سرگرمی و ورزشچی بخرم

راهنمای انتخاب و خرید بهترین تور والیبال

تور یکی از ملزومات اساسی برای ورزش والیبال است به طوری که همه افراد علاقه‌مند به این رشته همیشه همراه خود یک تور آماده برای بازی دارند. بعضی از افراد فکر می‌کنند این تور فقط برای افرادی که به صورت حرفه‌ای والیبال بازی می‌کنند مناسب است ولی این تور برای تمام افراد قابل استفاده است و می‌توانید از آن برای بازی در پیک نیک و سفرتان استفاده کنید. ما در این مقاله به بررسی تمام نکاتی که برای خرید تور والیبال نیاز دارید می‌پردازیم.

فهرست مطالب

نکات مهم خرید تور والیبال

برای اینکه تور والیبال خریداری شده بهترین دوام را داشته باشد باید به نکاتی که در ادامه به آن می‌پردازیم دقت کنید.

ضد آب بودن تور

تور‌های ضد آب در برابر رطوبت از خود مقاوم بالایی نشان می‌دهند، بنابراین می‌توانید از آن در فضای آزاد و هوای بارانی استفاده کنید. همچنین در مناطق شمال کشور که رطوبت باعث از بین رفتن بافت تور می‌شود، از این تورها استفاده می‌کنند تا دوام بیشتری داشته باشد.

مقاومت در برابر نور خورشید

تورهایی که از جنس الیاف مصنوعی مانند پلی استر هستند در برابر نور خورشید مقاوم بوده و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند. این مزیت تور والیبال برای شهرهای گرم که نور خورشید مستقیم می‌تابد بسیار اهمیت دارد. 

اندازه تور والیبال

اندازه تور والیبال به صورت استاندارد تعیین می‎شود و قابل تغییر نیست. این تور یک متر عرض داشته و نه و نیم الی ده متر طول دارد. ممکن است بعضی از تور‌ها اندازه کوچک‌تری داشته باشد که برای بازی‌های دست جمعی و دوستانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس تور والیبال 

جنس تور والیبال نقش زیادی در طول عمر و وزن آن ایفا می‌کند به گونه‌ای که تورهای پلاستیکی سبک وزن‌تر بوده و در برابر رطوبت مقاومند. این تور می‌تواند از نخ، پلاستیک، پلی استر و … باشد که پرفروش‌ترین جنس پلی پروپیلن و پلی استر است.

وزن تور والیبال 

تور والیبال در وزن‌های مختلف وجود دارد که با توجه به استفاده شما می‌تواند انتخاب شود. اگر از آن دست افرادی هستید که به ورزش در دل طبیعت علاقه دارید بهتر است از تورهای سبک استفاده کنید تا جای کمتری را اشغال کرده و راحت حمل و نقل شود.

تعداد نوارهای حاشیه 

نوارهای حاشیه تور والیبال بافت مربعی را به خوبی حفظ کرده و امکان نصب و آویزان آسان آن را می‌دهد. تعداد این نوارها می‌تواند یک عدد باشد که از آن برای آویزان کردن تور استفاده می‌شود و یا چند عدد باشد که در این صورت تور را محکم نگه داشته و در برابر باد و ضربات شدید توپ تکان نمی‌خورد.

برندهای معتبر‌ تور والیبال

برند‌های نیک اسپورت، گلدن کاپ، فکس و توربان پیشرو از جمله برند‌هایی هستند که در این زمینه به خوبی ظاهر شدند و محصولاتشان پرفروش و با کیفیت است. محصولات این برند‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی هم موجود است و می‎توانید آن را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

لیست بهترین‌ چشم تور والیبال

تور والیبال مدل VM 10

تور والیبال مدل VM 10

پیشنهاد شده توسط : 50 نفر 👍رضایت از کالا : 76 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +111 📃امتیاز: 3.8

تور والیبال مدل VM 10 دستباف بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. جنس این تور از پلی استر تهیه شده و در برابر نور خورشید و رطوبت کیفیت خود را حفظ می‌کند از این رو  برای استفاده در فضای آزاد مناسب است. در قسمت بالای تور یک نوار از جنس کاموا دوخته شده که در دو طرف آن حفره هایی برای بستن تور به میله کنار زمین تعبیه شده است. همچنین یک کابل قابل انعطاف از میان این نوار رد شده تا تور به پایه‌های کنار زمین محکم شود. همچنین دو نوار عمودی در دو طرف تور قرار گرفته که از بافت مربعی حفاظت می‌کند.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 950x100x5 سانتی‌متر

وزن : 250 گرم

جنس : پلی‌استر

سایر توضیحات : ۱. تور والیبال درست بالای خط میانی زمین به گونه‌ای نصب می‌شود که بالاترین نقطه آن در ارتفاع ۲/۴۳ متری برای مردان و ۲/۲۴ متری برای زنان قرار بگیرد. ۲. ارتفاع تور در ورزش والیبال از وسط آن تا مرکز زمین اندازه گرفته می‌شود و ارتفاع دو طرف انتهایی آن تنها می‌توانند ۲ سانتی متر بالا‌تر از این مقادیر استاندارد باشند. ۳. عرض تور والیبال یک متر و ۹/۵ تا ۱۰ متر طول آن است. این تور از شبکه‌های مربعی ۱۰ سانتی متری ساخته شده است. ۴. قسمت بالایی خط افقی تور، یک نوار ۷ سانتی متری دوخته شده که از جنس کاموا و سفید رنگ است. هر دو طرف این نوار حفره‌هایی تعبیه می‌شود که برای بستن تور به دو میله کناری زمین کاربرد دارند. ۵. یک کابل انعطاف پذیر از میان این نوار سفید رنگ عبور داده می‌شود تا تور را به پایه‌های کناری زمین محکم کند. ۶. یک نوار دیگر با عرض ۵ سانتی متر در قسمت تحتانی تور والیبال وجود دارد، که از میان آن یک طناب عبور داده می‌شود و تور را از پایین به میله‌های کناری زمین محکم می‌کند. ۷. دو نوار سفید رنگ نیز، با عرض ۵ سانتی متر در دو طرف تور به صورت عمودی وجود دارد که این دو نوار باید درست بالای خط کناری زمین قرار بگیرند. ۸. همه‌ی این نوار‌ها جزی از تور به حساب می‌آیند، بنابراین اندازه تور والیبال در مجموع و با در نظر گرفتن این نوار‌ها تعیین می‌شود.

تور والیبال مدل ابریشم دور دوز اعلا سیم بکسل دار

تور والیبال مدل ابریشم دور دوز اعلا سیم بکسل دار

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +0 📃امتیاز: 0

نوار این تور والیبال از جنس ابریشم تهیه شده به همین دلیل بسیار مقاوم است. یکی از نکات جالبی که در رابطه با این تور وجود دارد این است که برای باز نشدن دوخت نوار، آن را دو دور چرخ کردند، بنابراین عمر مفید نوارها افزایش می‌یابد. رنگ این تور والیبال مشکی بوده و دارای چشمه ۱۰ سانتی متری است.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 960x1x100 سانتی‌متر

وزن : 900 گرم

جنس : پلی‌استر

مدل : ابریشم دور دوز اعلا

تور والیبال مدل تک نواره نیک اسپورت

تور والیبال مدل تک نواره نیک اسپورت

پیشنهاد شده توسط : 280 نفر 👍رضایت از کالا : 78 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +396 📃امتیاز: 3.9

تور والیبال مدل تک نواره نیک اسپرت از جنس پلی استر و پلی پروپیلن بوده و در بالای آن یک نوار دارد که شکل مربع‌ها را حفظ میکند. این تور در قسمت پایین نوار ندارد بنابراین ممکن است به خوبی محکم نشود، ولی با توجه به قیمتی که دارد برای بازی در فضای آزاد پیشنهاد می‌شود.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 9000 × 76 سانتی‌متر

وزن : 300 گرم

جنس : پلی‌استر ,پلی‌پروپیلن

مدل : تک نواره

تور والیبال گلدن کاپ مدل ابریشم

تور والیبال گلدن کاپ مدل ابریشم

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +2 📃امتیاز: 5

تور والیبال گلدن کاپ مدل ابریشم مدل دو نواره بوده و به همین دلیل به خوبی محکم می‌شود. این تور والیبال از الیاف طبیعی تهیه شده و اندازه استانداردی دارد. عرض این تور یک متر و طول آن نه و نیم متر است.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 950x100x2 سانتی‌متر

وزن : 450 گرم

جنس : نخ

سایر توضیحات : دارای سیم بکسل

تور والیبال مدل گلدنت کد V.M 31

تور والیبال مدل گلدنت کد V.M 31

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃امتیاز: 0

جنس تور والیبال مدل گلدنت کد V.M 31 از ابریشم تهیه شده و بسیار نرم و با کیفیت است. این تور طناب سیمی‌روکشدار دارد و همین باعث میشود طول عمر آن افزایش یابد. کیفیت نوار پنج سانتی متری بالای تور درجه یک بوده و در دو طرف آن نوار سه سانتی متری از جنس برزنت طراحی شده که باعث افزایش مقاومت در برابر ضربه و رطوبت می‌شود.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 950x100x5 سانتی‌متر

وزن : 1950 گرم

جنس : نرم

سایر توضیحات : جنس این تور والیبال ازالیاف ابرشم است

تور والیبال مدل اعلا نخ 3000

تور والیبال مدل اعلا نخ 3000

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃امتیاز: 4

تور والیبال مدل اعلا نخ ۳۰۰۰، وزن بسیار کمی‌داشته حدود ۴۳۰ گرم و به همین دلیل میتوان از آن در مسافرت و پیک نیک هم استفاده کرد. طول این تور نه و نیم متر و عرض آن به یک متر می‌رسد که کاملا استاندارد است. 

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 950x100x2 سانتی‌متر

وزن : 430 گرم

جنس : نخ

تور والیبال کد V 7

تور والیبال کد V 7

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 78 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +12 📃امتیاز: 3.9

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 950x100x5 سانتی‌متر

وزن : 250 گرم

جنس : پلی‌استر

سایر توضیحات : 1. تور والیبال درست بالای خط میانی زمین به گونه‌ای نصب می‌شود که بالاترین نقطه آن در ارتفاع 2/43 متری برای مردان و 2/24 متری برای زنان قرار بگیرد. 2. ارتفاع تور در ورزش والیبال از وسط آن تا مرکز زمین اندازه گرفته می‌شود و ارتفاع دو طرف انتهایی آن تنها می‌توانند 2 سانتی متر بالا‌تر از این مقادیر استاندارد باشند. 3. عرض تور والیبال یک متر و 9/5 تا 10 متر طول آن است. این تور از شبکه‌های مربعی 10 سانتی متری ساخته شده است. 4. قسمت بالایی خط افقی تور، یک نوار 7 سانتی متری دوخته شده که از جنس کاموا و سفید رنگ است. هر دو طرف این نوار حفره‌هایی تعبیه می‌شود که برای بستن تور به دو میله کناری زمین کاربرد دارند. 5. یک کابل انعطاف پذیر از میان این نوار سفید رنگ عبور داده می‌شود تا تور را به پایه‌های کناری زمین محکم کند. 6. یک نوار دیگر با عرض 5 سانتی متر در قسمت تحتانی تور والیبال وجود دارد، که از میان آن یک طناب عبور داده می‌شود و تور را از پایین به میله‌های کناری زمین محکم می‌کند. 7. دو نوار سفید رنگ نیز، با عرض 5 سانتی متر در دو طرف تور به صورت عمودی وجود دارد که این دو نوار باید درست بالای خط کناری زمین قرار بگیرند. 8. همه‌ی این نوار‌ها جزی از تور به حساب می‌آیند، بنابراین اندازه تور والیبال در مجموع و با در نظر گرفتن این نوار‌ها تعیین می‌شود.

تور والیبال مدل َA-700

تور والیبال مدل َA-700

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 90 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +14 📃امتیاز: 4.5

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 1000*100*3 سانتی‌متر

وزن : 990 گرم

جنس : پلی‌پروپیلن

سایر توضیحات : جنس نخ از ابریشم مقاومت بالا در برابر رطوبت مقماومت بالا در برابر آفتاب دارای نوار در چهارطرف تور

تور والیبال مدل Tournament 3000

تور والیبال مدل Tournament 3000

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 90 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +6 📃امتیاز: 4.5

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

ابعاد : 950x100x5 سانتی‌متر

وزن : 320 گرم

جنس : پلی‌استر

کتاب ملی کردن و غرامت اثر محمدعلی موحد

کتاب ملی کردن و غرامت اثر محمدعلی موحد

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃امتیاز: 5

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

نویسنده : محمدعلی موحد

شابک : 9789644310393

ناشر : کارنامه

موضوع : سیاسی

رده‌بندی کتاب : علوم سیاسی (علوم اجتماعی)

قطع : وزیری

نوع جلد : زرکوب

تعداد صفحه : 269

وزن : 610 گرم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x