لوازم آرایشیچی بزنم

راهنما خرید بهترین اکسیدان مو + لیست محصولات

برای تغییر رنگ مو در سطح ایده‌آل از اکسیدان مو استفاده می‌شود. این ماده کاتالیزور باعث می‌شود که رنگ دانه‌های مو باز شده و آماده‌ی رنگ پذیری بیشتر و پایدارتری باشند. میزان رنگ پذیری و روشن شدن رنگ نهایی موی شما کاملا به میزان دکلره مورد استفاده و نوع آن بستگی دارد. ضمن این یک انتخاب درست میتواند رنگ دلخواه شما را ایجاد کند، اکسیدان در عمل دکلره نیز استفاده می‌شود که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اگر به دنبال خرید بهترین اکسیدان مو هستید در ادامه این راهنما خرید از سایت چی چی چی با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

نکات خرید بهترین اکسیدان مو

 •  برای دکلره در منزل از اکسیدان شماره ۱ و ۲ استفاده کنید. اکسیدان شماره ۳ برای آرایشگرهای حرفه‌ای که نیاز به سرعت بالا دارند مناسب است.
 • اگر موهایی آسیب دیده  و حساس دارید اکسیدان نیم تا یک خریداری کنید. این مدل‌ها کمترین خطر را برای سلامتی مو دارند.
 • میزان استفاده از اکسیدان یکی از عواملی است که میتواند رنگ موی شما را تغییر دهد. برای اطلاع دقیق‌تر در این مورد قسمت نسبت استفاده از اکسیدان را مطالعه کنید.
 • در رنگساژ میزان استفاده از اکسیدان بسیار بالا بوده و رنگ بسیار رقیق خواهد بود.
 • برای مصرف در آرایشگاه زنانه اکسیدان مو با حجم چهارهزار میلی‌لیتر را به شما توصیه می‌کنیم.

چرا از اکسیدان استفاده می‌کنیم؟

اکسیدان انواع مختلفی دارد اما همه‌ی اکسیدان‌ها دارای مکانیسم مشترکی هستند. به عبارت دقیق‌تر اکسیدان با داشتن هیدروژن پراکسید H²O² و همچنین هیدروژن، کلر، فلوئور، کربن، ید با انجام فرایند اکسیداسیون باعث نفوذ رنگ به داخل فولیکول مو شده یا در هنگام دکلره باعث روشن شدن رنگ مو و رسیدن به رنگ پایه می‌شود.

دقت کنید که اکسیدان بیشتر باعث روشن‌تر شدن رنگ مو شده و بالا رفتن درصد اکسیدان که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد باعث قوی‌تر شدن اثر اکسیدان می‌شود. هر چه اکسیدان قوی‌تر باشد احتمال آسیب به مو افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که دکلره باعث ضعیف شدن می‌شود.

به علت حساس بودن این ماده شیمیایی توصیه می‌کنیم از برندهای معتبر خریداری کنید که در قسمت برندها توضیح داده‌ایم.

چرا از اکسیدان استفاده می‌کنیم؟

اکسیدان نیم 0/5

اکسیدان نیم که به نام‌های اکسیدان 3 درصد یا اکسیدان ولوم 10 نیز شناخته می‌شود، از نظر قدرت پایین‌ترین قدرت را در بین انواع اکسیدان دارد. اگر اکسیدان را برای رنگ‌های تیره مانند مشکی، قهوه‌ای تیره و… می‌خواهید، اکسیدان نیم می‌تواند نتیجه مطلوبی روی رنگ تیره داشته باشد.

اکسیدان یک 1

این اکسیدان مو به نام‌های اکسیدان 6 درصد و اکسیدان ولوم 20 نیز شناخته می‌شود. اگر در بین مو‌های خود تارهای سفید دارید یا موهای شما به رنگ مو حساس بوده یا آسیب دیده، اکسیدان ۱ می‌تواند در گذاشتن انواع رنگ‌ها کاربرد داشته باشد.

همچنین اکسیدان 6% در زمینه‌های سامبره، آمبره، دکوپاژ می‌تواند استفاده شود و ضمن آن رنگ را یک تا دو درجه روشن‌تر می‌کند.

اکسیدان دو 2

در کنار اکسیدان یک، اکسیدان دو نیز از پرفروشترین‌ها و پرکاربردترین‌های بازار رنگ مو می‌باشد. اکسیدان ۲ به نام‌های اکسیدان ۹ درصد و اکسیدان ولوم ۳۰ نیز شناخته می‌شود. اگر قصد استفاده از رنگ‌های متوسط تا روشن را دارین این اکسیدان می‌تواند با توان روشن کنندگی در حدود سه تا چهار درجه گزینه‌ی مناسبی باشد. همچنین اگر قصد دکلره با قدرت متوسط روشن کنندگی را دارید، اکسیدان 9% یکی از محصولات کاربردی می‌باشد.

اکسیدان سه 3

این اکسیدان قدرتمند با نام اکسیدان 12 درصد یا ولوم 40 نیز شناخته می‌شود. اگر قصد دکلره قوی مو را دارید تا موها را به رنگ پایه هشت یا روشن‌تر برسانید، تا رنگ موی بلوند روشن را اعمال کنید، اکسیدان ۱۲٪ گزینه‌ی مناسبی برای شما خواهد بود.

نکته: این اکسیدان همان طور که گفته شد بسیار قوی بوده و بیشترین آسیب را به مو می‌زند و باید توسط افراد حرفه‌ای و آموزش دیده استفاده شود. اگر موی آسیب دیده دارید برای دکلره می‌توانید از اکسیدان ۲ استفاده کنید و یا پس از دکلره حتما از ماسک مو استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر در مورد خرید ماسک مو میتوانید به راهنمای خرید ماسک مو در سایت چی چی چی مراجعه کنید.

نسبت استفاده از اکسیدان مو

برای رنگ کردن مو از نسبت ۱:۱/۵ (یک به یک‌ونیم) معمولا استفاده می‌شود. یعنی در برابر ۱۰۰ میلی‌لیتر رنگ از ۱۵۰ میلی‌لیتر اکسیدان استفاده می‌شود. البته ممکن است این نسبت بر روی راهنمای محصول نیز نوشته شده باشد. اگر میزان اکسیدان خود را افزایش دهید رنگ موی شما کمی روشن‌تر و اگر اکسیدان خود را کاهش دهید رنگ موی شما تیره‌تر خواهد شد.

میزان مصرف اکسیدان به تکنیک شما در رنگ گذاری نیز بستگی دارند. بنابراین برخی برای تیره شدن از نسبت ۱:۱ (یک به یک خوانده می‌شود) و برخی دیگر برای روشن شدن مو از نسبت ۲:۱ استفاده می‌کنند (یعنی اکسیدان دو برابر رنگ استفاده می‌شود).

برای رنگساژ کردن مو نسبت اکسیدان به رنگ خیلی بیشتر بوده و این نسبت به حدود ۳:۱ یا بیشتر است. یعنی مقدار اکسیدان سه برابر یا بیشتر می‌باشد.

راهنما خرید اکسیدان بر اساس جنس مو

راهنما خرید اکسیدان بر اساس جنس مو

مو نازک

 موهای نازک سریع‌تر از سایر موها تغییر رنگ می‌دهند و بنابراین شما می توانید با اکسیدان‌های سبک و با درجه کم رنگ موی خود را روشن کنید. دقت کنید که موهای نازک نسبت به اکسیدان‌های قوی آسیب پذیرتر هستند.

موهای طبیعی

 از آن جایی که واکنش این موها نسبت به رنگ طبیعی بوده می توانید بر اساس دستورالعمل متداول موهای خود را رنگ کرده و از مقدار استاندارد اکسیدان استفاده کنید.

موهای ضخیم

 رنگ پذیری در این موها سخت‌تر از موهای عادی صورت میگیرد، به این ترتیب برای رسیدن به رنگ های روشن باید از اکسیدان‌های قوی‌تر و به مقدار بیشتری استفاده کنید تا به رنگ روشن مورد نظر خود برسید.

موهای متخلخل

 این موها در ساقه‌ی خود دارای حفره‌هایی بیشتر از حد نرمال هستند و می‌توانند رطوبت و روغن بیشتری را در خود جذب کنند از این رو راحت‌تر رنگ می‌پذیرند و نیاز به اکسیدان ضعیف‌تری دارند.

کدام اکسیدان را برای ابرو استفاده کنیم؟

برای رنگ کردن ابرو در رنگ‌های تیره از اکسیدان یک و برای رنگ‌های بلوند از اکسیدان دو استفاده کنید. اگر ابرو شما نازک و دارای موهای حساسی است از اکسیدان نیم تا یک استفاده کنید. استفاده از اکسیدان سه برای ابرو توصیه نمی‌شود.

حجم اکسیدان مو

برای مصارف خانگی و رنگ کردن موها در حجم متوسط و تا حدود پایین‌تر از گردن میتوانید از یک اکسیدان ۱۵۰ میلی‌لیتر استفاده کنید. اگر حجم موی شما بیشتر است و یا ارتفاع موی شما تا کمر می‌رسد میتوانید دو عدد خریداری کنید.

برای مصارف کم در آرایشگاه‌ زنانه یا مصرف متوسط آرایشگاه مردانه می‌توانید از حجم‌های ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌ لیتر نیز استفاده کنید اما برای مصارف روزمره برای آرایشگاه زنانه حجم ۴۰۰۰ میلی‌لیتر را توصیه میکنیم که مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

انواع برند اکسیدان مو

اکسیدان یک ماده شیمیایی مهم است که انتخاب اشتباه آن می‌تواند مستقیما روی سلامت شما نقش داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما از برندهای معتبر موجود در بازار خریداری کنید؛ مخصوصا برندهایی که امتحان خود را به مرور زمان پس داده‌اند. از جمله برندهای: مارال، والانسی، بیول، دوماسی، آتوسا، آلبورا، پادینا و ریتون از محصولاتی هستند که با فروش بالا، توسط هزاران نفر در داخل کشور استفاده شده‌اند و تست خود را به خوبی پس داده‌اند.

آلرژی و حساسیت در استفاده از اکسیدان مو

از بین برندهای نام برده شده برخی از شرکت‌ها مدل‌هایی را ارائه داده‌اند که بوی کمی داشته و منجر به آلرژی تنفسی نمی‌شوند. مانند یکی از اکسیدان‌های شرکت آلبورا که در لیست محصولات معرفی شده است.

بعضی از شرکت‌ها روی محصول خود به گونه‌ای کار کرده‌اند تا اکسیدان تولید شده پوست‌های حساس سر را نسوزاند. مانند یکی از محصولات شرکت بیول که در لیست محصولات پیشنهاد کرده‌ایم.

سوالات متداول

لیست خرید بهترین محصولات اکسیدان مو

اکسیدان مارال مدل 20vol شش درصدی حجم 150 میلی لیتر

اکسیدان مارال مدل 20vol شش درصدی حجم 150 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 89 نفر 👍 رضایت از کالا : 90 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +2246 📃 امتیاز: 4.2

محصولی که مشاهده می‌کنید یکی از پرفروش‌ترین‌های بازار داخلی می‌باشد که توانسته نمره رضایت بالایی از چندین هزار مصرف کننده دریافت کند. از نظر کارایی دارای کیفیت بالایی بوده و ترکیبات آن از بروزترین متریال روز دنیا ساخته شده است. این اکسیدان ساخت ایران بوده و در رقابت با نمونه‌های خارجی تا این لحظه جلو بوده است.

مزایا:

 • کیفیت بالا

 • کارایی قدرتمند

 • قیمت ارزان

معایب:

 • ندارد

 

حجم : 150 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ایران

قدرت اکسیدان : 6 درصد

معادل : اکسیدان 1

اکسیدان والانسی شش درصدی حجم 150 میلی لیتر

اکسیدان والانسی شش درصدی حجم 150 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 87 نفر 👍 رضایت از کالا : 87.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1252 📃 امتیاز: 4.1

یکی از محصولاتی که در کنار داشتن کیفیت بالا دارای قیمت مقرون به صرفه‌ای می‌باشد. اگر در استفاده از این محصول کمی رنگ مو پر رنگ‌تر شد، یک نتیجه طبیعی می‌باشد. این اکسیدان از نظر کیفی نمره‌ی کیفیت بالایی از خریداران دریافت نموده است.

مزایا:

 • کارایی قوی

 • قیمت ارزان

 • حجم مناسب

معایب:

 • ندارد

 

حجم : 150 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ایران

شماره مجوز : 56/16169

صادرکننده‌ مجوز : سازمان غذا و دارو

قدرت اکسیدان : 6 درصد

معادل : اکسیدان 1

سایر توضیحات : - ایده آل ترین اکسیدان در رنگساژهای نقره ای، یخی و نقره آبی - دارای درصد قابل توجهی از کرم و با کمترین درصد آمونیاک که باعث جلوگیری از خشکی و شکنندگی می شود. - این اکسیدان جهت استفاده در تیره و روشن کردن مو به میزان 2 درجه جهت پوشش کامل موهای سفید است.

کرم اکسیدان بیول کد 004 شش درصدی حجم 150 میلی لیتر

کرم اکسیدان بیول کد 004 شش درصدی حجم 150 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 91 نفر 👍 رضایت از کالا : 84.8 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +359 📃 امتیاز: 4.2

کرم اکسیدان بیول دارای غلظت مناسبی بوده و اگر پوست حساسی داشته باشید پس از استفاده متوجه خواهید که پوست شما را نمی‌سوزاند و حساسیت به وجود نمی‌آورد. از نظر هزینه، خوش قیمت بوده و مشتری پسندی بالایی دارد. با توجه به داشتن نمره رضایت بالا از مصرف کنندگان، این محصول را به شما توصیه می‌کنیم.

مزایا:

 • مناسب انواع رنگ‌ها

 • پوست سر را نمی‌سوزاند

 • قیمت ارزانی دارد

معایب:

 • ندارد

 

حجم : 150 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ایران

شماره مجوز : 56/ظ/4134

صادرکننده‌ مجوز : سازمان غذا و دارو

قدرت اکسیدان : 6 درصد

معادل : اکسیدان 1

اکسیدان دوماسی 6 درصد حجم 1000 میلی لیتر

اکسیدان دوماسی 6 درصد حجم 1000 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 91 نفر 👍 رضایت از کالا : 84.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +393 📃 امتیاز: 4.2

این اکسیدان برای افراد پر مصرف و با حجم موی بالا توصیه می‌شود.  با توجه به مقدار اکسیدان دارای قیمت مقرون به صرفه‌ای می‌باشد. دارای کراتین بوده تا ضمن جلوگیری از آسیب به ساختار موها باعث نرمی و لطافت مو نیز بشود.

مزایا:

 • دارای حجم بالا

 • قیمت ارزان نسبت به وزن

 • کیفیت مناسب

معایب:

 • ندارد

حجم : 1000 میلی‌لیتر

شماره مجوز : 56/17589

صادرکننده‌ مجوز : سازمان غذا و دارو

قدرت اکسیدان : 6 درصد

معادل : اکسیدان 1

سایر توضیحات : - دارای کراتین و نرم‌کننده - قدرت تثبیت‌کنندگی بالا - کشور مبدا برند: فرانسه - کشور تولید کننده: ایران

اکسیدان آتوسا شماره 1 شش درصدی حجم 750 میلی لیتر

اکسیدان آتوسا شماره 1 شش درصدی حجم 750 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 89 نفر 👍 رضایت از کالا : 86.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +305 📃 امتیاز: 4.2

برند آتوسا نامی آشنا که در اثر سال‌ها تولید اکسیدان‌های باکیفیت، همواره مشتریان قدیمی خود را در این زمینه حفظ کرده است. اگر از انواع برندهای جدید استفاده کرده‌اید و نتیجه مطلوبی نگرفتید، خرید این محصول میتواند برای شما گزینه‌ی مناسبی باشد.

مزایا:

 • کیفیت بالا

 • حجم زیاد

 • قیمت مناسب

معایب:

 • ظاهر و بسته بندی متوسط

 

حجم : 750 میلی‌لیتر

قدرت اکسیدان : 6 درصد

معادل : اکسیدان 1

اکسیدان کرم آلبورا کد 20 شش درصدی حجم 750 میلی لیتر

اکسیدان کرم آلبورا کد 20 شش درصدی حجم 750 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 90 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +593 📃 امتیاز: 4.2

آلبورا از جمله برندهایی دست که محصولات خود را با ظرافت خاصی تولید می‌کند. این اکسیدان فاقد بوی تند بوده و برای افرادی که به بو حساس هستند یا آلرژی دارند مناسب می‌باشد. کمی رقیق بوده اما نتیجه کار آن مطلوب است. در پایان کار نیز سوزش ایجاد نمی‌کند.

مزایا:

 • عدم ایجاد حساسیت و بوی کم

 • عدم ایجاد سوزش

 • حجم مناسب

معایب:

 • کمی رقیق است.

 • بسته بندی و درب محصول میتوانست بهتر باشد.

 

حجم : 750 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ایران

شماره مجوز : 56/12294

قدرت اکسیدان : 6 درصد

معادل : اکسیدان 1

اکسیدان ریتون مدل 20 شش درصدی حجم 180 میلی لیتر

اکسیدان ریتون مدل 20 شش درصدی حجم 180 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 82 نفر 👍 رضایت از کالا : 85.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +113 📃 امتیاز: 4.1

حجم : 180 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ایتالیا

شماره مجوز : 2554202

صادرکننده‌ مجوز : بهداشت

قدرت اکسیدان : 6 درصد

سایر توضیحات : اکسیدان شماره 20 - کرمی - حاوی هیدروژن پراکسید - مناسب برای موهای ضعیف - دارای محفظه پلاستیکی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x