چی بخرمخانه و آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین آسیاب برقی خانگی

برای آماده سازی برخی غذاها نیازمند آسیاب کردن، برنج، آجیل، خشکبار، دانه های قهوه و … هستید. تیغه های تیز و برنده آسیاب برقی در کوتاه ترین زمان ممکن مواد غذایی را خرد می کند. آسیاب برقی خانگی از طریق انرژی الکتریکی مواد را نرم کرده و تغییری در عطر، طعم و مزه آنها ایجاد نمی کند. برای خرید بهترین آسیاب برقی خانگی توجه به برخی نکات مهم است. در ادامه به مهمترین موارد اشاره می کنیم.

تیغه

مسئولیت اصلی خرد یا نرم کردن مواد غذایی مختلف بر عهده تیغه دستگاه است. در ساخت انواع آسیاب های برقی از دو تیغه استفاده می شود. اما، دستگاه هایی وجود دارند که برای نرم کردن مواد به تیغه های بیشتری مجهز هستند. تیغه ها باید از استیل ضدزنگ ساخته شده و بسیار تیز باشند.

سرعت دستگاه

دستگاه هایی که سرعت بالاتری دارند گرما و حرارت بیشتری تولید می کنند. این دحرارت در افت کیفیت و طعم مواد غذایی تاثیر منفی دارد. مهمتر از همه، نمی توان از دستگاه های دارای سرعت بالا به صورت مداوم استفاده کرد. بعد از 30 دقیقه باید آنها را خاموش کرد.

ظرفیت مخزن و توان مصرفی

برای خرید آسیاب برقی خانگی به ظرفیت مخزن آن استفاده کنید. ظرفیت دستگاه نشان دهنده حجم موادی است که در آن آن قرار می گیرد. انتخاب ظرفیت به کاربرد دستگاه وابسته است. اگر، استفاده از آسیاب برای شما ضروری است دستگاه های با ظرفیت بالا را انتخاب کنید. توصیه دیگر ما به شما این است که خرید دستگاه های دارای توان 150 تا 300 وات را در اولویت قرار دهید.

طول کابل و ایمنی

کابل دستگاه با استحکام و طول مناسبی داشته باشد. عامل دیگری که هنگام خرید بهترین آسیاب برقی خانگی مهم است قفل ایمنی است. وجود این قفل سبب شده که در حین فعالیت دستگاه آسیبی به کودکتان وارد نشود.

برای شستن دستگاه چکار کنیم؟

ابتدا همه قطعات را جدا کنید. حواستان باشد که تیغه ها به دستتان آسیب نزد. برای شستن آنها از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

بهترین تعداد تیغه برای خرید آسیاب برقی خانگی چقدر است؟ تعداد تیغه ها نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارد. اگر، می خواهید طول عمر دستگاه بیشتر شده و مواد غذایی به راحتی نرم شوند خرید محصولاتی که بسش از دو تیغه دارند را در اولویت قرار دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا