه های زبان امکان تشکیل کلاس های خصوصی مانند کلاس مکالمه زبان انگلیسی می باشد که داوطلبان با توجه به انگیزه مهاجرت، مسافرت به کشورهای خارجی، افزایش دانش عمومی و ارتباط گرفتن با افراد در این کلاس ها شرکت می کنند. تدریس مکالمه به صورت تخصصی انجام می شود.

دارا بودن اساتید مجرب و کارآزموده در بهترین آموزشگاه زبان

یکی از ویژگی های مهم آموزشگاه زبان خوب باید وجود مدرسین خوب و با مهارت باشد. شرایط مدرسین به گونه ای باشد که بتواند مهارت خوبی در تدریس کردن، اداره کلاس، محتواهایی که آموزش می دهد، دارا بودن اهداف خوب برای یادگیری را داشته باشد. در نتیجه در زمان ثبت نام حتما از مسئول مربوطه سوابق مدرسین را بپرسید و یا حتی با زبان آموزانی که در آموزشگاه در حال تدریس هستند در رابطه با میزان رضایتشان از اساتید را بپرسید. یک آموزشگاه زبان خوب وحرفه ای باید به شما در رابطه با انتخاب اساتید کمک کند.

 

محیط آموزشگاه زبان

برای بسیاری از زبان آموزان آرام بودن محیط آموزشگاه از موارد مهم و ضروری است. آموزشگاه زبان خوب باید این ویژگی را داشته باشد که بتواند محیطی آرام و صمیمی را برای یادگیری و مطالعه زبان آموزان فراهم کند. این مورد را می توانید در زمان ثبت نام مشاهده کنید.

بسیاری از آموزشگاه های زبان برنامه ریزی های مختلفی را برای سنین گوناگون فراهم کرده اند به عنوان مثال بالا بودن انرژی کودکان موجب می شود که کلاس ها سر صدای بیشتری داشته باشند و کنترل و برقراری نظم آن ها دشوار باشد.

از این رو آموزشگاه زبان های خوب معمولا تدابیری را می اندیشند که مانع این بی نظمی و سر صدا شوند و مشکلی در یادگیری زبان آموزان بزرگسال ایجاد نکند.

امکانات موجود در آموزشگاه

امکاناتی که مرکز زبان گات برای زبان آموزان باید فراهم میکند می تواند جزو معیارهای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب باشد چرا که با پیشرفت تکنولوژی عدم استفاده از ابزارهای مدرن می تواند برای آموزشگاه زبان یک نقص به حساب آید.

موسسات آموزشی خوب تمامی امکانات لازم در امر آموزش را در اختیار زبان آموزان و اساتید قرار می دهد تا بازده و کارایی آموزشی بالایی داشته باشند و در محیطی سودمند و هدف مند تر بتوانند تعاملی را در رابطه با استاد و زبان آموزان برقرر کنند.

موقعیت مکانی آموزشگاه

همان طور که می دانید در شهر تهران مشکل ترافیک وجود دارد و ممکن است برای جا به جایی مدت زمان بسیاری را در راه باشید و انرژی زیادی را صرف کنید. به همین دلیل اگر آموزشگاهی را که انتخاب می کنید به محل زندگی شما و یا در جایی که کار می کنید نزدیک باشد می توانید زمان بسیاری را صرف تمرین کردن و استراحت بپردازید و سر کلاس های زبان هم کم انرژی و بی انگیزه نیستید و با انرژی بسیاری زبان مورد نظر خود را یاد می گیرید.

زمان بندی کلاس ها در بهترین آموزشگاه زبان

توانایی افراد برای یادگیری در زمان های مختلف در روز متفاوت است. به گونه ای که برخی شب توانایی یادگیری دارند و عده ای صبح. حتی طبق بررسی های انجام شده برخی هم در نیمه شب مطالعه می کنند و یادگیری بالایی را دارند. دادا بودن انعطاف در زمان بندی کلاس ها از معیار های یک آموزشگاه زبان خوب به حساب می آید. چنانچه شما بخواهید صبح در کلاس شرکت کنید آموزشگاه باید این امکان را برای شما داشته باشد. افرادی که شاغل هستند و زمان خالی برای شرکت در کلاس ها را ندارند می توانند با آموزشگاه صحبت کنند و با توجه به تایم خود در کلاس ها شرکت کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x