سرگرمی و ورزشچی بخرم

10 تا از بهترین بازی‌ فکری بزرگسالان + راهنمای خرید

اگر به بازار یا فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید، متوجه تنوع بسیار بازی‌های فکری خواهید شد که در مدل‌ها و برای رده سنی ‌های مختلف در دسترس است. در این مقاله از سایت چی‌چی‌چی به بررسی نکات مهم و راهنمای خرید بهترین بازی فکری بزرگسالان می‌پردازیم.

مزایای بازی‌ های فکری

همانطور که می‌دانید؛ بازی‌های فکری در کنار ایجاد اوقات خوش، میتوانند تاثیر مثبتی بر ذهن نیز داشته باشند. برای رده سنی بزرگسالان، بازی‌های فکری می‌تواند باعث بهبود عملکرد ذهن، افزایش سرعت پردازش مغز، جلوگیری از آلزایمر، بهبود حافظه، بهبود مهارت‌های شناختی، درک مطلب و بهبود مهارت‌های بینایی و… بشوند.

تقویت مهارت ارتباطی

عموما بازی‌های چند نفره باعث تقویت مهارت ارتباطی می‌شوند.  از این رو اگر به دنبال بازی فکری برای تقویت مهارت ارتباطی میگردید، بازی‌هایی مانند مافیا می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

تقویت حافظه

برخی از بازی‌های نیاز به محاسبه و به ذهن سپردن زیادی دارند و این دسته از بازی‌ها باعث تقویت حافظه خواهند شد. برای واضح‌تر شدن این مسئله می‌توان بعضی از بازی‌های کارتی را مثال زد که کارت‌ها به تعداد برای اعضا پخش می‌شوند و بازیکن‌ها باید کارت‌هایی که در طول بازی استفاده شده و یا کارت‌هایی که همچنان در دسته کارت موجود است را به خاطر بسپارند تا بتوانند هوشمندانه بازی را ادامه دهند. این دسته از بازی‌ها می‌توانند باعث تقویت حافظه شوند.

افزایش سرعت عملکرد

در برخی از بازی‌های رو میزی زمان از اهمیت بالایی برخوردار است که از جمله این بازی‌ها می‌توان به شطرنج زمانی اشاره کرد. این بازی فکری باعث افزایش سرعت تفکر و عملکرد در بزرگسالان خواهد شد.

نکات مهم خرید بازی فکری بزرگسالان

در کنار لحظات خوشی که بازی های فکری به ارمغان می آورند برای تقویت ذهن هم بسیار کار آمد و مفید هستند. این بازی ها به گونه ای طراحی شده اند تا شما را وارد به فکر کردن، برنامه ریزی، تحلیل فرایند بازی و چیدن استراتژی برای برد کنند.

نکات مهم خرید بازی فکری بزرگسالان

این تحلیل و بررسی در کنار لحظات شاد باعث می‌شود ذهن شما تقویت شده و در کنار آن فوایدی همچون تقویت حافظه، افزایش سرعت تفکر، افزایش سطح تمرکز و … دارد.

  •  عموما بازی‌های فکری برای تقویت بخشی از ذهن طراحی می‌شوند و از این رو قبل از خرید باید به خوبی بازی فکری را بررسی کنید.
  •  قبل از تهیه بازی فکری برای بزرگسالان، رده سنی درج شده بر روی بسته بازی فکری را بررسی کنید.
  • بازی فکری‌ها در جنس و کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. اگر به دنبال محصولی بادوام می‌گردید، بازی فکری‌های با کیفیت ساخت بالا را خریداری کنید.
  • اگر بازی فکری مورد علاقه شما نباشد مطمئنا از بازی کردن با آن پرهیز می‌کنید؛ به همین دلیل در هنگام خرید فارغ از کارایی و تاثیر بازی، به علاقه خود نیز توجه کنید.

انواع بازی‌های فکری

بازی‌ فکری با کارت: این بازی‌ها عموما چند نفره بوده و با استفاده از کارت‌ها مختلف ذهن بازیکن‌ها را به چالش می‌کشد.

بازی‌های فکری تخته ای یا رومیزی: این بازی‌ها معمولا با استفاده از یک صفحه یا تخته که بر روی میز یا زمین قرار می‌گیرد، انجام می‌شوند.

بازی‌های فکری ساختنی: این دسته از بازی‌ها با استفاده از قطعات ساختنی انجام شده و می‌توانند باعث افزایش خلاقیت و تمرکز ذهنی شوند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به لگو و پازل اشاره کرد.

بازی‌های معمایی: بازی‌هایی که شامل تعدادی معما می‌شود و شما باید یک به یک آن را حل کنید.این بازی‌ها در تقویت مهارت حل مساله، مهارت منطقی و دقت نقش ویژه‌ای دارد.

 هم اکنون تعداد سازندگان این سبک از بازی‌ها در دنیا محدودتر از سایرین هستند اما در ایران نیز این دست از بازی‌ها وجود دارد.

قیمت بازی فکری

بازی‌های فکری با توجه به جنس و کیفیت ساخت، می‌توانند قیمت‌های مختلفی داشته باشند. در زمان خرید بازی‌های فکری بهتر است جنس کیفیت بالا را خریداری کنید تا در طول زمان خراب نشوند.

سوالات متداول

لیست بهترین بازی های فکری بزرگسالان

بازی فکری اونو کد 742

بازی فکری اونو کد 742

پیشنهاد شده توسط : 85 نفر 👍 رضایت از کالا : 86 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +3160 📃 امتیاز: 4.2

اونو یکی از بازی های فکری مناسب برای افراد بالای 7 سال می باشد. الیته رده سنی این محصول به معنای بچه گانه بودن آن نیست و این بازی توانسته جایگاه مناسبی در سرگرمی بزرگسالان نیز پیدا کند. این محصول دارای 108 کارت بوده که 10 نفر میتوانند باهم به پردازند.
اگر به دنبال بازی ای برای جمع های دوستانه و خانوادگی هستید، بازی فکری اونو می تواند انتخابی سرگرم کننده و جذاب باشد.

ابعاد کالا : 140x90x30 میلی‌متر

وزن : 350 گرم

سبک بازی : بازی فکری , بازی کارتی

رده سنی : بزرگسال , کودک , نوجوان

تعداد بازیکن : دو

مدت زمان بازی : کمتر از یک ساعت

اقلام همراه : 108 کارت اونو برگه راهنمای بازی

سایر توضیحات : مناسب بالای 7 سال تعداد بازیکن 2 تا 10 نفر دارای 108 کارت از جنس لمینیت 350 کارتهای بازی بسیار با دوام و ضد تعرق

بازی فکری مدل کارت مافیا طرح شبهای مافیا مدل Salesman-JKR

بازی فکری مدل کارت مافیا طرح شبهای مافیا مدل Salesman-JKR

پیشنهاد شده توسط : 94 نفر 👍 رضایت از کالا : 87.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +986 📃 امتیاز: 4.4

کمتر کسی است که امروزه با بازی مافیا آشنا نباشد. این دسته کارت حاوی 18 کارت بازی،6 کارت خروج و 2 کارت دوئل بوده که در مجموع تا 18 نفر میتوانند با این دسته کارت بازی کنند.
مافیا سبک و کارت های متفاوتی می تواند برای بازی داشته باشد. از این رو لازم به ذکر است که این دسته کارت با توجه به بازی مافیا در شبکه سلامت و پلتفرم فیلیمو ساخته شده است.

ابعاد کالا : 90x60x90 میلی‌متر

وزن : 43 گرم

سبک بازی : بازی آموزشی , بازی حافظه , بازی فکری , بازی کارتی , بازی معمایی , تست هوش

رده سنی : بزرگسال , کودک , نوجوان

تعداد بازیکن : بیش از 4 نفر

مدت زمان بازی : بیش از یک ساعت

اهداف آموزشی : یادگیری خرد فردی و گروهی ، هماهنگی با تیم، متقاعد سازی ، دفاع از حق ، مقایسه ، قضاوت ، تحلیل و تفسیر ، شنیدن فعال ، صحبت در جمع ، تشخیص درست ، تفکر نقاد

اقلام همراه : 26 عدد کارت بازی 6 کارت مافیا ، 12 کارت شهروند 6 کارت خروج 2 کارت دوئل (تیک و ضربدر) راهنمای بازی

سایر توضیحات : نقش های بازی شبهای مافیا: گرداننده (راوی، گاد): حفظ نظم و مدیریت انجام روند بازی. تیم مافیا : پدر خوانده (رییس مافیا) : دستور نهایی ترور را در شب اعلام میکند و با استعلام کاراگاه هویتش فاش نمی شود. دکتر لکتر : هر شب می تواند یکی از اعضای مافیا را در برابر شلیک احتمالی حرفه ای نجات دهد. (یکباربرای خود) جوکر: در دو شب درطول بازی میتواند با انتخاب یکی از بازیکنان بازی ، استعلام آن فرد را به کارآگاه برعکس نماید. مافیا ساده : اخلال در تشخیص تیم شهروندان و رای دادن در روز و مشورت به پدرخوانده برای انتخاب ترور شهروندان در شب ها. مذاکره کننده : پس از خروج یک از اعضای مافیا می تواند یکی از شهروندان را به تیم مافیا اضافه کند ، به این صورت که گرداننده اعلام میکند که قرار هست این اتفاق بیافتد و همه چشمهای خود را می بندند و مشت خود را جلوی خود نگه میدارند، در صورتی که حدس مذاکره کننده شهروند ساده یا جان سخت باشد ، به مشت بازیکن مذاکره شده اشاره میکند و از آن لحظه او به تیم مافیایی اضافه میشود. تیم شهروندی : کاراگاه : استعلام از گرداننده وکشف هویت اعضای مافیا درشب ها و تاثیرگذاری در روند روزهای شهر بدون افشای هویت خود (هویت پدرخوانده همواره مخفی می ماند) حرفه ای/تک تیرانداز : تنها بازیکن شهروندان هست که می تواند شبها شلیک کند، درصورت شلیک اشتباه به تیم شهروندی، خود از بازی خارج میشود و درصورت شلیک به اعضای تیم مافیا، در صورتی که دکتر لکتر آن بازیکن را نجات نداده باشد، آن بازیکن از بازی خارج میشود . پزشک : هرشب حدس می زند کدام یک از اعضای تیم شهروندی، از سوی مافیا مورد سو قصد قرار می گیرد و جان آن فرد را نجات میدهد (یکباربرای خود) جان سخت/زره پوش : یک بار در شب با تیرمافیا کشته نمی شود و دوبار امکان درخواست از گرداننده که افراد خارج از بازی را اعلام کند. شهردار : یک بار در طول بازی میتواند در رای گیری نیم روزی رای مستقیم برای خروج صادر کند و یا رای گیری را لغو نماید. فروشنده : شهروندی خاص که می تواند یک بار در شب، با انتخاب یک فرد او را تبدیل به بازیکن بدون نقش و توانایی نماید . (جان سخت زره اش را از دست میدهد) روان پزشک: دو بار در طول بازی می تواند نسبت به ساکت کردن افرادی که تاثیرمنفی بر روند شناسایی اعضای مافیا دارند، اقدام کند. شهروند ساده : وظیفه استدلال، شناسایی و تاثیرگذاری بر شهر برای حذف اعضای مافیا در روزها را دارند. خبرنگار : بعد از انجام مذاکره توسط گروه مافیا ، خبرنگارهر شب برای استعلام نقش مذاکره شده ، ازگرداننده استعلام میگیرد.

بازی فکری زیر خاکی مدل 002

بازی فکری زیر خاکی مدل 002

پیشنهاد شده توسط : 87 نفر 👍 رضایت از کالا : 86.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +3007 📃 امتیاز: 4.3

نکته جذاب بازی فکری زیرخاکی قابلیت های هر کارت و ریسک پذیری بالا در هنگام بازی می باشد. این بازی را میتوان از 2 تا 8 نفره بازی کرد و در مجموع بازی‌ای سرگرم کننده و مناسب است.

ابعاد کالا : 230x80x80 میلی‌متر

وزن : 300 گرم

سبک بازی : بازی کارتی , تست هوش , بازی فکری , بازی حافظه

رده سنی : نوجوان , بزرگسال

تعداد بازیکن : بیش از 4 نفر

مدت زمان بازی : کمتر از یک ساعت

اهداف آموزشی : بازی سریع و اعتیادآور تنوع بالا به لطف کارت‌های انگشتری امکان بازی تا ۸ نفر با ترکیب دو دست کارت

اقلام همراه : ۶۰ کارت زیرخاکی ۸ کاشی انگشتری ۴ کارت راهنما دفترچه بازی

سایر توضیحات : 2 تا4 نفره 15 دقیقه زمان بازی در پایان بازی هر بازیکن بالاترین عدد هر نوع کارتش را با هم جمع می‌زند و بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده بازی می‌شود. همچنین هر کارت که در بازی رو می‌شود قابلیتی دارد که به محض رو شدن اعمال می‌ش.د. مثلا تپانچه به بازیکن اجازه می‌دهد کارت یک بازیکن دیگر را بسوزاند. یا با خنجر می‌توان از کارت بازیکن دیگری استفاده کرد و غیره

بازی فکری فندقچه مدل گربه های انفجاری

بازی فکری فندقچه مدل گربه های انفجاری

پیشنهاد شده توسط : 88 نفر 👍 رضایت از کالا : 89.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1073 📃 امتیاز: 4.2

این بازی فکری حاوی 56 عدد کارت بوده و تعداد افرادی که می توانند همزمان به بازی بپردازند، 4 نفر است. گربه انفجاری از بازی های  ریکسی و استراتژیک بوده و کمی به بازی UNO شباهت دارد. بازی به این صورت است که تا زمانه که افراد کارت گربه انفجاری را نیاورده اند، کارت بر می دارند و در صورت داشتن خنثی کننده می توانند به ادامه بازی بپردازند.

ابعاد کالا : 40x120x150 میلی‌متر

وزن : 300 گرم

سبک بازی : بازی کارتی , بازی فکری

رده سنی : کودک , نوجوان , بزرگسال

تعداد بازیکن : بیش از 4 نفر

مدت زمان بازی : کمتر از یک ساعت

اقلام همراه : 56 کارت بازی 1 دفترچه راهنما 4 کارت راهنما

بازی فکری مونوپولی مدل دبلیو Az129

بازی فکری مونوپولی مدل دبلیو Az129

پیشنهاد شده توسط : 84 نفر 👍 رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1726 📃 امتیاز: 4.2

مونوپولی هم یکی از بازی هایی است که از گذشته تا به امروز محبوبیت بسیاری داشته و اکثرا با آن آشنا هستند. این بازی از نوع استراتژیک بوده و شخص باید به خوبی به مدیریت سرمایه خود بپردازد و با توجه به تاس و سرمایه گذاری به ادامه بازی بپردازد.
اگر به دنبال بازی‌ای هیجان انگیز و جذاب هستید، مونوپولی می تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

ابعاد کالا : 500*270*40 میلی‌متر

وزن : 600 گرم

سبک بازی : بازی فکری

رده سنی : نوجوان

تعداد بازیکن : دو

مدت زمان بازی : بیش از یک ساعت

اقلام همراه : صفحه بازی ، کارت و ملزومات بازی مونوپولی

بازی فکری مدل جنگل مخوف کد 026

بازی فکری مدل جنگل مخوف کد 026

پیشنهاد شده توسط : 90 نفر 👍 رضایت از کالا : 88.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +954 📃 امتیاز: 4.5

یکی دیگر از برد گیم های پرفروش دیجی کالا، جنگل مخوف است. این بازی همانند سایر محصولات به صورت کارتی بوده و تا اتمام دسته کارت موجود بازی ادامه می یابد. در آخر هر شخص با توجه به جمع کردن کارت های مختلف امتیازی خواهد داشت.
لازم به ذکر است که در بالای بازی نوشته شده است که بازی +20 سال بوده و برای افراد تا 14 سال توصیه نمی شود. این بازی دلهره آوری و ترس بالایی ندارد و عموما می توانند نوجوانان نیز به بازی به پردازند.

ابعاد کالا : 170x130x50 میلی‌متر

وزن : 150 گرم

سبک بازی : بازی کارتی , بازی فکری

رده سنی : نوجوان , بزرگسال

تعداد بازیکن : بیش از 4 نفر

مدت زمان بازی : کمتر از یک ساعت

اهداف آموزشی : 1. تقویت مهارت های ارتباطی

اقلام همراه : 84 کارت بازی 2 کارت راهنما دفترچه بازی

سایر توضیحات : تلفیقی از شانس، استراتژی و خرابکاری

بازی فکری هوپا مدل پایاپای

بازی فکری هوپا مدل پایاپای

پیشنهاد شده توسط : 89 نفر 👍 رضایت از کالا : 86.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1130 📃 امتیاز: 4.3

ابعاد کالا : 200x200x50 میلی‌متر

وزن : 470 گرم

سبک بازی : بازی حافظه , بازی فکری , بازی کارتی

رده سنی : بزرگسال , کودک , نوجوان

تعداد بازیکن : بیش از 4 نفر

مدت زمان بازی : کمتر از یک ساعت

اهداف آموزشی : - تقویت حافظه - تقویت مهارت ارتباطی - آشنایی با کار گروهی

اقلام همراه : - 1 عدد زنگ - 74 عدد کارت بازی - دفترچه راهنما

سایر توضیحات : - تعداد بازیکن بین 3 تا 8 نفر - مدت زمان بازی بین 20 تا 45 دقیقه - مناسب برای 7 سال به بالا

محتواهای مشابه:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x