لوازم آرایشیچی بزنم

راهنمای خرید بهترین کرم‌ پودر خارجی و ایرانی

همانطور که می‌دانید، یکی از کاربردی ترین لوازم آرایشی که برای پوشاندن لکه های صورت و یکدست کردن رنگ پوست افراد استفاده می‌شود، کرم‌ پودرها می‌باشند. این محصولات در مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشند و بهترین کرم‌ پودر برای شما، کرم‌ پودری است که با رنگ و جنس پوست شما هماهنگ باشد. اما برای داشتن آرایشی طبیعی، از کدام کرم پودر می‌توانیم استفاده کنیم؟

در ادامه‌ی این مطلب از سایت چی چی چی، می‌توانید راهنمای جامعی از اصول خرید بهترین کرم‌ پودر آرایشی را مشاهده کنید.

نکات خرید کرم‌ پودر 

 • اگر پوست حساس و مستعد آکنه دارید، بهتر است برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ و افزایش تنفس پوستتان، کرم‌ پودر‌های حاوی مواد معدنی را انتخاب کنید. همچنین از خرید محصولات حاوی الکل، پارافین، روغن های نفتی، عطر و اسانس خودداری کنید.
 • اگر ایرادات یا لکه های پوستی زیادی دارید، می‌توانید از کرم‌ پودر‌هایی با قدرت پوشش دهی بالاتر استفاده کنید؛ در غیر این صورت، برای استفاده‌ی روزانه، کرم‌ پودر‌های سبک انتخاب مناسب‌تری می‌باشند.
 • در هنگام خرید اینترنتی، به تاریخ انقضای محصول که در قسمت مشخصات آن ذکر شده، دقت فرمایید.

انواع کرم‌ پودر بر اساس جنس پوست

عموما پوست افراد، به چهار نوع چرب، خشک، مختلط و نرمال تقسیم بندی می‌شود که برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، باید بتوانید کرم‌ پودر متناسب با پوست خودتان را انتخاب کنید.

انواع کرم‌ پودر بر اساس جنس پوست

پوست چرب

اگر پوست شما چرب است، باید از کرم‌ پودری استفاده کنید که منافذ باز صورت شما را پوشانده و فاقد چربی باشد. عموما در قسمت مشخصات این نوع کرم‌ پودر‌ها، واژه oil free یا Matt ذکر شده‌ است. مناسب‌ترین نوع کرم‌ پودر برای شما، کرم‌ پودر‌های مایع یا جامد با پایه آب هستند؛ چرا‌که سرعت جذب بالایی داشته و مواد معدنی به کار رفته در آن‌ها، به تثبیت رنگ و آبرسانی پوستتان کمک می‌کند.

همچنین برای داشتن آرایشی با جلوه زیباتر، بهتر است از کرم‌ پودرهای مات با پوشش متوسط یا کامل استفاده کنید تا علاوه بر گرفتن برق اضافه صورت، به یکدست شدن آرایشتان نیز کمک کند.

افراد دارای پوست چرب بهتر‌است کرم‌ پودرهایی با بافت غلیظ کرمی و پودر‌های غیر فشرده را انتخاب نکنند، چرا که این محصولات در منافذ پوست صورتشان نفوذ کرده و در دراز مدت منجر به آسیب‌های پوستی می‌شود.

پوست خشک

از آنجایی که پوست‌های خشک خیلی بیشتر در معرض آسیب‌دیدگی قرار دارند، برای جبران کمبود های پوستی، بهتر است کرم‌ پودر‌های مایع با پایه روغنی را انتخاب کنید. این کرم‌ پودرها با داشتن خاصیت مرطوب کنندگی و آب‌رسانی از پوسته پوسته شدن پوستتان جلوگیری کرده و موجب تقویت آن می‌شود. انتخاب کرم‌ پودر‌های براق برای شما، انتخابی هوشمندانه می‌باشد و جلوه ی شاداب‌تری به آرایشتان می‌بخشد.

اگر پوست خشکی دارید، استفاده از پن‌کیک های خشک، کرم‌ پودرهای فشرده و فاقد چربی موجب افزایش خشکی و در نتیجه آسیب بیشتر پوستتان می‌شود. پس در هنگام خرید، به نوع و مواد به کار رفته در کرم‌ پودر موردنظرتان توجه کنید.

پوست مختلط

اگر پوست شما از نوع مختلط می‌باشد، می‌توانید از کرم‌ پودرهای مخصوص پوست مختلط که امروزه توسط بعضی از برند‌ها تولید می‌شود، استفاده کنید. همچنین می‌توانید در تابستان که پوستتان چرب است از کرم‌پودر مناسب پوست چرب و در زمستان که پوستتان خشک می‌شود، از کرم‌پودر مناسب پوست خشک استفاده کنید. 

به طورکلی مناسب ترین نوع کرم‌ پودر برای شما، کرم‌ پودر مایع با پایه آب می‌باشد که خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد تا لایه ای یکدست و زیبا را روی پوستتان ایجاد کند.

پوست نرمال

اگر پوست صورت شما نرمال است و از نظر آب و چربی متعادل می‌باشد، می‌توانید بدون نگرانی از هر نوع کرم‌ پودری استفاده کنید.همچنین برای رسیدن به نتیجه ای بهتر، می‌توانید   در فصل زمستان از کرم‌ پودر‌های روغنی با پوشانندگی بالا برای ایجاد لایه ای محافظ از باد و سرما استفاده کنید، اما در فصل تابستان، کرم‌ پودر‌های سبک با پایه آب را انتخاب کنید تا به حفظ آب و رطوبت پوستتان کمک کرده باشید.

اگر به دنبال آرایشی یکدست، زیبا با ماندگاری بالا هستید، می توانید قبل از آرایش اصلی از پرایمر ها استفاده کنید. پرایمر ها می توانند دارای خواص متعددی از جمله آبرسانی، تغذیه پوست، افزایش ماندگاری آرایش، یکدست کردن پوست، محافظت از پوست در برابر مواد حساسیت‌زا و غیره، باشند.

انواع کرم‌ پودر بر اساس رنگ پوست

برای اینکه آرایشتان طبیعی و زیبا به نظر برسد، باید بتوانید رنگی را انتخاب کنید با رنگ زمینه‌ی پوستتان هم‌خوانی داشته باشد. به طور کلی، رنگ زمینه پوست افراد به ۳ دسته ی گرم، سرد و خنثی تقسیم می‌شود. همچنین بیشتر برند‌های کرم‌ پودر نیز برچسبی تحت عنوان ته رنگ پوست رو خود دارند که می‌توانید  متناسب با خودتان تهیه کنید.

 • تناژ گرم: اگر رنگ زمینه پوستتان زرد و طلایی است، تناژ پوستی شما در دسته گرم قرار می‌گیرد و می‌توانید از محصولاتی که روی آنها حرف W نوشته شده، استفاده کنید.
 •  تناژ سرد: اگر بدون آرایش، زمینه پوستی شما صورتی می‌باشد، تناژ پوستی شما سرد است. برچسب C روی محصولات آرایشی، مناسب رنگ پوست شما می‌باشد.
 • تناژ خنثی: اگر ترکیبی از هر دو رنگ در پوستتان وجود دارد، تناز رنگی پوستتان خنثی می‌باشد و می‌توانید محصولات با برچسب N را انتخاب کنید.
انواع کرم‌ پودر بر اساس رنگ پوست

به طور کلی اگر روی کرم‌ پودر موردنظرتان برچسب یا نشانه ای از این حروف وجود نداشت، کرم‌ پودرهای با تناژ صورتی مخصوص پوست هایی با رنگ سرد، کرم‌ پودرهای با تناژ زرد و نارنجی مخصوص پوست های با رنگ گرم و کرم‌ پودرهای با تناژ نخودی و گندمی برای پوست های با رنگ‌خنثی مناسب‌تر می‌باشند.

تفاوت کرم پودر با بی بی کرم و سی سی کرم

همانطور که می‌دانید، کرم پودرها برای پوشاندن نواقص صورت و یکدست سازی آرایش استفاده می‌شود که برای داشتن آرایشی زیبا با ماندگاری بالا و همچنین جلوگیری از آسیب دیدگی پوستتان،در کنار این محصول باید از محصولات دیگری چون مرطوب‌کننده، آب‌رسان، ضد آفتاب و پرایمر نیز استفاده کنید.

اما امروزه محصولات دیگری مانند بی بی کرم و سی سی کرم تولید می‌شوند که علاوه بر داشتن خاصیت پوشانندگی کرم‌ پودر، به حفظ رطوبت و جوان‌سازی پوستتان کمک می‌کنند.همچنین بعضی از انواع آنها حاوی ضد آفتاب بوده که آن‌ها را برای استفاده روزانه مناسب می‌کند؛اما به طور کلی، پوشانندگی آن‌ها از کرم‌ پودر کمتر می‌باشد.

مواد تشکیل‌دهنده کرم‌ پودر 

معمولا کرم‌ پودرها از فرمولاسیون یکسانی برخوردارند اما در بعضی از این محصولات، مواد مفید دیگری مانند ویتامین ها، آنتی اکسیدان‌ها و… به کار رفته که در نهایت منجر به تقویت پوست شما می‌شود.

ضد آفتاب: اگر جزو افرادی هستید که روزانه و به مدت طولانی از کرم‌ پودر استفاده می‌کنید، دقت کنید که در ترکیبات آن حتما ضد آفتاب نیز به کار رفته باشد که بتواند تا حدی از آسیب اشعه های UV جلوگیری کند.

ویتامین E : یکی از آنتی اکسیدان‌هایی که در مقابل رادیکال های آزاد از پوستتان محافظت می‌کند، ویتامین E می‌باشد. همچنین اگر پوست مستعد لکه دارید،  این ویتامین از ایجاد لکه های تیره بر روی پوستتان در دراز مدت جلوگیری می‌کند.

اسید هیالورونیک: اگر پوست خشک و چروک های ریز دارید، کرم‌ پودر‌ حاوی اسید هیالورونیک می‌تواند برای شما انتخابی مناسب باشد؛ چرا که با خاصیت آبرسانی، خطوط ریز صورتتان را مرطوب و نرم کرده و به خاصیت ارتجاعی پوستتان کمک می‌کند.

خاک رس کائولن: کرم‌ پودر های حاوی این ماده با خاصیت متعادل کردن چربی و روغن پوست، انتخاب مناسبی برای افراد با پوست های خشک و حساس می‌باشند. کائولن به خنثی کردن PH پوست شما کمک کرده و پوست صورتتان را نرم و سالم نگه می‌دارد.

بهترین مارک‌های کرم‌ پودر خارجی و ایرانی

امروزه برند‌های مختلفی در سراسر جهان در حال تولید انواع کرم‌ پودر ها با رنگ‌های متنوع هستند؛ اما در این میان، بعضی از برندها به دلیل کیفیت بالای محصولاتشان، در میان مردم از محبوبیت بیشتری برخوردارند که از جمله آن‌ها می‌توان به نیکس، لورآل، مک، نارس، میبلین، گلدن رز، شون، کالیستا، مای و… اشاره کرد.

سوالات متداول

لیست پرفروش‌ترین کرم‌ پودر ها

کرم پودر BB کاسمکولوژی مدل lb حجم 50 میلی لیتر

کرم پودر BB کاسمکولوژی مدل lb حجم 50 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 75 نفر 👍 رضایت از کالا : 87.8 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +219 📃 امتیاز: 4.3

با خرید این محصول به صورت همزمان از کرم‌پودر، مرطوب کننده و آبرسان بهره می برید؛ بنابراین انتخابی به صرفه می‌باشد. همچنین بافت فوق العاده سبکی دارد که برای استفاده در طول روز برای شما مناسب می‌باشد. این کرم‌پودر فاقد چربی و بوده و برای افراد با هرنوع پوستی قابل استفاده است. از دیگر ویژگی های بارز این محصول،خاصیت ضد آفتاب آن است که با SPF 20، در مقابل اشعه های UVA و UVB از پوستتان محافظت می‌کند.

مزایا:

 • کرم‌پودر، مرطوب کننده و آبرسان 

 • بافت سبک

 • جلوگیری از پیری زودرس

 • مناسب انواع پوست

 • فاقد چربی

 • ضدآفتاب

 • قیمت مناسب

معایب:

 • پوشانندگی کم

 • دارای الکل و پارابن که برای افراد با پوست حساس مناسب نیست.

حجم : 50 میلی‌لیتر

شماره رنگ : 1

میزان SPF : 20

جنس محفظه : تیوپی

نوع محفظه : تیوپی

مناسب برای رنگ پوست : روشن

کرم پودر BB میشا مدل XQM حجم 65 میلی لیتر

کرم پودر BB میشا مدل XQM حجم 65 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 81 نفر 👍 رضایت از کالا : 88.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +257 📃 امتیاز: 4.3

اگر به دنبال کرم‌پودری اقتصادی با خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی می‌باشید، کرم‌پودر میشا برای شما انتخاب مناسبی می‌باشد. این محصول بافتی سبک،نرم و یکدست روی پوستتان ایجادی کرده و موجب بسته شدن منافذ صورتتان نمی‌شود،بنابراین برای انواع پوست قابل استفاده می‌باشد.

مزایا:

 • کرم‌پودر، مرطوب کننده و آبرسان

 • ضد آفتاب

 • بافت سبک

 • قیمت مناسب

 • رایحه خوب

معایب:

 • پوشانندگی کم

حجم : 65 میلی‌لیتر

شماره رنگ : 01

جنس محفظه : پلاستیک

نوع محفظه : تیوپی

مناسب برای رنگ پوست : برنزه , تیره , روشن , گندمی , متوسط

کرم پودر تیوبی مای شماره 101

کرم پودر تیوبی مای شماره 101

پیشنهاد شده توسط : 79 نفر 👍 رضایت از کالا : 84 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1518 📃 امتیاز: 4.1

محصولات مای ایرانی بوده و متناسب با شرایط آب و هوایی ایران تولید شده‌اند، بنابراین معمولا افراد نتیجه ی بهتری از این محصولات می‌گیرند. این کرم‌پودر نیز با داشتن بافتی سبک و فاقد چربی، برای انواع پوست مناسب بوده و از ماندگاری خوبی برخوردار است. با توجه به کیفیت خوب این کرم‌پودر، قیمت آن نیز مناسب بوده و جزو کرم‌پودرهای خوب اقتصادی در بازار می‌باشد.

مزایا: 

 • بافت سبک

 • حاوی SPF

 • فاقد چربی

 • پوشانندگی خوب

 • مناسب انواع پوست

 • قیمت مناسب

معایب:

 • حجم کم

کشور مبدا برند : ایران

شماره رنگ : 101

شماره مجوز : 1185976548439812

میزان SPF : 8

مشخصات ویژه : حاوی SPF

ترکیبات : بدون چربی

جنس محفظه : پلاستیک

نوع محفظه : تیوپی

صادر کننده مجوز : سازمان غذا و دارو

مناسب برای رنگ پوست : روشن

سایر توضیحات : قابلیت پوشش طبیعی و یکنواخت - ماندگاری طولانی مدت - پایه رنگ: کرم روشن

کرم پودر CC فارماسی شماره ۰۲ حجم ۵۰ میلی لیتر

کرم پودر CC فارماسی شماره ۰۲ حجم ۵۰ میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 69 نفر 👍 رضایت از کالا : 84.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +166 📃 امتیاز: 4

همانطور که می‌دانید، CC کرم ها محصولاتی ملایم با بافتی سبک، لایه ای نرم و یکدست را روی پوستتان ایجاد کرده و موجب تقویت پوست شما می‌شوند. این محصول حاوی روغن ماکادمیا، ویتامین B3 و پروتئین ابریشم می‌باشد که موجب نرمی، لطافت و حفظ رطوبت پوستتان می‌شود. همچنین به دلیل داشتن روغن آرگان و کلاژن، مانع از چروک زودرس پوستتان می‌شود.این محصول با دارا بودن SPF25، از اشعه های مضر آفتاب نیز جلوگیری کرده و در کل، مانع از آسیب دیدن پوستتان در دراز مدت می‌شود.

مزایا:

 • کرم‌پودر، مرطوب کننده، آبرسان

 • ضد آفتاب

 • بافت سبک

 • حاوی روغن ماکادمیا، ویتامین B3 و پروتئین ابریشم 

 • حاوی روغن آرگان و کلاژن

 • جلوگیری از پیری 

 • حفظ رطوبت پوست

 • فاقد تست حیوانی

معایب:

 • ندارد.

حجم : 50 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ترکیه

شماره رنگ : 02

شماره مجوز : 1171838279195054

میزان SPF : 25

مشخصات ویژه : حاوی SPF

ترکیبات : بدون چربی

جنس محفظه : پلاستیک

نوع محفظه : تیوپی

صادر کننده مجوز : سازمان غذا و دارو

ویژگی‌ها : ضد پیری , آبرسان

مناسب برای رنگ پوست : گندمی

کرم پودر کالیستا مدل Long Lasting And Matt شماره M11 حجم 35 میلی لیتر

کرم پودر کالیستا مدل Long Lasting And Matt شماره M11 حجم 35 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 77 نفر 👍 رضایت از کالا : 79.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1755 📃 امتیاز: 4.1

کالیستا یکی از برندهای پرفروش ایرانی است که به دلیل کیفیت و قیمت مناسب، طرفداران زیادی دارد. این محصول فاقد چربی بوده و افراد و با انواع پوست می‌توانند از این محصول استفاده کنند. این کرم‌پودر جلوه ای مات داشته و به دلیل بافت سبکی که دارد، به راحتی در تمام سطح پوست پخش می‌شود. همچنین از SPF مناسبی برخوردار است که از پوستتان در مقابل اشعه های مضر آفتاب محافظت می‌کند.

مزایا:

 • فاقد چربی

 • مناسب انواع پوست

 • بافت سبک

 • جلوه مات

 • حاوی SPF 

 • ماندگاری بالا

معایب:

 • تنوع رنگی کم

حجم : 35 میلی‌لیتر

کشور مبدا برند : ایران

شماره رنگ : 11

جنس محفظه : پلاستیک

نوع محفظه : تیوپی

صادر کننده مجوز : سازمان غذا و دارو

مناسب برای رنگ پوست : روشن

سایر توضیحات : - ایجاد جلوه شاداب و یکنواخت - پوشش‌دهی مات مناسب - بسیار سبک - مناسب برای انواع پوست

کرم پودر BB ساین اسکین مدل SynBeauty حجم 40 میلی لیتر

کرم پودر BB ساین اسکین مدل SynBeauty حجم 40 میلی لیتر

پیشنهاد شده توسط : 81 نفر 👍 رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +519 📃 امتیاز: 4.2

این محصول یک کرم چند منظوره بوده که لایه نرم و سبک را روی پوستتان ایجاد می‌کند. همچنین این کرم‌پودر با داشتن ترکیبات ضد آفتاب، ضد چروک، مرطوب کننده و آبرسان موجب تقویت پوستتان شده و از آسیب آلاینده ها و اشعه های مضر جلوگیری می‌‌کند. این محصول حاوی ترکیبات و عصاره های گیاهی می‌باشد،از این رو برای استفاده روزانه می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

مزایا:

 • کرم‌پودر، مرطوب کننده، آبرسان 

 • ضد آفتاب

 • حاوی ترکیبات و عصاره‌های گیاهی

 • مناسب برای استفاده روزانه

 • خاصیت ضد التهاب

 • خاصیت نرم‌کنندگی

 • خاصیت ترمیم‌کنندگی

معایب:

 • تک رنگ

 • پوشانندگی کم

حجم : 40 میلی‌لیتر

راهنمای استفاده : مقدار مناسبی از کرم را روی پوست تمیز صورت و گردن قرار دهید و تا جذب کامل ماساژ دهید. با توجه به وجود ترکیبات ضد آفتاب در این محصول، پیشنهاد می‌شود هر ۴ ساعت یک بار کرم را تجدید نمایید.

کشور مبدا برند : ایران

شماره مجوز : 5618618

میزان SPF : 30

مشخصات ویژه : حاوی SPF

ترکیبات : بدون چربی

جنس محفظه : پلاستیک

نوع محفظه : پمپی

صادر کننده مجوز : سازمان غذا و دارو

ویژگی‌ها : ضد پیری , آبرسان , ضد آب

مناسب برای رنگ پوست : گندمی , تیره

سایر توضیحات : حاوی Hexyl 3-Glyceryl Ascorbate از مشتقات ویتامین C به عنوان آنتی‌اکسیدان، تحریک‌کننده‌ی تولید کلاژن و روشن‌کننده حاوی ویتامین E به فرم توکوفرول با خواص آنتی‌اکسیدانی، ترمیم‌کنندگی و مرطوب‌کنندگی حاوی نیاسین آمید (ویتامین B3) با خواص آنتی‌اکسیدانی حاوی عصاره‌ی گیاه خارمریم با خواص آنتی‌اکسیدانی، ترمیم‌کنندگی، ضد التهابی و بهبود چین و چروک پوست حاوی عصاره‌ی گل بابونه رومی و آلوئه ورا با خاصیت ضد التهابی و ترمیم‌کنندگی

کرم پودر مای سری Black Diamond مدل Velvet Makeup شماره 02

کرم پودر مای سری Black Diamond مدل Velvet Makeup شماره 02

پیشنهاد شده توسط : 86 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +640 📃 امتیاز: 4.1

کشور مبدا برند : ایران

شماره رنگ : 02

شماره مجوز : 1852529658807548

میزان SPF : 15

مشخصات ویژه : حاوی SPF

جنس محفظه : پلاستیک

نوع محفظه : تیوپی

صادر کننده مجوز : سازمان غذا و دارو

مناسب برای رنگ پوست : گندمی

سایر توضیحات : - نسل جدید کرم پودر مخملی - با فرمولاسیون نیمه مات - پخش آسان و یکنواخت روی پوست - کمک به کاهش منافذ باز و بهبود نواقص پوست - ایجاد جلوه ای صاف، یکدست، بی نقص و نیمه مات بر روی پوست - مناسب برای انواع پوست - پایه رنگ: قهوه ای

محتواهای مشابه:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x