چی بخرمخانه و آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین سطل برنج + پرفروش ترین محصولات

نگه‌داری برنج بدون افت کیفیت یکی از مسائلی است که همواره دغدغه‌ی بسیاری از خانواده‌ها می‌باشد. یک ظرف مناسب می‌تواند برای مدت طولانی برنج را با کمترین میزان افت کیفیت از رطوبت، حشرات و جوندگان حفظ کند. برای خرید بهترین سطل برنج لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

جنس ظروف نگهداری برنج 

 ظرف نگهداری برنج پلاستیکی

این دسته از ظروف برای نگهداری برنج بسیار پرکاربرد هستند. در مورد این ظروف ابتدا باید به مرغوبیت جنس آن توجه کنید. انتخاب مواد نو و درجه یک مساله‌ای است که تا سال‌ها نظر مثبت را در مورد ظرف انتخاب شده جلب خواهد کرد؛ این جنس انعطاف خوبی داشته و ترد و شکننده نیستند، وقتی درب ظرف را باز می‌کنید بوی تندی ندارد. 

یک سطل نگهداری برنج مناسب باید دارای دربی محکم بوده و نسبت به حجم برنجی که می‌خواهید در آن بریزید دیواره‌ی ضخیمی داشته باشد. 

اگر می‌خواهید ظرف نگهداری برنج کوچک مناسب آشپزخانه بخرید گزینه‌ی پلاستیک شفاف هم گزینه‌ی مناسبی است تا بدون نیاز به بازو بسته کردن درب، بتوانید میزان برنج داخل آن را ببینید. این ظروف قیمت مناسب و متنوعی دارند و از نظر کارایی عملکرد خیلی خوبی دارند. 

یکی دیگر از علت‌های استفاده زیاد از این ظروف،تولید در ابعاد کوچک تا بسیار بزرگ با توانایی نگهداری پنج تا صد کیلوگرم برنج هستند.

 ظرف نگهداری برنج شیشه‌ای

جا برنجی‌های شیشه‌ای ضمن زیبا بودن، توانایی نگهداری برنج تا مدت طولانی با کمترین میزان افت کیفیت را دارا هستند. در صورتی که درب محکمی داشته باشند امتیازشان کمی بالاتر از ظروف پلاستیکی قرار می‌گیرد.

شیشه از SiO که ماده‌ای خنثی و بی ضرر است ساخته شده و در صورت برخورد وسیله‌ای با حرارت نسبتا بالا نیازی به نگرانی ندارد.

اگر جابرنجی شما در معرض نور خورشید است، استفاده از ظرف شیشه مات گزینه‌ی بهتری خواهد بود؛ در سایر موارد تفاوت خاصی بین شیشه مات و شفاف ندارد.

در مجموع این ظروف عطر برنج را نگه می‌دارند و از معایب آن محدودیت حجم است. 

این ظروف در حد کوچک تا متوسط ساخته و طراحی می‌شوند. اگر به دنبال جا برنجی بزرگ هستید ظروف شیشه‌ای گزینه‌ی مناسبی نخواهند بود.

جا برنجی فلزی

عموم این ظروف نگهداری برنج از جنس استیل ضد زنگ هستند. زیبایی زیاد و همچنین ست‌های منحصر به فردی دارند. این ظروف پایه ثابت در جهیزیه‌های لاکچری عروس هستند. انواع استیل رنگی نیز موجود هستند تا این ظروف خاص را، خاص‌تر کنند.

ظروف فلزی با کیفیت چند لایه بوده و لایه بیرونی از جنس استیل و لایه داخلی از جنس پلاستیک است. اگر بخواهیم نگاهی دقیق به ساختار و کارایی این ظروف داشته باشیم؛ در واقع فقط نمای این ظروف استیل است و کار اصلی عایق کردن ، نگهداری از برنج و محکم شدن درب را یک لایه پلاستیکی انجام می‌دهد. این ظروف ضمن زیبایی بالا، قیمت بالایی هم دارند.

ظرف برنج حصیر و الیاف طبیعی

این ظروف زیبا و چشم نوار وقتی که از برنج پر می‌شوند زیبا‌تر هم به نظر می‌رسند. به نام‌های حصیری یا الیاف طبیعی فروخته می‌شوند و مخصوصا در شهرها طرفدار داشته و حس و حال روستا را با خود به ارمغان می‌آورند.

با تحلیل این ظروف متوجه شدیم که از نظر نگه داریِ کیفیتِ برنج، جز دسته‌ی بسیار ضعیف هستند و به خاطر داشتن درزهای بسیار، قدرت کنترل هوای داخل ظرف را نداشته و برنج‌ها به راحتی دچار شپشک یا خارک می‌شود.

روی این ظروف نمی‌توان برای نگهداری طولانی مدت حساب کرد. خروج عطر برنج از دیواره‌ی این ظروف، جوندگان را نیز ممکن از به خوب جلب کند. درب این ظروف نیز قفل یا چفت نمی شود. نتیجه اینکه، گروه تحلیلی، جز زیبایی مزیت دیگری در این ظروف ندیده است.

ظرف برنج چوبی

این ظروف از نظر زیبای بسیار زیبا هستند و مانند دسته‌ی قبل حس سنتی و قدیمی خوبی دارند. عموما دو دسته هستند. دسته‌ی اول تماماً از چوب ساخته شده و درب آن به خوبی چفت نمی‌شود. عبور هوا در این ظروف بالاست و برنج داخلش باید زود مصرف شود.

دسته‌ی دوم ظروفی هستند که نمای چوب داشته و داخلش از پلاستیک است. این ظروف از نظر کارایی باید با دسته‌ی پلاستیکی و ویژگی‌های آن مقایسه شود که پیش‌تر در مورد آن توضیح دادیم.

امکانات جانبی

دارای پیمانه

بعضی از ظرف‌های نگهدارنده‌ی برنج دارای پیمانه‌ای استاندارد و ست هستند که ضمن زیبایی معیار مناسبی برای مقدار برنج مورد نیاز در هر پخت برای خانواده می‌باشد. با این پیمانه‌ها شما می‌دانید که برای هر نفر چه میزان برنج باید بپزید.

دارای پایه

اگر ظرف نگهدارنده را می‌خواهید روی زمین بگذارید. داشتن پایه و گرفتن ارتفاع از سطح زمین باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید زیر ظرف را نظافت کنید.

دارای درب ثانویه

این ظروف به گونه‌ای طراحی شده اند که یک درب اصلی دارند که به بدنه قفل می‌شود. کاربرد درب بزرگ این است که شما به راحتی بتواند برنج را در سطل برنج بریزید. درب کوچک و ثانویه برای برداشت روزانه‌ی برنج از ظرف برنج طراحی شده است و فضایی به اندازه‌ی یک دست و پیمانه که بتواند وارد ظرف برنج بشود به شما می‌دهد.

لبه درزگیر

لبه‌ی بهترین سطل‌های برنج به گونه‌ای طراحی شده اند که دارای درز گیر بوده یا به خوبی کیپ می‌شوند و امکان تبادل هوا را نمی دهند. برخی از ظروف این امکان را ندارند.

دکمه خروجی محتوا

گروهی از سطل‌های برنج دارای دکمه‌ی خروج برنج هستند. برای برداشت برنج از این ظروف نیازی به باز و بسته کردن درب ظرف نیست. شما پیمانه را زیر شیر آن قرار داده و دکمه را فشار می‌دهید تا پیمانه‌ی شما پر شود. مزیت این ظروف این است که درب اصلی شما در اثر باز و بسته کردن روزانه خاصیت درزگیری خود را از دست نمی دهد.  

ارگنایزر و نظم دهنده

بعضی از سطل‌های نگه‌دارنده‌ی برنج دارای سازمان دهنده‌ی داخلی هستند؛ این امکان را به شما می‌دهند که چند نوع برنج مختلف را همزمان در یک ظرف بدون این که با هم مخلوط شوند نگه دارید. برخی از بانوان از فضای موجود برای نگهداری حبوبات در کنار برنج هم استفاده می‌کنند.

کشو

تعداد محدودی از ظرف‌های نگه دارنده‌ی برنج دارای کشوهای مجزا بوده که به شما امکان نگهداری، حبوبات یا خشکبار را در کنار ظرف برنج می‌دهند.

حجم سطل برنج

برای انتخاب ظرف نگهداری برنج با حجم مناسب باید به این سوال‌ها پاسخ دهید: چه مدت می‌‎خواهید برنج را در آن نگه دارید؟ آیا ظرف برنج برای نگهداری برنج در انبار است یا در آشپزخانه؟  و اینکه اگر می‌خواهید در آشپزخانه قرار دهید مکان آن روی زمین، روی کابینت یا داخل کابینت است؟

اگر می‌خواهید سطل برنج را در انبار نگهداری کنید باید به آیتم‌های عایق بودن، درزگیر بودن درب آن توجه کنید. ظرف‌های زباله برای انباری معمولا حجم بیشتری داشته و به نسبت حجمی که می‌توانند برنج را در خود جای دهند قیمت مناسب تری دارند.

اگر می‌خواهید برنج را در آشپزخانه و جایی در معرض دید قرار دهید؛ پس آیتم زیبایی شناختی و سلیقه به میان می‌آید که وارد این مساله نمی شویم اما داشتن یک درب با کیفیت که در طولانی مدت و استفاده روزمره دچار افت کیفیت نشود بسیار حائز اهمیت است.

اگر سطل یا ظرف برنج را می‌خواهید داخل کابینت قرار دهید استفاده از ظرف‌های مکعبی که حداکثر فضا را در کابینت به شما می‌دهند بهترین گزینه هستند.

لیست بهترین ظرف نگهداری برنج

ظرف برنج بهازکالا مدل کمرباریک کد DARTALA به همراه سطل زباله

ظرف برنج بهازکالا مدل کمرباریک کد DARTALA به همراه سطل زباله

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +0 📃امتیاز: 0

ظرف برنج بهازکالا مدل کمرباریک کد DARTALA  یک ست بسیار زیبا از جنس فلز با رنگ مشکی و در طلایی دارای ظرفیت 10 لیتر است. دستگیره مستحکم و کفی ضد سایش از جمله دیگر ویژگی‌های این ظرف می‌باشد.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 27x27x45 سانتی‌متر

وزن : 5000 گرم

جنس : فلز

ظرفیت : 10

سایر توضیحات : ابعاد سطل زباله ظرفیت: 14 لیتر ارتفاع: 41 سانتی متر قطر: 27 سانتی متر وزن : 3 کیلوگرم دارای فرم بدنه کمر باریک با طرحی زیبا و منحصر به فرد. استفاده از سیستم لولای آرام بند جهت بسته شدن درب بدون صدا. برای سطل زباله 14 لیتری قرارگیری در بصورت قائمه جهت تخلیه آسان زباله پس از فشردن پدال. امکان حمل زباله توسط تویی قابل تفکیک . دارای دستگیره مقاوم جهت سهولت در حمل و جابه جایی . وجود کفی محافظ به همراه مکنده پلاستیکی جهت استقرار مناسب سطل و جلوگیری از بروز ساییدگی در اثر تماس با سطح. استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید اجزاء ،جهت حفظ کیفیت محصول . مشخصات برنج ظرفیت: 10 کیلوگرم برنج ارتفاع: 40.5 سانتی متر قطر: 26.5 سانتی متر وزن : 2.5 کیلوگرم دارای فرم بدنه کمر باریک با طرحی زیبا و منحصر به فرد . دارای درب محکم – مناسب جهت حفظ ماندگاری محتویات داخلی در مدت زمان طولانی. نظافت آسان محفظه داخلی به جهت طراحی مناسب محصول. ظرفیت نگهداری- 10 کیلوگرم برنج . حفظ محتویات داخل سطل برنج به دور از آلودگی و حشرات.

ظرف برنج بهازکالا مدل 10 به همراه سطل زباله

ظرف برنج بهازکالا مدل 10 به همراه سطل زباله

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 94 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +4 📃امتیاز: 4.7

ظرف برنج بهازکالا مدل 10 به همراه ست سطل زباله طرح چوب، در مقایسه با سایر هم رده‌های خود که تک رنگ هستند دارای رنگ‌های بسیار متوعی بوده و دست مشتری را برای اعمال سلیقه و انتخاب باز می‌گذارد. با وزن 7 کیلوگرم، ظرفیت 10 لیتری دارد.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 40x65x35 سانتی‌متر

وزن : 7000 گرم

جنس : فلز

ظرفیت : 10

امکانات ظاهری : در

سایر توضیحات : ظرف برنج به ابعاد 29.5×29.5×40.5 وزن 2540 گرم ظرفیت 10 کیلو گرم مشخصات سطل زباله ابعاد 34x28x41 سانتی متر وزن 2800 گرم ظرفیت 14لیتر جنس استیل پدال -دستگیره -مقاوم در برابر رطوبت -مناسب برایاتاق خواب , آشپزخانه – دارای سطل پلاستیکی مجزا

سطل برنج سینانو کد 254 گنجایش 11 کیلو گرم

سطل برنج سینانو کد 254 گنجایش 11 کیلو گرم

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍رضایت از کالا : 82 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +152 📃امتیاز: 4.1

سطل برنج سینانو کد 254 از جنس پلاستیک مرغوب، گنجایش 11 کیلوگرم، دارای تنوع رنگی سرزنده و شاداب، دارای قسمتی شفاف برای دیدن برنج زمانی که به نصف ظرفیت جابرنجی رسیده است. پیمانه نیز از اقلام همراه می‌باشد.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 27x27x32 سانتی‌متر

وزن : 810 گرم

جنس : پلاستیک

امکانات ظاهری : در

اقلام همراه ظرف برنج : پیمانه

سایر توضیحات : دارای پیمانه و دارای دستگیره در طرفین محصول جهت حمل آسان تهیه شده از بهترین نوع مواد اولیه و کاملا بهداشتی جلوگیری از ورود گرد و خاک و نم

ظرف برنج کامل مدل قفلی

ظرف برنج کامل مدل قفلی

پیشنهاد شده توسط : 20 نفر 👍رضایت از کالا : 84 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +29 📃امتیاز: 4.2

ظرف برنج “کامل” با وجود اینکه تولید کننده ظرف را با ظرفیت 5 کیلوگرم معرفی کرده اما کاربران اعلام کرده‌اند که بیشتر از این مقدار برنج در این ظرف قرار می‌گیرد. قیمت پایینی دارد و درب آن دارای فقل ضد کودک بوده و شما می‌توانید با خیال راحت آن را روی زمین بگذارید.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 30x30x30 سانتی‌متر

وزن : 230 گرم

جنس : پلاستیک

ظرفیت : 5

امکانات ظاهری : در

سایر توضیحات : درب قفلی

ظرف برنج مدل N115 ظرفیت ۱۰ کیلوگرم

ظرف برنج مدل N115 ظرفیت ۱۰ کیلوگرم

پیشنهاد شده توسط : 370 نفر 👍رضایت از کالا : 90 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +472 📃امتیاز: 4.5

ظرف برنج مدل N115 ظرفیت ۱۰ کیلوگرم، از جنس پلاستیک شفاف، دارای درب ثانویه و پیمانه ست می‌باشد. درب بزرگ، رنگی بوده و با چند قفل به بدنه چفت می‌شود. قیمت بسیار پایین، کیفیت پلاستیک بالا و رضایت کاربران در سهولت مصرف از جمله ویژگی‌های این ظرف است.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 37x26x22 سانتی‌متر

وزن : 680 گرم

جنس : پلاستیک

امکانات ظاهری : در

اقلام همراه ظرف برنج : پیمانه

ظرف برنج اورانوس مدل URB_610

ظرف برنج اورانوس مدل URB_610

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃امتیاز: 0

ظرف برنج اورانوس مدل URB_610 از جنس فلز بوده، قیمت پایین تری نسبت به سایر ظروف فلزی دارد. دارای قسمت شفاف بوده، دارای پیمانه، دستگیره دو طرفه و ظرفیتی بیشتر از 10 کیلوگرم دارد.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 25x25x38 سانتی‌متر

وزن : 1505 گرم

جنس : فلز

اقلام همراه ظرف برنج : پیمانه

سایر توضیحات : – دارای دستگیره در دو طرف – گنجایش: 12 کیلوگرم ؛ رنگ بدنه سفید و درب آن طلایی می باشد

ظرف برنج بهاز کالا مدل darpolimeri peymane

ظرف برنج بهاز کالا مدل darpolimeri peymane

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +2 📃امتیاز: 5

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 28x28x48 سانتی‌متر

وزن : 2100 گرم

جنس : فلز

ظرفیت : 10

اقلام همراه ظرف برنج : پیمانه

ظرف برنج بهازکالا مدل بدون پیمانه کد 010K

ظرف برنج بهازکالا مدل بدون پیمانه کد 010K

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃امتیاز: 4

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 28x28x39.5 سانتی‌متر

وزن : 1850 گرم

جنس : فلز

ظرفیت : 10

امکانات ظاهری : در

سایر توضیحات : سطل برنج بدون پیمانه رنگ مسی جذاب حجم 10 کیلو گرم دارای درب محکم – مناسب جهت حفظ ماندگاری محتویات داخلی در مدت زمان طولانی. نظافت آسان محفظه داخلی به جهت طراحی مناسب محصول. ظرفیت نگهداری- 10 کیلوگرم برنج . حفظ محتویات داخل سطل برنج به دور از آلودگی و حشرات. دارای دستگیره جهت سهولت در حمل و جابه جایی. درای کفی محافظ جهت استقرار مناسب سطل بر روی سطح. استفاده از پوشش های الکترواستاتیک جهت مقاوم سازی در برابر خوردگی (برای محصولات فلزی) در رنگهای متنوع.

ظرف برنج طرح کمرباریک سام ست کد 55117 ظرفیت 12کیلویی

ظرف برنج طرح کمرباریک سام ست کد 55117 ظرفیت 12کیلویی

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 64 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +3 📃امتیاز: 3.2

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 25x25x42 سانتی‌متر

وزن : 1960 گرم

جنس : فلز

امکانات ظاهری : در

اقلام همراه ظرف برنج : پیمانه

سایر توضیحات : ظرفیت سطل برنج کمرباریک درب طلایی سام ست، 12 کیلوگرم می باشد.

ظرف برنج اورانوس مدل 110

ظرف برنج اورانوس مدل 110

پیشنهاد شده توسط : 20 نفر 👍رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +34 📃امتیاز: 4

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 27.5×27.5×47 سانتی‌متر

وزن : 2080 گرم

جنس : فلز

امکانات ظاهری : در

اقلام همراه ظرف برنج : پیمانه

سایر توضیحات : – ظرفیت : 10 کیلوگرم – قابلیت مشاهده داخل ظرف – دستگیره از دو طرف – پیمانه با قابلیت قرارگیری در زیر و عملکرد به صورت فشاری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x