سرگرمی و ورزشچی بخرم

راهنمای انتخاب و خرید بهترین غلتک نقاشی

یکی از راه‌های کم هزینه برای نوسازی محل کار یا خانه، رنگ آمیزی است که به دلیل سرعت پایینی که دارد، کمتر مورد استقبال قرار می‌ گیرد. یکی از ابزاری که باعث افزایش سرعت رنگ آمیزی می‌شود، غلتک نقاشی است که دارای تنوع زیادی بوده و برای استفاده افراد مبتدی تا حرفه ای ساخته می‌شود. ما می‌خواهیم در این مقاله به بررسی نکات مهمی بپردازیم که با دانستن آن بتوانید بهترین غلتک نقاشی را خریداری کنید.

نکات مهم خرید غلتک نقاشی

 • یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید غلتک نقاشی به آن توجه کنید، قابلیت تنظیم ارتفاع دسته است. غلتک‌هایی که بر روی آن‌ها دسته‌هایی با طول بلندتر نصب می‌شود، برای رنگ آمیزی قسمت بالایی دیوار، سقف و … مناسب هستند. 
 • نکته دوم توجه به وزن غلتک است، زیرا برای رنگ آمیزی باید از چندین ساعت تا چندین روز مشغول کار باشید. بنابراین اگر وزن محصول زیاد باشد به سرعت مچ دستتان خسته شده و کارایی لازم را نخواهد داشت.
 • قدرت جذب و دفع رنگ توسط پرز‌های غلتک باید به اندازه ای باشد که شما را معطل نکند و برای خارج کردن رنگ مشکلی نداشته باشید. 
 • یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت کنید، پرز ندادن موهای غلتک است. زیرا پرز دادن غلتک علاوه بر کم کردن تراکم آن، باعث جا ماندن مو بر روی دیوار شده و برای تمیز کاری آن دچار مشکل شوید. 

غلتک نقاشی ساده (دستی) و طرح دار

غلتک نقاشی ساده (دستی) و طرح دار

غلتک‌های نقاشی بر اساس طرح دار بودن یا نبودنشان به دو دسته ساده و طرح دار تقسیم بندی می‌شوند که می‌توانید برای رنگ کردن چند سطح، از ترکیب هر دو نوع استفاده کنید. به این ترتیب قسمتی از دیوار که تاکید بیشتری بر روی آن دارید با طرح زیبا متفاوت می‌شود. 

غلتک ساده (دستی) 

به وسیله غلتک ساده می‌ توانید به راحتی رنگ دلخواهتان را در سطح مورد نظر پخش کنید. این وسیله سرعت بالاتری نسبت به قلمو دارد از این رو کمک شایانی به صرفه جویی در وقت می‌ کند. 

مزایا غلتک ساده

 • سرعت بیشتری نسبت به قلمو دارد.
 • بدون نیاز به نردبان می‌توانید سطوح بالاتر را رنگ کنید.

معایب غلتک ساده

 • رنگ را به مقدار بیشتری مصرف می‌کند. 
 • استفاده از آن نیاز به تمرین و مهارت دارد.

‌غلتک طرح دار

غلتک‌های طرح دار از جنس سیلیکون ساخته می‌ شوند و به راحتی طرح مورد نظر شما را بر روی دیوار حک می‌کنند. بنابراین برای افرادی که می‌خواهند با هزینه کم طرحی مانند کاغذ دیواری داشته باشند، این نوع از غلتک‌ها مناسب است. 

نحوه کار با غلتک‌های طرح دار مانند غلتک‌های ساده است و برای ایجاد طرح دلخواه می‌توانید با کمی تمرین دیواری متفاوت و زیبا داشته باشید. 

مزایای غلتک طرح دار

 • با هزینه کمتر طرح دیوار شما شبیه به کاغذ دیواری می‌شود. 
 • اگر اشتباها طرح روی دیوار خراب شود به سهولت با رنگ پس زمینه رنگ می‌شود.
 • سرعت انجام کار بالاست.

معایب غلتک طرح دار

 • رنگ آمیزی گوشه‌های دیوار و قسمت‌های کوچک باقی مانده سخت است.
 • الگوی تکراری داشته و تنوع آن پایین است. 
 • برای سطوح با مساحت کم مناسب نیست.

بافت غلتک نقاشی

غلتک‌های نقاشی می‌توانند پرز‌هایی با طول متفاوت داشته باشند که بسته به نوع استفاده، کاربری متفاوتی دارند. 

جنس این پرز‌ها از الیاف طبیعی یا مصنوعی تهیه می‌شود که رایج‌ترین مدل‌ها، پرز‌هایی از جنس الیاف مصنوعی دارد. گفتنی است که قیمت غلتک‌هایی که جنس موی آن‌ها از الیاف مصنوعی تهیه می‌شود  مقرون به صرفه‌‌تر است.

همچنین بعضی از غلتک‌ها پرز ندارند و از جنس فوم ساخته می‌شود. نقاشان از این نوع غلتک برای رنگ آمیزی یکدست سطوح فلزی و چوبی استفاده می‌کنند. 

غلتک‌های نقاشی بر اساس اندازه پرز آن‌ها به سه دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند:

 • غلتک‌های پرز کوتاه
 • غلتک‌های پرز متوسط
 • غلتک‌های پرز بلند

غلتک‌های پرز کوتاه

اگر سطوح مورد نظر شما بسیار صیقلی و صاف در اختیار دارید، بهتر است از غلتک‌های پرز کوتاه استفاده کنید. زیرا غلتک‌های پرز بلند باعث پوست پرتقالی شدن سطح شده و ظاهر ناهمواری را به وجود می‌آورد. این مدل برای رنگ روغنی بسیار مناسب است، زیرا بر روی سطح لیز نمی‌خورد.

قطر پرز این نوع از غلتک نهایتا به ۶.۵ میلیمتر می‌رسد.

گفتنی است که برای رنگ آمیزی دیوارها، سطوح چوبی و فلزی از غلتک‌هایی با پرز کوتاه استفاده می‌شود. همچنین برای رنگ آمیزی کابینت، درها و مبلمان غلتک‌های پرز کوتاه انتخاب مناسب‌تری هستند.

غلتک‌های پرز متوسط

اگر سطح مورد نظر شما بافت کم یا سبکی داشته باشد و یا بخواهید سقف را رنگ بزنید، غاتک‌هایی که پرز متوسطی دارند، به دلیل طولشان به راحتی و با سرعت بالا از پس رنگ آمیزی بر می‌آیند. استفاده از این نوع غلتک نیاز به مهارت خاصی ندارد و با اندکی دقت می‌توانید رنگ آمیزی بدون نقصی داشته باشید.

گفتنی است که برای رنگ آمیزی سقف و دیوارهای مسطح و خشک از غلتک‌هایی با پرز متوسط استفاده می‌شود.

قطر پرز این نوع از غلتک نهایتا به ۱۰ میلیمتر میلیمتر می‌رسد.

غلتک‌های پرز بلند

برای افرادی که می‌خواهند از رنگ پلاستیکی برای رنگ آمیزی استفاده کننده و یا بافت سطح مورد نظر شما سنگین و ناهموار است، استفاده از غلتک‌هایی با پرز بلند کاربرد دارد. از این نوع غلتک برای رنگ آمیزی سطوح پهن استفاده می‌شود و سرعت بسیار بالایی دارد. 

از غلتک‌های پرز بلند برای رنگ آمیزی سطوح گچی، آجری، سنگی و سطوح گچ‌بری استفاده می‌شود.

قطر پرز این نوع از غلتک نهایتا به ۱۹ میلیمتر می‌رسد.

غلتک میکروفایبر چیست؟ 

غلتک نقاشی میکروفایبر از جنس فیبر‌های ریز و نازک تهیه می‌شود که رنگ روی آن می‌چسبد و به صورت تمیز و یکدست سطح مورد نظر شما را رنگ آمیزی می‌کند. 

غلتک میکروفایبر چیست؟ 

غلتک طرح دار سه بُعدی چیست؟

از این غلتک‌ها برای حک کردن الگوهای مورد نظر و تزئینات بر روی سرامیک‌ها، دیوار، گچ و سایر مواد مورد  استفاده قرار می‌گیرد و طرح‌ها همانطور که از اسمشان پیداشت دارای بُد هستند.

سایز غلتک نقاشی

یکی از مواردی که در هنگ خرید باید آن را مد نظر قرار دهید، ابعاد و اندازه غلتک نقاشی است. همانطور که می‌دانید غلتک‌هایی با سایز کوچک سرعت کار را پایین می‌آورند و نیاز به صرف وقت بیشتری دارند، اما به وسیله آن می‌توانید تمام نقاط سخت را هم رنگ کنید.

همچنین غلتک‌هایی با سایز بزرگ، سرعت انجام کار را بالا می‌برند اما برای رنگ کردن گوشه‌های دیوار و فضای کم باقی مانده مناسب نیستند. از این رو بهترین سایز غلتک نقاشی مدل‌هایی با ابعاد و اندازه متوسطی است. 

اگر می‌خواهید تمام دیوار به صورت یکنواخت رنگ شود، ابتدا طول دیوار را اندازه بگیرید و سپس تقسیم بر عرض غلتک کنید. به این تربیت حدودا متوجه می‌شوید که برای رنگ زدن کل دیوار باید چه فاصله‌ای بین هر بار غلتک زدن کنار بگذارید. 

بهترین برند‌های غلتک نقاشی

برند‌های اوتی پقفه و تارا جزء برند‌های محبوب بازار هستند که غلتک‌های مرغوب و با کیفیتی تولید می‌کنند. بنابراین شما می‌ توانید با استفاده از آن به صورت حرفه ای به رنگ آمیزی بپردازید. 

سوالات متداول خرید غلتک نقاشی 

لیست خرید بهترین غلتک نقاشی

غلتک نقاشی مدل D-25 سایز 25 سانتی متر

غلتک نقاشی مدل D-25 سایز 25 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 82 نفر 👍 رضایت از کالا : 82.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +559 📃 امتیاز: 4.1

غلتک نقاشی مدل D-25 ، سایز این غلتک در حدود 25 سانتی متر بوده و برای رنگ کردن دیوار، ردی از خود به جای نمی‌ گذارد. این مدل وزنی در حدود ۲۲۰ گرم دارد و برای رنگ‌های آکریلیک، روغنی و پلاستیکی می‌توانید از آن استفاده کنید. دقت کنید که برای باز شدن کامل پره‌‌های این غلتک می‌توانید ابتدا آن را درون آب بگذارید و سپس خشکش کنید. 

مزایا:

 • امکان اضافه کردن دسته با طول دلخواه

 • پرز ندادن

 • روان

معایب:

 • سرعت پایین

 • برای افراد تخصصی مناسب نیست

 • جذب زیاد رنگ

ابعاد : 34x25x6.5 سانتی‌متر

وزن : 220 گرم

طول دسته : 14 سانتی‌متر

عرض تیغه : 250

تعداد : 1

سایر توضیحات : _ مناسب برای رنگهای اکریلیک، پلاستیک و روغنی _ جنس دسته پلاستیک و فلز _ سری های غلتک قابل تعویض _ جنس دسته و الیاف سری غلتک بسیار مرغوب و قابل شستشو _ مناسب جهت رنگ آمیزی های ساختمانی، هنری، صنعتی و ... _ قطر غلتک حدود 6 سانتی متر

غلتک نقاشی مدل D-10 سایز 10 سانتی متر

غلتک نقاشی مدل D-10 سایز 10 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 83 نفر 👍 رضایت از کالا : 82 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +148 📃 امتیاز: 4

غلتک نقاشی مدل D-10، سایزی در حدود 10 سانتی متر داشته و جزء غلتک‌هایی با طول دسته استاندارد است. همچنین شما می‌ توانید دسته جدا، برای زیاد کردن ارتفاع، به دسته وصل کنید. این مدل پرز بلند بوده و از آن برای زیر سازی نقاشی، رنگ کردن قسمت‌های کوچک مواردی مانند این استفاده می‌شود. 

مزایا:

 • الیاف نرم و متراکم

 • قیمت مقرون به صرفه 

معایب:

 • کوچک بودن

ابعاد : 43x10x3.5 سانتی‌متر

وزن : 124 گرم

طول دسته : 14 سانتی‌متر

عرض تیغه : 100

تعداد : 1

سایر توضیحات : _ مناسب برای رنگهای اکریلیک، پلاستیک و روغنی _ جنس دسته پلاستیک و فلز _ سری های غلتک قابل تعویض _ جنس دسته و الیاف سری غلتک بسیار مرغوب و قابل شستشو _ مناسب جهت رنگ آمیزی های ساختمانی، هنری، صنعتی و منافذ کوچک و ظریف - قطر حدودا 3.5 سانتی متر

غلتک نقاشی اوتی پقفه مدل Meche Facade سایز 25 سانتی متر

غلتک نقاشی اوتی پقفه مدل Meche Facade سایز 25 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 80 نفر 👍 رضایت از کالا : 88.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +25 📃 امتیاز: 4.2

غلتک نقاشی اوتی پقفه مدل Meche Facade ، دارای سایز 25 سانتی متری است که از آن برای رنگ آمیزی ابعاد بزرگ هم استفاده می‌شود. پرز‌های این غلتک از جنس الیاف مصنوعی بوده و ضمن پرپشت بودن، بسیار لطیف است. اگر به دنبال یک غلتک با قدرت پوشش دهی مناسب هستید، این مدل گزینه مناسبی برای شماست. 

مزایا:

 • مناسب برای نقاشان ساختمان

 • سبک وزن

 • نگه داشتن رنگ

معایب:

 • ندارد

ابعاد : 6 ×28 × 25 سانتی‌متر

وزن : 370 گرم

طول دسته : 28 سانتی‌متر

عرض تیغه : 250

تعداد : 1

سایر توضیحات : طول مو 18 میلی متر وزن با احتساب دسته: 370 گرم

 غلتک نقاشی تارا مدل قطور سایز 25 سانتی متر

غلتک نقاشی تارا مدل قطور سایز 25 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 77 نفر 👍 رضایت از کالا : 86.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +32 📃 امتیاز: 4.1

غلتک نقاشی تارا مدل قطور، یک غلتک روان با سایز 25 سانتی متری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت سطوح را رنگ آمیزی کنید.  در قسمت دسته این محصول سوراخی تعبیه شده تا بتوانید با قرار دادن چوب، طول دسته را افزایش دهید. بنابراین بدون استفاده از نردبان، قسمت‌های بالاتر دیوار هم رنگ آمیزی می‌شود. این مدل در حدود ۳۲۰ گرم وزن داشته که باعث خسته شدن دست نمی‌ شود و می‌توانید ساعت‌ها مشغول کار باشید. 

مزایا:

 • مناسب رنگ پلاستیکی 

 • اندازه مناسب

 • قیمت مقرون به صرفه

معایب:

 • ندارد

ابعاد : 25x7x36 سانتی‌متر

وزن : 320 گرم

ابزار نقاشی ساختمان مدل D-1022 مجموعه 3 عددی

ابزار نقاشی ساختمان مدل D-1022 مجموعه 3 عددی

پیشنهاد شده توسط : 80 نفر 👍 رضایت از کالا : 85 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +5 📃 امتیاز: 4

ابزار نقاشی ساختمان مدل D-1022 ، یک مجموعه 3 عددی از سینی رنگ، غلتک، رول غلتک و قلموی سایز ۱ اینچی (برای رنگ آمیزی قسمت‌های ظریف) است. جنس مو این غلتک از الیاف مصنوعی تهیه شده و عمر بالایی دارد. اگر به دنبال یک مجموعه نقاشی برای کار‌ها سبک هستید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید. 

مزایا:

 • کیفیت خوب

 • مناسب برای کار‌های ظریف 

معایب:

 • ندارد

وزن : 300 گرم

عرض تیغه : 15x25x10

تعداد : 1

نوع ابزار نقاشی : سینی رنگ , غلتک , قلم مو

ویژگی‌های ابزار نقاشی : جنس مو از پلاستیک , دارای بسته‌بندی

سایر توضیحات : توجه توجه : جهت افزایش طول عمر ابزار نقاشی بعد از مصرف آن را با حلال مناسب شستشو دهید

غلتک طرح دار نقاشی مدل Y089 سایز 6 اینچ

غلتک طرح دار نقاشی مدل Y089 سایز 6 اینچ

پیشنهاد شده توسط : 89 نفر 👍 رضایت از کالا : 88.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +12 📃 امتیاز: 4.4

غلتک طرح دار نقاشی مدل Y089 ، دارای سایز متوسط ۶ اینچ ( ۱۵.۲۴×۵.۵×۵.۵ سانتی متر) بوده و وزن ناچیزی در حدود ۱۸۵ گرم دارد بنابراین استفاده از آن مچ دستتان را خسته نمی کند. این غلتک برای استفاده استادکاران نقاشی هم مناسب بوده و سرعت خیلی خوبی دارد. اگر به دنبال یک غلط طرح‌دار و پر کاربرد می‌گردید، این مدل هم گزینه مناسبی است. 

مزایا:

 • کیفیت ساخت بالا

 • قیمت مناسب

 • طرح‌‌های کاربردی

معایب:

 • ندارد

ابعاد : 15.24x5.5x5.5 سانتی‌متر

وزن : 185 گرم

عرض تیغه : 15.5

تعداد : 1

نوع ابزار نقاشی : غلتک

ویژگی‌های ابزار نقاشی : دارای بسته‌بندی

سایر توضیحات : ساخت کشور چین

غلتک نقاشی مدل GH 25 سایز 25 سانتی متر

غلتک نقاشی مدل GH 25 سایز 25 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 88 نفر 👍 رضایت از کالا : 87.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +51 📃 امتیاز: 4.3

ابعاد : 23x6x6 سانتی‌متر

وزن : 270 گرم

طول دسته : 6 سانتی‌متر

تعداد : 1

سایر توضیحات : غلتک نقاشی طول دسته 6 سانتی متر طول 25 سانتی متر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x