ابزار آلاتچی بخرم

راهنمای خرید و انتخاب بهترین اره زنجیری

اره های زنجیری دارای تنوع زیادی در بازار هستند و با توجه به حجم کاری می تواند هر کدام را خریداری کرد. در هنگام خرید اره های زنجیری باید به نوع، قدرت موتور و طول تیغه اره دقت کنید تا بتوانید اره ای با توجه به نیاز خود خریداری کنید. در ادامه این مطلب به راهنمای خرید بهترین اره زنجیری خواهیم پرداخت.

نکات مهم خرید اره زنجیری

بطور کلی اره های زنجیری به  دو دسته اره های برقی و بنزینی تقسیم می شوند که عموما برای کار های سبک مثل گلخانه و .. اره های شارژی و برقی مناسب بوده و برای کار های سنگین اره های بنزینی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به بررسی خصوصیات مهم هر کدام می پردازیم.

انواع اره زنجیری

در حالت کلی دو نوع اره زنجیری وجود دارد.

  1. اره زنجیری برقی و شارژی
  2. اره زنجیری بنزینی

اره زنجیری برقی و شارژی: این اره ها عموما برای کار های سبک از جمله هیزم ها و درخت های متوسط، برای فضا های کوچک یا مکان های سر بسته مناسبت هستند. این اره ها دارای آیالندگی و سر وصدای کمتری نسبت به اره های بنزینی هستند.  

اره زنجیری بنزینی: قدرت این اره ها بر اساس حجم موتورشان حساب می شود. برای کار های متوسط و رو به بالا اره هایی با قدرت 45 سی سی تا 58 سی سی مناسب هستند و عموما می توانند کار را به خوبی جلو ببرند. البته باید دقت داشته باشید که برای کار های سنگین باید اره هایی با قدرت بیشتر انتخاب کنید.

طول تیغه اره

همانطور که می دانید هرچقدر طول تیغه اره زنجیری شما بلند تر باشد میتوانید درختانی با قطر بیشتری را برش دهید اما به همان اندازه کنترل اره زنجیری سخت تر خواهد شد.

درنظر داشته باشید که با داشتن تیغه ای به اندازه نصف قطر یک درخت می توانید با برش دادن از دو طرف آن را قطع کنید و نیازی نیست که از تیغه و زنجیر های بلند استفاده کنید.

در حالت کلی اره های زنجیری دارای ساطورهایی به طول های بین 35 تا 90 سانتی متر هستند.

نکته: برای کار های کوچک طول ساطور 35 سانتی متر، برای کار های متوسط  تا 40 سانتی متر و برای کار های بزرگ و حرفه ای طول ساطور باید بین 50 الی 90 سانتی متر باشد.

نوع موتور اره زنجیری

موتور اره های برقی با استفاده از شارژ باتری و یا برق متناوب شهری  روشن می شوند.  در مقابل اره های بنزینی معمولا دارای موتور های دو زمانه هستند.

نکته: سوخت موتور های دو زمانه از ترکیب مقدار مشخصی بنزین و روغن تشکیل می شود. این روغن باید مخصوص موتور های دو زمانه باشد.

نوع هندل اره زنجیری

عموما روشن شدن اره های زنجیری برقی توسط یک هندل انجام می شود. این هندل ها در دو نوع تک فنره و دو فنره(easy start) موجود می باشند و همانطور که از اسمشان مشخص است، هندل های دو نفره راحت تر روشن می شوند.

زنجیر اره زنجیری

این تیغه ها در مدت زمان طولانی کند می شوند و نیاز به تعویض دارند اما یکی از قابلیت هایی که از کند شدن آن جلوگیری می کند، داشتن محفظه ای برای روغن کاری است. این محفظه ها هم در شارژی ها و هم در بنزینی موجود است و می تواند یکی از ویژگی های مهم در هنگام خرید باشد.

برترین برند ها

از جمله بهترین مارک اره های زنجیری می توان به  اشتیل، افکو، کنزاکس، باکستر، ماکیتا، دیوالت، هوم لایت، هیوندای، رونیکس اشاره کرد. البته برند های دیگری نیز در بازا هستند که کیفیت مناسبی دارند.

لیست بهترین اره های زنجیری

اره زنجیری بنزینی رویال مدل cs5200

اره زنجیری بنزینی رویال مدل cs5200

پیشنهاد شده توسط : 92 نفر 👍 رضایت از کالا : درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +16 📃 امتیاز: 4

اره زنجیری بنزینی رویال مدل cs5200 یکی از اره های قوی و مناسب بوده که میتواند به خوبی از پس قطع درختان بر آید. قدرت موتور این اره 52 سی سی می باشد و عموما جز دسته مصارف متوسط تا حدی بالاتر به حساب می آید. این اره دارای تیغه ای نیم متری می باشد و دست شما را برای قطع کردن تنه های قطور باز می گذارد.

ابعاد : 88x25x25 سانتی‌متر

سرعت حرکت زنجیر : 3600

طول ریل : 50

ظرفیت موتور : 5200 سانتی‌متر مکعب

قدرت موتور : 52cc اسب بخار

ویژگی‌های اره برقی : برش چرخشی , بنزینی , قابلیت برش با زاویه , قفل سوییچ

اقلام همراه : سوهان و آچار

سایر توضیحات : اره موتوری رویال با کیفیت بالا یک دستگاه خوب برای راحتیه کار شما می باشد،به دلیل کیفیت بالای زنجیر این اره قادر به بریدن چوب های تر و خشک‌می باشد

اره زنجیری بنزینی زاگ مدل BG_CS5

اره زنجیری بنزینی زاگ مدل BG_CS5

پیشنهاد شده توسط : 33 نفر 👍 رضایت از کالا : درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +13 📃 امتیاز: 4.2

اره زنجیری بنزینی زاگ مدل  BG_CS5 از نوع بنزینی بوده و با توجه به قدرت و طول تیغه آن می توان برای کار های متوسط و سنگین از این اره بهره برد. موتور این دستگاه از نوع تک سیلندر و دو زمانه می باشد. در حالت کلی با توجه به قیمت یکی از اره های کاربری و مناسب می باشد.

ابعاد : 80x25x20 سانتی‌متر

سرعت حرکت زنجیر : 20

طول ریل : 50

قدرت موتور : 3 اسب بخار

ویژگی‌های اره برقی : بنزینی

اقلام همراه : قوطی بنزین اچار الن پیچ گوشتی زنجیر

سایر توضیحات : از اره موتوری ZOG می‌ توان به جهت کار های سنگین چوب بری تا مصارف سبک و خانگی استفاده کرد. طول تیغه 50 سانتیمتری آن قابلیت بالایی برای چوب بر ها تا باغبان ها ایجاد کرده است. اره بنزینی ZOG یک اره با توان 3 اسب بخار می باشد که با یک تیغه نیم متری با هدف برش الوار، هرس کردن درختان و مصارف سبک خانگی طراحی شده است.اره موتوری های چینی پر مصرف ترین اره موتوری در ایران می باشد. در بین برند های مختلف اره موتوری، برند ZOG یکی از با کیفیت ترین برندهای چینی موجود در بازار است. سیستم روغنکاری در اره موتوری ZOG از نوع اتومات بوده و در نهایت در حدود سرعت 820 متر بر ثانیه را در اختیار شما قرار خواهد داد. وزن اره موتوری ZOG اندکی بیشتر از 6.6 کیلوگرم می باشد.این دستگاه تک سیلندر و دو زمانه می باشد که از ترکیب 25/1 روغن و بنزین استفاده می کند.

اره زنجیری بنزینی اوکم مدل 5200_GS003B

اره زنجیری بنزینی اوکم مدل 5200_GS003B

پیشنهاد شده توسط : 56 نفر 👍 رضایت از کالا : درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +18 📃 امتیاز: 3.6

این اره زنجیری دارای موتوری با قدرت 3 اسب بخار و قدرت 52 سی سی بوده که جز اره زنجیری های با قدرت متوسط و کار راه بنداز به حساب می آید. این اره با توجه به کیفیت بالا، صدای کمتر نسبت به سایر اره ها و همچنین قیمت اقتصادی جز یکی از اره های مناسب می باشد.

ابعاد : 50x35x30 سانتی‌متر

وزن : 7.5 کیلوگرم

سرعت حرکت زنجیر : 20

طول ریل : 50

ظرفیت موتور : 52 سانتی‌متر مکعب

قدرت موتور : 3 اسب بخار

ویژگی‌های اره برقی : برش چرخشی , بنزینی , قفل سوییچ

اقلام همراه : - زنجیر فابریک -ساطور 50 سانتیمتر -غلاف ساطور -آچار شمع -بطری پلاستیکی - سوهان .- آلن

سایر توضیحات : ✔ این دستگاه دارای تیغه 50 سانت می باشد ✔ حجم موتور 52 سی سی است ✔ موتور 3 اسب بخار دارد ✔ روغن کاری اتوماتیک می باشد ✔ به همراه آچار شمع، پیچ گوشتی، آلن، سوهان و غلاف ساطوری می باشد ✔ وزن 7.5 کیلوگرم ✔ حجم مخزن سوخت 550 سی سی ✔ کیفیت عالی بستن

اره زنجیری بنزینی کرون مدل CT20101

اره زنجیری بنزینی کرون مدل CT20101

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +13 📃 امتیاز: 4.3

اره زنجیری بنزینی کرون مدل CT20101 جز اره هایی با قدرت متوسط رو به بالا بوده و با داشتن ساطور 45 سانتی می تواند قابلیت برش تنه های قطور را نیز به شما بدهد. این اره دارای قابلیت easy-start بوده و روشن کردن آن آسان تر از سایر اره های زنجیری بنزینی است.

ابعاد : 31*53*56 سانتی‌متر

وزن : 17.3 کیلوگرم

سرعت حرکت زنجیر : 21

طول ریل : 45

ظرفیت موتور : 45 سانتی‌متر مکعب

قدرت موتور : 2 اسب بخار

اقلام همراه : - دفترچه راهنما - زنجیر - دستکش - عینک - آلن - زنجیر سفت کن - منبع بنزین

اره زنجیری شارژی صنعتی کد 15Cm

اره زنجیری شارژی صنعتی کد 15Cm

پیشنهاد شده توسط : 33 نفر 👍 رضایت از کالا : 57.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +8 📃 امتیاز: 2.9

اگر به دنبال خرید اره ای برای مصارف باغبانی و سبک هستید، اره زنجیری شارژی صنعتی کد 15Cm  می تواند برای شما انتخابی مناسب باشد. این اره با داشتن ساطور 15 سانتی می تواند از پر قطع کردن چوب های کوچک تا متوسط برآید.

ابعاد : 35x12x8 سانتی‌متر

سرعت حرکت زنجیر : .

طول ریل : 15 سانتیمتر

قدرت موتور : . اسب بخار

ویژگی‌های اره برقی : برش چرخشی , قابلیت برش با زاویه , قفل سوییچ , برقی

اقلام همراه : xدو عدد زنجیر xدو عدد باتری 24 ولت xیک عدد شارژر خشابی xآچار xکیف

سایر توضیحات : اره زنجیری شارژی فوق دارای دو عدد باتری 24 ولت است. ولتاژ این دستگاه 24 ولت است که از نظر نگهداری شارژ و قدرت، با دستگاه‌های هم‌رده بسیار متفاوت است. امکان تعویض زنجیر را دارد. سیم‌پیچ آن تماما از مس ساخته شده و دستگاه خوش‌دست و کاربردی است. قابلیت تعویض تیغه را دارد و یک کیف حمل همراه آن است. همراه با این دستگاه دو عدد زنجیر، دو عدد باتری 24 ولت ، یک عدد شارژر خشابی و آچار عرضه می گردد. اره شارژی یکی از ابزارهای ساده و در عین حال پرکاربرد باغبانی و صنعت چوب است. این اره‌ها سازوکار نسبتا ساده‌ای دارند. استفاده از آن‌ها نیاز به مهارت خاصی ندارد و کاربردهای متنوعی دارد که داشتن آن در جعبه ابزار هر باغبانی بسیار لازم و کاربردی است. در اره‌های زنجیری مدل شارژی، قدرت دستگاه از یک باتری قابل‌شارژ (لیتیومی) گرفته می‌شود. در اصل اره‌های شارژی مانند مدل‌های برقی هستند و از استهلاک پایین و صدای بسیار پایینی (در حدود 100 دسی‌بل) برخوردار هستند. مدل‌های شارژی توان و قدرت دستگاه را با ولتاژ باتری می‌سنجند. هر چه عدد ولتاژ بالاتر باشد، دستگاه توان و قدرت بالاتری خواهد داشت.

اره زنجیری موتوری هیوندای مدل Turbo850

اره زنجیری موتوری هیوندای مدل Turbo850

پیشنهاد شده توسط : 88 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +12 📃 امتیاز: 4.1

این اره زنجیری تولید شرکت هیوندا بوده که یکی از برند های معتبر در حوزه تولید اره های زنجیری به حساب می آید.  از این رو قیمت این محصول نسبت به سایر هم رده هایش بالاتر بوده و البته قدرت و کیفیت بالایی نیز دارد. این محصول توسط خریداران محصولی با قدرت بالا، کیفیت ساخت بالا توصیف شده است.

ابعاد : طول: 41، عرض: 25، ارتفاع: 28.5 سانتی‌متر

وزن : 5.1 کیلوگرم

سرعت حرکت زنجیر : 21.2

طول ریل : 52

ظرفیت موتور : 50.1 سانتی‌متر مکعب

قدرت موتور : 3 اسب بخار

اقلام همراه : زنجیر مخزن سوخت آچار کاور ساطور دفترچه راهنما

سایر توضیحات : ظرفیت مخزن سوخت: 550 میلی‌لیتر ظرفیت مخزن روغن: 260 میلی‌لیتر گام زنجیر: 0.325 اینچ طول برش: 45 میلی‌متر حداکثر سرعت در برش: 11000 دور بر دقیقه مناسب برای چوب

اره موتوری هیوندای مدل techno 700

اره موتوری هیوندای مدل techno 700

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +4 📃 امتیاز: 4.6

ابعاد : 43x24x29 سانتی‌متر

وزن : 6 کیلوگرم

سرعت حرکت زنجیر : 3000 متر بر ثانیه

طول ریل : 45

ظرفیت موتور : 49.3 سانتی‌متر مکعب

قدرت موتور : 2.5 اسب بخار

اقلام همراه : ساطوری زنجیر مخزن آچار

سایر توضیحات : استفاده از منیزیم جهت افزایش عمرپوسته موتور و استارتر مجهز به استارت سریع جهت سهولت کاربری دارای سیستم روغن‌کاری خودکار زنجیر دارای نشانگر میزان سوخت دارای سیستم جرقه‌زنی الکترونیکی گنجایش مخزن روغن: 260 میلی‌لیتر گنجایش مخزن بنزین: 560 میلی‌لیتر دارای سیستم لرزش‌گیر دارای سیستم خنک‌کننده

محتواهای مشابه:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x