مراقبت از موچی بزنم

راهنما خرید بهترین شانه مو +  لیست بهترین محصولات

شانه ابزاری است برای آراستن مو که به قدمت چند هزار سال در خدمت بشر بوده است. در طول سال‌ها شانه مو تغییرات خاصی از نظر جنس و مدل داشته تا همچنان نیازهای مصرف کنندگان را برطرف کند. خرید بهترین شانه مو برای آراستن راحت‌تر و همچنین در مشاغل پیرایشگاه و آرایشگاه تاثیر مثبت زیادی دارد. یک شانه نامرغوب می‌تواند الکتریسیته ساکن ایجاد کرده و باعث گره خوردن و آسیب به ساقه مو شود.

اگر به دنبال خرید بهترین شانه مو هستید در ادامه این راهنمای خرید از سایت چی چی چی با ما همراه باشید.

نکات خرید بهترین شانه مو

 • فاصله دندانه شانه باید با جنس موی شما سنخیت داشته باشد؛ در غیر این صورت باعث آسیب به ساقه مو شما می‌شود.
 • ایجاد الکتریسیته در حین شانه زنی از جمله مواردی است که کیفیت آراستن مو را کاهش میدهد.
 • در صورتی که موهایی حساس دارید خرید شانه چوبی دندانه درشت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • شانه ابزاری شخصی بوده و باید برای تمامی افراد خانوار به صورت جداگانه خریداری شود؛ بنابراین برای نوزادان و خردسالان در خانواده حتماً از شانه مخصوص استفاده کنید.
 • اگر از مواد آرایشی مانند حالت دهنده مو، ژل و انواع روغن مو استفاده می‌کنید، شانه نیاز به شستشوی دائم خواهد داشت چرا که استفاده مداوم آن باعث آغشته شدن مو به مواد آرایشی تاریخ مصرف گذشته می‌شود. اگر مدتی زیادی بگذرد دیگر شانه قابل نظافت نبوده و باید با شانه‌ی جدید تعویض گردد.

انواع شانه از نظر شکل

انواع شانه از نظر شکل

شانه دسته‌دار

بدنه این محصولات به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت دندانه‌دار برای شانه زنی و قسمت دیگر به عنوان دسته می‌باشد. اگر طالب راحتی در حین شانه زنی هستید این محصولات گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.

شانه بدون دسته

کل طول شانه‌ها دارای دندانه بوده و شما می‌توانید از هر قسمت آن برای نگه داشتن و یا شانه زدن استفاده کنید. شاید به علت نداشتن دسته کمی شانه زدن با این محصولات کار سختی به نظر بیاید اما مزیت شانه بدون دسته این است که به علت بیشتر بودن سطح دندانه‌دار می‌تواند مو‌هایی با حجم بیشتر از جمله موی بلند بانوان را بهتر شانه کند.

شانه دم باریک یا شانه دم موشی

شانه دُم باریک در قسمت دسته دارای دم باریک و طویل میباشند که طول آن هم اندازه یک دسته شانه است. در بسیاری از مواقع لازم است دسته خاصی از موها را جدا کنید، این امر مخصوصاً در آرایشگاه‌ها برای انواع کار‌های مختلف از جمله مدل، شینیون یا رنگ کردن دسته خاصی از موها استفاده می‌شود. در این موارد شانه دم باریک به کار می‌آید.

شانه مسافرتی

شانه‌های مسافرتی به علت داشتن سایز بسیار کوچک، قابلیت حمل بالایی داشته و به راحتی می‌توان آن را در کیف و جیب‌های کوچک، جای داد. این نشانه‌ها نباید نوک تیزی داشته باشند زیرا در این صورت باعث پاره شدن آستر کیف میشوند. در مواردی که نوک این شانه‌ها تیز و یا دندانه باریک باشد، باید دارای یک قاب بوده تا از دندانه‌های ریز آن محافظت کند.

شانه جیبی

علیرغم اینکه شانه جیبی به لحاظ سایز شباهت زیادی با شانه‌های مسافرتی دارد اما از استاندارد متفاوتی پیروی می‌کند. اول اینکه طول یک شانه جیبی به اندازه‌ای طراحی می‌شود که بتواند در یک جیب استاندارد پیراهن مردانه یا کت قرار گیرد و مورد دوم اینکه این شانه‌ها می‌توانند دارای یک گیره باشند که همانند خودکار به جیب محکم شوند و در صورت خم شدن از جیب بیرون نیفتند. به علت سایز کوچک معمولاً شانه جیبی دارای دندانه‌های  متوسط تا  بسیار ریز می‌باشد.

انواع شانه از نظر نوع دندانه

شانه ها نیز مانند برس مو دارای دندانه های متفاوتی هستند که با توجه به نیاز خود می توانید هر کدام را خریداری کنید.

انواع شانه از نظر نوع دندانه

شانه دندانه درشت

اگر موهای شما مجعد میباشد یا در حین شانه زنی به هم گره خورده باعث پاره شدن و آسیب به ساقه موی شما می‌شود، ما شانه‌های دندان درشت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این شانه‌ها با داشتن دندانه‌هایی بزرگتر و با فاصله باعث می‌شوند شما بتوانید راحت‌تر موهای خود را منظم کرده و گره‌ها را از هم باز کنید. به این ترتیب به آراستن موهای مجعد کمک می‌کند.

شانه دندانه ریز

اگر موهایی صاف و لخت دارید می‌توانید از شانه‌های دندانه متوسط تا دندانه ریز استفاده کنید این شانه‌ها ضمن اینکه دارای دندانه‌های باریک‌تر میباشند فاصله هر کدام از دندانه‌ها به یکدیگر نزدیک‌تر بوده و به نظم و حالت دادن به موهای صاف کمک می‌کنند.

برای حالت دادن بهتر به موهای معمولی پیشنهاد می‌کنیم که از شانه‌های معمولی با دندانه متوسط استفاده کنید. زیرا هم حالت پذیری بهتری داشته و هم باعث آسیب به موها نمی شوند.

شانه دو طرفه

این شانه‌ها به دو قسمت تقسیم شده و نیمی از آن دارای دندانه‌های ریزتر و نیمی دیگر دارای دندان‌هایی درشت‌تر می‌باشند. به این ترتیب که پس از حمام می‌توانید موهای نیمه مجعد خود را با قسمت دندانه درشت شانه کرده و پس از رفع شدن گره‌های مو می‌توانید از قسمت دندان ریز شانه برای حالت دادن دقیق‌تر و بهتر موها استفاده کنید.

شانه اتویی

ساختار این شانه‌ها گیره مانند بوده و شباهت زیادی به اتوی مو دارد. قسمتی از آن برای جدا کردن دسته‌ای از موها کاربرد داشته و قسمت دیگر دارای دندانه بوده که می‌تواند رشته‌های مو را از یکدیگر جدا کرده و باعث شود تا حرارت به خوبی به لابلای مو رفته تا موها صاف و مرتب شوند. گرفتن و کشیدن موها به وسیله‌ی این شانه نیاز به کمی مهارت دارد.

قبل از خرید این نشانه‌ها دقت کنید که جنس آن باید به گونه‌ای باشد که در برابر حرارت سشوار مقاومت بالایی داشته باشد.

شانه ضد شپش

دندانه‌های نشانه دارای ارتفاع استاندارد اما از نظر فاصله بسیار به یکدیگر نزدیک هستند تا در صورت شانه زدن موهای دارای شپش بتوانند شپش و تخم شپش را از مو جدا کرده و عمل پاکسازی را به خوبی انجام دهند. اگر شانه شپش در کنار داروی یا شامپو شپش استفاده شود می‌تواند تاثیر مطلوبی بر سلامتی مو و پوست سر داشته باشد.

انواع جنس شانه

انواع جنس شانه

شانه پلاستیکی

امروزه شانه‌های پلاستیکی به لحاظ تنوع رنگ، مدل و سایز دارای تنوع بسیار بالایی بوده و می‌توانند انواع سلیقه‌ها را راضی کند. شانه‌ پلاستیکی به علت قیمت مناسب و فروش بالا در انواع فروشگاه‌ها در دسترس بوده و از نظر قیمت دارای قیمت‌های ارزان و مقرون به صرفه‌ای می‌باشد.

شانه چوبی

اگر موهای حساسی دارید و یا در شانه زدن با شانه‌های پلاستیکی دچار مشکل هستید شانه‌های چوبی می‌توانند گزینه بهتری برای شما باشند. این محصولات میزان سطح الکتریسیته ساکن موها را به شدت کاهش داده و باعث می‌شوند که موها راحت‌تر حالت بگیرند. 

سوالات متداول 

لیست خرید بهترین محصولات شانه مو

شانه مو مدل NILEROX مجموعه 3 عددی

شانه مو مدل NILEROX مجموعه 3 عددی

پیشنهاد شده توسط : 81 نفر 👍 رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +44 📃 امتیاز: 4.3

این مجموعه ۳ عددی دارای قیمت بسیار ارزان بوده که توانسته نمره رضایت بالایی از مصرف‌کنندگان دریافت کند. در این بین یک شانه دم موشی نیز وجود دارد که برای تفکیک دسته‌های مو مناسب می‌باشد. اگر مدل و آرایش مو برای شما مورد مهمی است این شانه می‌تواند یک ابزار کاربردی در کنار سایر ابزارها باشد.

مزایا:

 • کیفیت مطلوب

 • قیمت ارزان

 • پکیج کاربردی

معایب:

 • ندارد

جنس سری : پلاستیک

جنس بدنه : پلاستیک

سایز سری : .

شانه مو مدل B&T

شانه مو مدل B&T

پیشنهاد شده توسط : 40 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +5 📃 امتیاز: 3.2

یکی از شانه‌ها با طراحی اختصاصی می‌باشد، به این ترتیب که دارای حالت گیره مانند بوده و می توانید دسته‌ای از موها را گرفته، به صورت رشته‌های افقی جدا کنید، بکشید، حرارت دهید و در نهایت باعث صاف شدن مو شوید. کار کردن با این محصول در ابتدا کمی دشوار بوده و نیاز به تمرین دارد.

مزایا:

 • کاربرد اختصاصی

 • نگهداری مو

 • دارای حالت اتویی

معایب:

 • در ابتدا کار کردن با آن ممکن است کمی دشوار باشد.

جنس سری : پلاستیک

جنس بدنه : پلاستیک

سایز سری : 40

شانه مو ایفوریا کد R4CE

شانه مو ایفوریا کد R4CE

پیشنهاد شده توسط : 78 نفر 👍 رضایت از کالا : 91.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +78 📃 امتیاز: 4.2

این شانه در دسته شانه‌ها دو طرفه قرار دارد به این ترتیب که می‌توانید ابتدا از دندانه‌های درشت‌تر آن استفاده کرده و پس از گره گشایی و  آراستن مقدماتی از قسمت ریز آن برای نظم بهتر به موها استفاده کنید. در کنار این محصول یک دندانه با فاصله قرار داشته که ضمن امکان نگهداری دسته‌ای از موها می‌تواند حالت آویز نیز به این محصول بدهد.

مزایا:

 • سایز مناسب

 • دارای دو سایز دندانه متفاوت

 • کیفیت مناسب

معایب:

 • ندارد

جنس سری : پلاستیک

جنس بدنه : پلاستیک

سایز سری : 25

شانه مو مدل چوبی

شانه مو مدل چوبی

پیشنهاد شده توسط : 78 نفر 👍 رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +14 📃 امتیاز: 4.1

این شانه چوبی برای موهای معمولی مناسب بوده و می‌تواند با کاهش الکتریسیته ساکن به حالت دادن به موها کمک کند. از نظر فاصله دندانه‌ها و سایز دندانه‌ها دارای ابعاد متوسطی بوده و در پشت قسمت دندانه فاصله کافی برای گرفتن شانه در دست وجود دارد.

مزایا:

 • سایز دندانه‌ها استاندارد است.

 • پشت دندانه‌ها به اندازه کافی حاشیه دارد تا بهتر در دست قرار گیرد.

معایب:

 • ندارد

 

جنس بدنه : چوب

جنس سری : چوب

کشور مبدا برند : چین

سایز سری : 5x15

سایر توضیحات : مناسب استفاده روزانه مناسب حمل در کیف دستی

شانه مو مدل Fd6543

شانه مو مدل Fd6543

پیشنهاد شده توسط : 67 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +37 📃 امتیاز: 3.9

با این شانه می‌توانید دسته‌ای از موهای مورد نظر را جدا کرده رشته‌ها را از یکدیگر تفکیک کرده و آن را بکشید و حرارت دهید. از این رو این محصول برای صاف کردن موهای بلند می‌تواند کاربرد مناسبی داشته باشد. 

مزایا:

 • امکان جداسازی موها

 • مناسب برای حرارت دادن و صافی

معایب:

 • جنس بدنه می توانست بهتر باشد.

 

جنس سری : پلاستیک

جنس بدنه : پلاستیک

کشور مبدا برند : چین

سایز سری : 50

شانه مو دکتر مورنینگ مدل دسته دار مجموعه 2 عددی

شانه مو دکتر مورنینگ مدل دسته دار مجموعه 2 عددی

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃 امتیاز: 4

جنس سری : چوب

جنس بدنه : چوب

سایز سری : 20

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x