چی بخرمخانه و آشپزخانه

آشنایی با مزایا و معایب کولر گازی اسنوا + نکات قبل از خرید

کولر گازی اسنوا یکی از کولرهای گازی با کیفیت است و امکانات مختلف و مدل‌های زیادی دارد. یکی از نکات مهم و قابل توجه قبل از خرید این کولر، بررسی مزایا و معایب کولر گازی اسنوا است. کمپانی اسنوا از برندهای شناخته شده در تولید لوازم خانگی است و کولرهای گازی با کیفیتی به بازار وارد می‌کند. موتورهای اسپلیت اسنوا کم صدا و پرقدرت هستند و این امر یکی از مزیت‌های این کولرگازی محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله به نقد و برسی مزایا و معایب کولر گازی اسنوا  می‌پردازیم.

مزایای کولر گازی اسنوا

با توجه به مزایا و معایب کولر گازی اسنوا، می‌توان گفت برای ساخت این محصول از تکنولوژی‌های زیادی استفاده شده است و این امر موجب استفاده آسان، کاهش مصرف انرژی و کارکرد خوب این کولر شده است. کیفیت کولر گازی اسنوا بسیار بالاست و این یکی از مزیت‌های قابل توجه این اسپلیت محسوب می‌شود. این کولر گازی علاوه بر کم‌مصرف بودن، توان بالایی دارد و می‌تواند در فصول گرم، هوای محیط را به خوبی خنک کند. کولرهای گازی اسنوا علاوه بر داشتن مزایا، معایبی هم دارند که بعد از بررسی مزایا، به بررسی معایب کولر گازی اسنوا می‌پردازیم.

کولرهای گازی اسنوا به محافظ طلایی کمپرسور و تمیز کننده خودکار مجهز هستند و می‌توانند از اوپراتور محافظت کنند و به این ترتیب غبار و جرم روی اوپراتور نمی‌شیند. یکی دیگر از ویژگی‌های اسپلیت اسنوا سیستم تنطیم دمای هوشمند، سیستم راه اندازی خودکار و همچنین سیستم نظافت اتوماتیک است. با توجه به نظرات در مورد کولر گازی اسنوا، این کولر دارای مزیت‌هایی است که بهتر است خریدار در هنگام خرید از آن‌ها اطلاع داشته باشد.

 • داشتن تنوع بالا در مدل
 • داشتن موتوری پرقدرت و کم صدا
 • داشتن طراحی زیبا و منحصر به فرد به خاطر بهره‌گیری از بهترین تکتولوژی‌های دنیا
 • داشتن قدرت پرتاب باد بالا
 • داشتن کیفیت بسیار زیاد
 • مقرون به صرفه بودن

معایب کولر گازی اسنوا

یکی از مهم‌ترین معایب کولر گازی اسنوا، یخ زدن یا برفک زدن بعضی از قسمت‌های کولر در تابستان و زمستان است. عوامل مهمی موجب به وجود آمدن این ایراد در کولر گازی اسنوا می‎شوند که در ادامه بعضی از این عوامل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • کمبود گاز کافی در اسپلیت اسنوا
 • کار کردن یکسره و مداوم کمپرسور کولر گازی اسنوا
 • مسدود شدن مسیر لوله‌های کولر گازی اسنوا
 • استفاده از کولر در هوای سرد
 • خراب شدن اوپراتور
 • خراب بودن سنسور بیرونی کولر گازی اسنوا
 • خراب بودن شیر برقی کولر گازی اسنوا

تمامی این عوامل موجب می‌شود کولر گازی اسنوا دچار برفک شود و نتواند به خوبی کار خود را انجام دهد. زمانی که مسیر لوله‌های کولر گازی اسنوا بسته می‌شود، نمی‌تواند به درستی کار کند و برفک می‌زند و این مورد یکی از معایب کولر گازی اسنوا محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله عواملی که موجب می‌شوند کولر گازی اسنوا نتواند به خوبی کار کند را ارزیابی می‌کنیم.

دلایل خنک نکردن کولر گازی اسنوا

با توجه به نظراتی که در مورد مزایا و معایب کولر گازی اسنوا وجود دارد، بعضی از مشکلاتی که ممکن است برای این اسپلیت به وجود آید را بررسی می‌کنیم. ممکن است بعضی مواقع کولر به اندازه کافی محیط را خنک نکند. عواملی که موجب می‌شوند کولر گازی نتواند محیط را خنک کند، به این شرح است.

 • کثیف بودن یا خراب بودن کندانسور کولر گازی
 • کثیف بودن و گرفتگی فیلترهای هوای کولر گازی
 • تنظیم اشتباه ترموستات کولر گازی

کثیف بودن یا خراب بودن کندانسور کولر گازی

کندانسور بخشی از سیستم کولر گازی است و وظیفه دارد گرمای مبرد داخل لوله‌ها را به هوای بیرون انتقال دهد، در نتیجه موجب خنک شدن مبرد داخل لوله‌ها می‌شود. خراب شدن کندانسور یکی از معایب کولر گازی اسنواست. زمانی که کندانسور خراب باشد و حرارت به درستی از مبرد به هوا انتقال پیدا نکند، گاز موجود در کولر خنک نمی‌شود و به این ترتیب سیکل سرمایش با مشکل مواجه می‌شود. در صورت خراب بودن کندانسور کولر گازی، باید با کارشناسان و تعمیرکارانی که در این زمینه تخصص دارند، تماس بگیرید.

کثیف بودن و گرفتگی فیلترهای هوای کولر گازی

باد خنکی که از کولر گازی خارج می‌شود، ابتدا باید از فیلترهای جدا کننده هوا عبور کند. این فیلترها درون پنل داخلی و پنل خارجی کولر گازی قرار دارند. با گذشت زمان این فیلترها، آلودگی‌ها و  ذرات گرد و خاک موجود در هوا را به خود جذب می‌کنند. در صورتی که آلودگی فیلترها زیاد شود، مسیر باد گرفته می‌شود. در حقیقت یکی از متداول‌ترین دلایل خنک نکردن اسپلیت اسنوا، تمیز نبودن فیلترهای هواست.

تنظیم اشتباه ترموستات کولر گازی

یکی دیگر از دلایل خنک نکردن کولر گازی اسنوا، تنظیم اشتباه ترموستات کولر گازی است. در این صورت باید دمای کولر گازی را در مقادیر گوناگون، 5 تا 6 درجه کم‌تر از دمای محیط تنظیم کنید و کارکرد آن را بررسی کنید. علاوه بر این باید به فن بیرونی و روشن شدن کمپرسور هم توجه داشته باشید. وقتی ترموستات خراب باشد، کولر کار می‌کند ولی باد خنک نمی‌دهد.

نکات قابل توجه در انتخاب کولر گازی اسنوا

یکی از نکات قابل توجه برای انتخاب کولر گازی اسنوا، توجه به مساحت و متراژ محل مورد نظر است. بعضی از مدل‌های اسپلیت اسنوا تک منظوره و بعضی دو منظوره هستند که مدل‌های دو منظوره علاوه بر خنک کردن محیط، قابلیت گرم کردن هم دارند. با توجه به نکاتی که در مورد مزایا و معایب کولر گازی اسنوا گفته شد، یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای کولر گازی اسنوا این است که شرکت اسنوا، برای مدل‌های مختلف کولرهایش، کمپرسورهای مختلفی به کار برده است و به این ترتیب این کولر می‌تواند در شرایط آب و هوایی مختلف، عملکرد بی‌نظیری داشته باشد.

کولر گازی تک منظوره اسنوا، بیشتر مناسب مناطق گرم جنوب است؛ چون یک کمپرسور پیستونی دارد که این کمپرسور در آب و هوای گرم به خوبی کار می‌کند. مدل‌های دو منظوره این کولر گازی، کمپرسورهایی مانند روتاری و روتاری اینورتر دارند. مدل‌های اینورتر، دارای برچسب انرژی A هستند و مصرف پایینی دارند.

سوالات متداول در مورد مزایا و معایب کولر گازی اسنوا

1) یکی از دلایل کار نکردن یا خراب شدن کمپرسور کولر گازی اسنوا چیست؟

یکی از معایب کولر گازی اسنوا این است که ممکن است سیم‌ها بعد از مدتی کار کردن پوسیده شوند. پوسیدگی سیم موجب قطع شدن آن می‌شود و در نتیجه کمپرسور نمی‌تواند کار کند.

2) خراب بودن برد الکترونیکی کولر گازی چه تاثیری در کارکرد آن دارد؟

برد الکترونیکی کولر گازی یکی از قطعات اصلی آن و در حقیقت مغز آن محسوب می‌شود و کولر گازی برای انجام هر کاری به دستور برد نیاز دارد. در صورت خراب بودن برد، کولر گازی ار کار می‌افتد.

3) فیلترهای اسپلیت اسنوا چه فیلترهایی هستند و چه مزیت‌هایی دارند؟

کمپانی اسنوا از فیلترهایی مانند کربن فعال، سیلور یون و نانو کاتولیست استفاده می‌کند. این فیلترها تمامی ذرات، باکتری‌ها و بوی موجود در هوا را از بین می‌برند و هوا را از هرگونه آلودگی تمیز می‌کنند.

جمع‌بندی

کولر گازی اسنوا یکی از پرمصرف‌ترین لوازم خانگی در هوای گرم است و به خاطر داشتن عملکرد تهویه مطبوع، هوای گرم و نامطلوب را حذف می‌کند و هوایی خنک ایجاد می‌کند. در صورتی که این دستگاه با مشکل مواجه شود، نمی‌تواند به درستی کار کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و معایب کولر گازی اسنوا، به بخش کامنت‌ها یا شماره‌های موجود در سایت مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ می‌دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.3]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x