سرگرمی و ورزشچی بخرم

راهنمای انتخاب و خرید بهترین پاستل + بررسی 6 محصول برتر

پاستل یکی از ابزار‌های هنری است که از رنگدانه‌های پودری خالص و چسباننده ساخته می‌شود و بسته به مقدار این دو ماده کیفیت آن می‎تواند کم یا زیاد باشد. پاستل‌ها به دلیل رنگدانه خالصی که دارند جز ابزار گران قیمت به شمار می‌رود و در مدل‌های مختلف برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای ساخته می‌شود. اگر شما هم قصد خریدن بهترین پاستل گچی و روغنی را دارید با ما همراه باشید.

انواع پاستل

پاستل‌ها در سه نوع روغنی، نرم و سخت وجود دارند که در ادامه هر کدام را شرح می‌دهیم.

پاستل روغنی

در ترکیب این نوع پاستل از موم استفاده می‌شود به همین دلیل بسیار نرم بوده و به راحتی خرد نمی‌شود. یکی دیگر از نکات مثبت این پاستل این است که به دلیل پایداری رنگی که دارد، در تثبیت آن از تثبیت کننده استفاده نمی‌شود. 

البته پاستل روغنی هرگز به طور کامل خشک نمی‌شود و انتقال آن سخت است، به همین دلیل طرفداران این نوع بسیار کمتر از سایر مدل‌هاست.

نکته دوم این است که که موم استفاده شده در ترکیبات این پاستل بوی خوشی نداشته و ممکن است آزار دهنده باشد. همچنین استفاده از این پاستل نیازمند تکنیک‌های خاصی بوده از این رو برای افراد حرفه‌ای مناسب است.

پاستل نرم 

این پاستل‌ها همانطور که از اسمشان پیداست، نرم هستند. بنابراین می‌توانید رنگ‌ها را با هم ترکیب کرده و رنگ جدیدی بسازید، از این رو طیف وسیعی را شامل می‌شود. پاستل‌های نرم رنگدانه‌های زیادی داشته و در ساخت آن چسب کمتری استفاده شده است. 

اگر می‌خواهید رنگ‌ها را ترکیب کنید و پاستل به راحتی روی کاغذ اثر بگذارد این مدل می‌تواند برای شما مناسب باشد.

پاستل سخت یا گچی

پاستل گچی از مواد پاستل نرم ساخته می‌شود ولی کمی سخت‌تر هستند و دلیل آن این است که در ساخت آن از رنگدانه کمتر و چسب بیشتری استفاده شده و برای کشیدن جزئیاتی که کشیدن آن با پاستل نرم سخت است بسیار کاربردی است. 

پاستل‌ مدادی 

پاستل مدادی به‌صورت مداد معمولی بوده و به دلیل روکش چوبی که دور رنگدانه‌ها را احاطه کرده از پخش شدن و ریختن آن جلوگیری می‌کند. یکی از نکات مثبت این پاستل این است که تراشیده و نوک آن تیز می‌شود به همین دلیل برای کشیدن جزئیات بسیار مناسب است. همچنین در هنگام نقاشی از ترکیب پاستل مدادی با پاستل‌ نرم یا سخت استفاده می‌شود.

تفاوت پاستل و مداد شمعی

پاستل و مداد شمعی هر دو از موم ساخته می‌شوند اما میزان پوشانندگی و بافت آن‌ها با هم متفاوت است. به طور کلی جنس مداد شمعی از پاستل چرب‌تر بوده ولی در برابر رنگ‌های محلول در آب از خود مقاومت نشان می‌دهد. از این رو ترکیب نمی‌شوند و پوشانندگی و طیف رنگی کمتری دارند. همچنین کیفیت رنگ مداد شمعی پایین‌تر از پاستل است بنابراین برای نقاشی حرفه‌ای از پاستل استفاده می‌کنند.

بهترین برندهای پاستل  

از بهترین برندهای پاستل موجود در بازار می‌توان به برند‌های آریا، مونگیو، پژواک، جنرال لویتان، فابر کاستل و اشمینگ اشاره کرد، که از برند‌های محبوب بازار هستند و کاربران زیادی آن‌ را پیشنهاد کردند.

لیست خرید بهترین پاستل موجود در بازار

پاستل روغنی 36 رنگ آریا مدل Permium-01 کد 72072

پاستل روغنی 36 رنگ آریا مدل Permium-01 کد 72072

پیشنهاد شده توسط : 30 نفر 👍رضایت از کالا : 86 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +51 📃امتیاز: 4.3

این پاستل توسط یک پوشش کاغذی احاطه شده و باعث می‌شود هنگام کار کردن سُر نخورد. استفاده از این ابزار راحت بوده و کارایی قابل قبولی برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای دارد. این پاستل برای کار‌هایی که در آن پوشانندگی رنگ‌ها اهمیت دارد مناسب است.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

تعداد رنگ موجود در بسته : 36

فرم سطح مقطع : دایره

نوع پوشش : کاغذی

وزن بسته بندی : 50

پاستل گچی مونگیو مدل گالری MPV

پاستل گچی مونگیو مدل گالری MPV

پیشنهاد شده توسط : 20 نفر 👍رضایت از کالا : 82 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +41 📃امتیاز: 4.1

پاستل گچی مونگیو مدل گالری MPV یکی از پاستل‌های معروف و با کیفیت بازار بوده و نسبت به پاستل‌های دیگر پررنگتر و براق‌تر است. این پاستل برای کشیدن جزئیات مناسب است و برای افراد مبتدی و کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

تعداد رنگ موجود در بسته : یک

فرم سطح مقطع : مربع

نوع پوشش : کاغذی

سایر توضیحات : راهنمای انتخاب کدها: کد 001: سفید — کد 002: زرد کم رنگ — کد 003: زرد نباتی — کد 007: زرد — کد 004: طلایی — کد 012: قرمز آجری — کد 005: یاسی — کد 070: قرمز شرابی — کد 065: زرد فسفری — کد 011: نارنجی — کد 070: نارنجی کم رنگ — کد 006: هلویی — کد 063: کالباسی — کد 015: اخرایی — کد 016: قهوه ای شتری — کد 017: مارون — کد 018: قهوه ای — کد 019: شکلاتی — کد 024: سبز روشن — کد 039: سبز فسفری — کد 038: گلبهی — کد 064: آبی آسمانی — کد 037: صورتی — کد 036: نارنجی فسفری — کد 046: مشکی — کد 034: آبی رویال — کد 071: آبی تیره — کد 033: آبی نیلی.

پاستل گچی 24 رنگ پژواک مدل XR24

پاستل گچی 24 رنگ پژواک مدل XR24

پیشنهاد شده توسط : 60 نفر 👍رضایت از کالا : 80 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +85 📃امتیاز: 4

پاستل گچی 24 رنگ پژواک مدل XR24 یک پاستل نرم و حرفه‌ای است که دانش آموزان و هنرمندان می‌توانند از آن استفاده کنند. این پاستل از رنگدانه‌های با کیفیت تهیه شده و رنگی زنده و شفاف دارند. همچنین این پاستل‌ها به صورت مربعی و بدون پوشش در جعبه مقوایی قرار گرفته است.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

تعداد رنگ موجود در بسته : 24

فرم سطح مقطع : مربع

نوع پوشش : بدون پوشش

ابعاد بسته بندی : 220 × 052 × 29

وزن بسته بندی : 300

سایر توضیحات : پاستل نرم و حرفه‌ای هنرمندان ساخته شده از رنگدانه باکیفیت ایده‌آل و مناسب برای دانش‌آموزان و هنرمندان رنگ‌های زنده و شفاف بالاترین میزان ثبات نوری جعبه مقوایی شیک ساخت ایران

پاستل گچی 90 رنگ جنرال لویتان کد 02

پاستل گچی 90 رنگ جنرال لویتان کد 02

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +3 📃امتیاز: 5

پاستل گچی 90 رنگ جنرال لویتان کد 02  دارای 90 رنگ متنوع به فرم دایره در این جعبه قرار گرفته که دارای پوشش کاغذی است. این پاستل از نوع گچی بوده و میتوان از آن برای نقاشی کردن روی مقوا، مخمل، کاغذ و بوم استفاده کرد. رنگدانه‌های این پاستل بسیار مرغوب و درخشان است. یکی از نکات مثبت این پاستل این است که می‌توانید رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید و رنگ دلخواهتان را بسازید.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

تعداد رنگ موجود در بسته : 96

فرم سطح مقطع : دایره

نوع پوشش : کاغذی

ابعاد بسته بندی : 46x31x4

وزن بسته بندی : 1770

سایر توضیحات : بدلیل دست ساز بودن پاستل ها ، از نظر طولی داری کمی اختلاف هستند و ابعاد هر پاستل تقریبا 44 میلیمتر طول در 13 قطر می باشد.

پاستل روغنی 12 رنگ فابر کاستل کد 135366

پاستل روغنی 12 رنگ فابر کاستل کد 135366

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +1 📃امتیاز: 5

پاستل روغنی 12 رنگ فابر کاستل کد 135366  دارای 12 عدد پاستل با سطح مقطع دایره است و دور آن توسط کاغذ پوشانده شده و پیگمنت‌های آن از کیفیت بالایی برخوردارند و می‌توانید با استفاده از آن نقاشی‌های حرفه‌ای رسم کنید. یکی از نکات مثبت این پاستل قابلیت ترکیب رنگ‌های آن می‎باشد بنابراین می‌توانید رنگ‌های جدیدی که لازم دارید را بسازید.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

تعداد رنگ موجود در بسته : 12

فرم سطح مقطع : دایره

نوع پوشش : کاغذی

پاستل 60 رنگ اشمینک مدل نرم کد 1

پاستل 60 رنگ اشمینک مدل نرم کد 1

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +0 📃امتیاز: 0

این پاستل چند منظوره دست ساز بوده و ساخت برند معتبر آلمانی اشمینگ است. در ساخت این پاستل از بهترین رنگدانه‌ها با غلظت بالا استفاده شده به همین دلیل بسیار درخشان بوده و کیفیت بی نظیری دارد به همین دلیل در برابر نور مقاوم است. نکته دیگری که وجود دارد این است که رنگ‌های این پاستل فقط با فیکساتور مخصوص فیکس می‌شود. شما می‌توانید با ترکیب کردن رنگ‌های موجود در مجموعه، 400 رنگ مختلف بسازید و از طیف رنگی گسترده آن لذت ببرید.

جزئیات و مشخصات محصول (کلیک کن)

تعداد رنگ موجود در بسته : 60

فرم سطح مقطع : دایره

نوع پوشش : کاغذی

وزن بسته بندی : 1930

سایر توضیحات : پاستل چند منظوره ی، دست ساز اشمینک ساخت آلمان فوق العاده نرم، تولید شده از بهترین رنگدانه های درخشان با بالاترین غلظت، بدون گچ تنوع رنگ بالا و 400 سایه درخشان تضمین کیفیت و مقاومت در برابر نور دارای جعبه چوبی ( گردو ) x رنگ های پاستلی را فقط باید با فیکساتور مخصوص اسپری کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x