لوازم آرایشیچی بزنم

راهنمای خرید بهترین برس مو + لیست محصولاتت

همان طور که می‌دانید برس مو به صورت متداول برای آراستن و شانه کردن مو استفاده می‌شود اما امروزه برس‌ها با طراحی‌های متفاوتی در بازار موجود بوده و هر کدام برای جنس خاصی از مو و هدف خاصی طراحی شده اند. خرید یک برس نامناسب ضمن این که میتواند به موهای شما آسیب بزند، موها را وز کرده و از حالت ایده آل خارج می‌کند.

بنابراین برای خرید بهترین برس مو لازم است اول اطلاعات داشته باشید و سپس با توجه به نیاز خود خرید مناسب را انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با برس مو در ادامه این مطلب از سایت چی چی چی با ما همراه باشید.

نکات خرید بهترین برس مو

 • اگر قصد سشوار کشی را دارید باید برسی را انتخاب کنید که در برابر حرارت مقاوم هستند و از خود مواد شیمیایی مضر ساطع نمی کنند.
 • در استفاده‌های طولانی مدت، بهتر است دسته‌ی برس موی شما دارای شیار بوده تا اصطکاک بالایی ایجاد کرده و حالت ضد تعریق داشته باشد.
 • برخی برس‌ها حالت ماساژور داشته و به پوست سر آسیب نمی زنند بلکه چربی پوست را خارج کرده و به مو حالت می‌دهند. روی هر کدام از دندانه‌های این برس‌ها به صورت دایره‌ای یک لایه پوشیده شده است که مانع آسیب، حتی در فشارهای زیاد می‌شود.
 • اگر استند آویز دارید، برس‌هایی هستند که در انتهای دسته دارای جایی برای آویزان کردن بوده تا دست وپاگیر نباشند و به نظم بیشتر کمک کنند.
 • برس‌های معمولی با کاربرد عمومی برای موهای صاف و نیمه مجعد مناسب هستند.
 • برس‌های مخصوص صافی و ریباندینگ باید دارای فضاهایی برای گردش هوای سشوار باشند تا هوای گرم را به صورت یکنواخت در بین موها پخش کنند.
 • برس کراتینه دارای موهای متراکم و خطی بوده تا بتواند با ایجاد اصطکاک بیشتر موها را نگه دارد.

انواع برس مو

انواع برس مو

برس معمولی مو

ضمن اینکه بسیار متداول و پرمصرف بوده، از تعداد زیادی دندانه فلزی، چوبی یا پلاستیکی به شکل ردیفی و منظمی ساخته شده‌اند. این محصولات کاربرد عمومی داشته و برای انواع موها و سایزها در دسترس هستند. هدف اصلیِ استفاده از این برس مو شانه زدن و نظم عمومی بوده و در انواع پلاستیکی حالت ماساژور دارند که می‌تواند روی خروج چربی پوست سر کمک کننده باشد. زیرا وجود این چربی در داخل پوست باعث ضعیف شدن رشد موهای جدید شما می‌شود.

برس گرد مو

 برس‌های گرد گاهی با نام فر مو نیز شناخته می‌شود زیرا ضمن امکان شانه زدن می‌توانند به مو حالت داده و پیچ و تاب بدهند. البته اگر مستقیم به پایین کشیده شوند و با حرارت همراه باشند میتوانند مو را صاف کنند. 

این محصولات امروزه در دو نوع متداول به مصرف کنندگان عرضه می‌شوند. در نوع اول که حالت سنتی داشته، صرفا یک برس گرد بوده که دندانه‌های منظم و رو به بیرونی دارند. امکانات خاصی نداشته و در برخی در انتهای دسته یک نوک تیز دارند که برای تفکیک دسته‌ایِ موها به کار می‌روند. 

نوع دوم که امروزه در حال پیدا کردن جای خود در بازار مصرف کنندگان است، انواع مخصوص صافی و سشوار کشی می‌باشد که دارای دندانه‌های بسیار ریز هستند و بدنه‌ی این محصولات به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند حرارت سشوار را در خود جای داده و بین موها پخش کند. باید دقت کنید، درست است که با این محصولات سرعت و کیفیت صاف شدن موی شما بهتر می‌شود اما به علت تیز بودن دندانه‌های آن باید مراقب باشید که به پوست سر برخورد نکند، زیرا برخورد آن آزار دهنده بوده و همانند سوزن است.

برس گره باز کن مو

 دندانه‌های این دسته از محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند تدریجاً گره‌های مو را باز کرده و مانع ایجاد الکتریسیته ساکن شوند. اگر موهای فر یا مجعدی دارید، خرید برس گره باز کن مو را به شما توصیه می‌کنیم.

 در صورتی که یک جنس با کیفیت از این نوع محصولات را انتخاب کنید، دیگر در شانه زدن دچار مشکل نخواهید شد و آراستن مو به یکی از لذت بخش‌ترین کار‌های روزانه تبدیل می‌شود.

برس اکستنشن مو

 از آنجایی که موهای اکستنشن به موهای طبیعی وصل است، اگر از برس‌های معمولی استفاده کنید باعث برخورد به این محل اتصال و خراب شدن موهای اکستنشن شما میشود. با توجه به اینکه در چنین شرایطی برای حفظ حالت موها، نیاز به شانه زدن مکرر دارید، این برس‌ها به خوبی به کار شما می‌آیند. از نظر ظاهری دارای دندانه بلند دارای ماساژور و رشته‌های موی متراکم و کوتاه می‌باشند تا موهای شما را در ارتفاع‌های مختلف به خوبی گرفته و حالت دهند.

 این محصولات مانع ایجاد الکتریسیته ساکن شده، از پوش شدن مو جلوگیری کرده و برای انواع اکستنشن و کلاه گیس توصیه می‌شود.

برس کراتین مو

 این برس‌ها عموماً به صورت دو طرفه طراحی می‌شوند تا موها را به شکل دسته‌ای گرفته، به خوبی از یکدیگر جدا کرده و امکان نگهداشتن مو را به آرایشگر میدهند.

 این محصولات مخصوص انواع کراتین ریباندینگ و اتو کشی مو بوده و حتماً باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشند، از این رو انواع سرامیکی گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.

برس کراتین مو به جای دندان خود دارای موهای بسیار متراکم می‌باشد تا اصطکاک بیشتری با مو ایجاد کرده و موها را با قدرت بیشتری در خود نگه دارد.

جنس دندانه برس مو

جنس دندانه برس مو

دندانه پلاستیکی

 استفاده از انواع محصولات پلاستیکی امروز بسیار متداول بوده و به علت تنوع تولید بالا و قیمت مناسب دارای فروش بالایی نیز می‌باشند. این محصولات ضمن اینکه می‌توانند در حین شانه زدن الکتریسیته به وجود آورند اما در انواع مختلف می‌توانند کاربرد فراوانی نیز داشته باشند از جمله حالت ماساژور بودن و نرم بودن جهت جلوگیری از آسیب زدن به موهای حساس.

دندانه فلزی

 برس‌های با دندانی فلزی نیز امروز کاربردهای زیادی دارند و در برس‌های معمولی و عمومی به صورت سرگرد جهت جلوگیری از آسیب زدن به پوست استفاده می‌شود. 

انواع دندانه‌های نوک تیز جهت نفوذ به عمق مو برای انواع حالت دادن و صافی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند که استفاده از آن که نیاز به تخصص داشته زیرا به علت تیز بودن می‌تواند روی پوست خراش ایجاد کند.

دندانه چوبی

 یکی از لذت بخش‌ترین شانه کردن مو استفاده کردن از برس‌هایی با دندانه‌های چوبی می‌باشد که در دو نوع سرگرد و نوک تیز تولید می‌شود.

 در مدل‌های سرگرد حس آرامش خاصی به پوست سر می‌دهد در حالی که در انواع نوک تیز راحت‌تر به عمق موهای حجیم نفوذ می‌کند. در مجموع این محصولات برای موهای معمولی مناسب هستند.

انواع ترکیبی

 یکی از خلاقیت‌هایی که بسیاری از تولید کنندگان از آن استفاده می‌کنند، استفاده از برس‌هایی با دندانه ترکیبی به عنوان مثال فلز با روکش پلاستیک در قسمت سر آن می‌باشد، که این امکان را به مصرف کننده میدهد ضمن داشتن دندانه‌های مقاوم به پوست سر آسیب وارد نشده و حالت ماساژوری خود را به خوبی حفظ کنند.

سوالات متداول

لیست بهترین برس مو

برس اکستنشن مو مدل 140

برس اکستنشن مو مدل 140

پیشنهاد شده توسط : 76 نفر 👍 رضایت از کالا : 86.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +121 📃 امتیاز: 4.2

بدنه این برس دارای انحنایی بوده که واقعا کار شانه زدن با آن را راحت کرده است. جنس دسته از پلاستیک و طراحی آن ضد تعریق و سر خوردن می‌باشد. در بین دندانه‌ها حالت گردش هوا داشته و هر کدام از دندانه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که موهای سطحی و عمقی را به خوبی و بدون گره، گرفته و شانه می‌زنند. نوک دندانه‌ها حالت ماساژور داشته و دسته دارای امکان آویز است.

مزایا:

 • دسته‌ی راحت

 • داشتن ماساژور

 • امکان گردش هوا

 • دسترسی آسان به موهای عمقی

 • مناسب برای موهای حجیم

معایب:

 • ندارد

جنس بدنه : پلاستیک

جنس سری : پلاستیک

سایز سری : 75

سایر توضیحات : ساخته شده از مواد اولیه بسیار مرغوب تراکم بسیار بالای پرز ها طراحی ساده و بسیار زیبا دسته ماساژوری مقاوم در برابر حرارت سشوار مقاوم در برابر اب مناسب برای موهای اکستنشن مناسب برای مو های نازک طراحی کره مناسب برای باز کردن گره مو

برس کراتین مو کد HD006

برس کراتین مو کد HD006

پیشنهاد شده توسط : 81 نفر 👍 رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +67 📃 امتیاز: 4.3

این برس دو طرفه دارای سری سرامیک مقاوم در برابر حرارت و مناسب برای اتوکشی و صافی می‌باشد. به علت داشتن موهای متراکم به خوبی موی شما را نگه داشته و به صورت رشته جدا می‌کند تا حرارت به تمام دسته‌ی موی انتخاب شده برسد. این محصول برای استفاده حرفه‌ای در مشاغل سالن زیبایی توصیه می‌شود.

مزایا:

 • استفاده راحت در ساعات طولانی

 • امکان نگه داشتن و کشیدگی مناسب مو

 • مقاوم در برابر حرارت بالا

 • تنوع رنگ بالا

معایب:

 • ندارد

جنس سری : سرامیک

جنس بدنه : پلاستیک

سایز سری : 55

برس اکستنشن مو مدل BET-2930

برس اکستنشن مو مدل BET-2930

پیشنهاد شده توسط : 86 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +167 📃 امتیاز: 4.2

پس از آراستن مو با این برس متوجه خواهید شد که ضمن اینکه می‌تواند به خوبی مو را گرفته و حالت دهد، مانع ایجاد الکتریسیته ساکن نیز میشود. مو‌ها به خوبی در لابه لای دندانه‌های آن حرکت کرده و مانع آسیب به موهای دارای اکستنشن میشود.

مزایا:

 • مانع پوش شدن بیش از حد موهای اکستنشن می‌شود

 • مناسب کلاه گیس نیز است.

 • دارای انحنای کاربردی و گردش هوا است.

معایب:

 • ندارد

سایز سری : 40

فن‌آوری برس : یونی

سایر توضیحات : وزن سبک جلوگیری از آسیب به مو اکستنشن

برس مو مدل چوبی بامبو کد 752

برس مو مدل چوبی بامبو کد 752

پیشنهاد شده توسط : 83 نفر 👍 رضایت از کالا : 85.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1304 📃 امتیاز: 4.2

محصول ارگانیک و با طراحی خاص و تنوع رنگی مشکی و انواع رنگ‌ها در تونالیته قهوه‌ای می‌باشد. شانه کردند با این محصول لذت بخش بوده و در نوع سرگرد آن هیچ آسیبی به پوست سر وارد نشده و باعث ماساژ پوست سر شما نیز می‌شود.

مزایا:

 • وزن سبک

 • جنس طبیعی

 • کاربری آسان

معایب:

 • ندارد

جنس سری : چوب

جنس بدنه : چوب

سایز سری : 100

برس مو گره باز کن مدل 001

برس مو گره باز کن مدل 001

پیشنهاد شده توسط : 75 نفر 👍 رضایت از کالا : 89.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1200 📃 امتیاز: 4.1

این برس مو می‌تواند در حین استفاده تدریجاً گره‌های مو را باز کرده و برای موهای مجعد و فر مناسب می‌باشد. بدنه این برس مو دارای حالت ارگونومیک بوده و دستان شما را خسته نمی‌کند. از نظر تنوع رنگ دارای متنوع‌ترین رنگ‌ها بوده که می‌تواند مناسب هر سلیقه انتخاب شود.

مزایا:

 • بدنه دارای حالت ارگونومیک

 • دندانه‌های با کیفیت

 • کارایی بالا

 • تنوع رنگ بالا

معایب:

 • ندارد

سایز سری : 1

برس مو دکتر مورنینگ مدل DR/PE1

برس مو دکتر مورنینگ مدل DR/PE1

پیشنهاد شده توسط : 91 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +8220 📃 امتیاز: 4.4

این برس با طراحی عمومی دارای دندانه‌های فلزی و سرگرد بوده تا ضمن حالت دادن به موها باعث آسیب به پوست سر نشود. بدنه این محصول به صورت دو رنگ طراحی شده و در مجموع دارای تنوع رنگی بسیار بالایی می‌باشد. ضمن کسب رضایت بالا از مصرف کنندگان دارای قیمت ارزان و مقرون به صرفه است.

مزایا:

 • تنوع رنگی بالا

 • قیمت ارزان

 • بدنه با کیفیت

معایب:

 • ندارد

سایز سری : 100

فن‌آوری برس : یونی

امکانات ابزار : سر سرامیکی

سایر توضیحات : برس دکتر مورنینگ

برس چوبی مو مدل RN-77

برس چوبی مو مدل RN-77

پیشنهاد شده توسط : 52 نفر 👍 رضایت از کالا : 90 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +843 📃 امتیاز: 3.4

سایز سری : 60 تا 70

فن‌آوری برس : یونی

محدوده سری : 55 تا 70 میلی‌متر

سایر توضیحات : - برس چوبی از جنس بامبو - طول دسته: 100 میلی متر - دارای بدنه‌ی یکدست -کاربرد طبی و عالی برای جلوگیری از موخوره - طراحی کاملا ارگونومیک و راحت - طراحی مناسب برای موهای کوتاه و بلند

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x