چی بخرمخانه و آشپزخانه

آشنایی با معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور (بررسی کامل)

کولر گازی ایران رادیاتور یکی از سیستم‌های تهویه مطبوع با کیفیت است و در فرآیند ساخت این کولر از ماشین آلات و دستگاه‌های مجهز استفاده شده است. یکی از مهم‌ترین نکات قبل از خرید این کولر بررسی معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور است. کمپانی ایران رادیاتور به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید کولر در کشور ایران شناخته می‌شود و از سال 90 با استفاده از تجهیزات جدید، شروع به ساخت انواع کولر گازی کرده است.

کولرهای گازی ایران رادیاتور در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع در بازار داخلی محسوب می‌شوند. کیفیت کولر گازی ایران رادیاتور در سطح بالایی قرار دارد؛ چون این محصول بر طبق استاندارهای بین‌المللی و استانداردهای معتبر جهانی تولید می‌شود. ممکن است برای بسیاری از افراد این سئوال پیش بیاید که کولر گازی ایران رادیاتور بخرم یا نه؟ با خواندن این مقاله می‌توانید بهترین تصمیم را برای خرید این کولر بگیرید.

مشخصات اسپلیت‌های گازی ایران رادیاتور

در این مقاله قبل از آشنایی با معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور، مشخصات آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. کولرهای گازی ایران رادیاتور، بر اساس نحوه قرار‌گیری و موقعیت نصبشان، مدل‌های مختلفی دارند. یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین مدل‌های این کولر گازی، مدل‌های پرتابل یا دیواری قابل حمل یا مدل‌های ایستاده هستند. این کولرها در ظرفیت‌های مختلف از 9 هزار تا 30 هزار BTU بر ساعت تولید می‌شوند و قابلیت ایجاد سرما و گرما را دارند. به طور کلی می‌توان گفت مهم‌ترین ویژگی اسپلیت ایران رادیاتور این است که هم قابلیت تولید گرما و هم قابلیت تولید سرما را دارد.

کیفیت اسپلیت ایران رادیاتور با توجه به توان هوا دهی بسیار مطلوب و قدرت بالایش، زیاد است. کولرهای گازی ایران رادیاتور با توجه به مشخصات فنی، می‌توانند خیلی سریع محیط را خنک کنند. به طور کلی اسپلیت‌های ایران رادیاتور با توجه به مدل و نوعشان، می‌توانند در دمای منفی 7 درجه تا مثبت 43 درجه کار کنند.

مزیت‌های کولرهای گازی ایران رادیاتور

مهم‌ترین مزیت اسپلیت‌های ایران رادیاتور این است که در تمام فصول سال قابل استفاده هستند و در حقیقت قابلیت تولید سرمایش و گرمایش را دارند. گاز مبردی که در سیستم این کولر استفاده شده است، با محیط زیست سازگاری دارد و به آن آسیب وارد نمی‌کند. با توجه به معایب و مزایای کولر گازی ایران رادیاتور، در این مقاله سایر مزایای این کولر گازی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • امکان استفاده از این کولر در مکان‌های مختلف با متراژ متفاوت
  • به کار بردن کندانسور و کویل اوپراتور در این کولر
  • داشتن قابلیت سرمایش و گرمایش
  • مناسب شهرهای بزرگ با مشکل آلودگی هوا
  • داشتن ظاهری زیبا و تنوع بالا
  • داشتن بدنه استیل ااکترونیکی همراه با روکش ضدزنگ

امکان استفاده از این کولر در مکان‌های مختلف با متراژ متفاوت

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کولر ایران رادیاتور این است که در ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شود و به همین دلیل در محیط‌های مختلف از جمله محیط‌های تجاری، اداری، خانگی، هتل‌ها و مراکز تفریحی قابل استفاده است. اسپلیت‌های ایران رادیاتور در ظرفیت‌های مختلف از 9000 تا 30000   تولید می‌شوند و برای همه متراژها مناسب هستند.

کیفیت کولر گازی ایران رادیاتور بسیار بالاست و به همین دلیل برای شهرهای بزرگ و مناطقی که آب و هوای مرطوب و شرجی دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

به کار بردن کندانسور و کویل اوپراتور در این کولر

بعد از بررسی معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور به این نتیجه می‌رسیم که به کار بردن کندانسور و کویل اوپراتورهایی که طبق فناوری گلدین فین ساخته شده‌اند، مزیت بزرگی در این کولر محسوب می‌شود. پره‌های این کولر گازی از جنس مس و آلومینیوم ساخته می‎شوند و مقاومت بسیار بالایی دارند و به همین دلیل به مرور زمان دچار خوردگی و پوسیدگی نمی‌شوند.

داشتن قابلیت سرمایش و گرمایش

کولرهای گازی ایران رادیاتور به خاطر داشتن قابلیت سرمایش و گرمایش در همه فصول سال قابل استفاده هستند.

مناسب برای شهرهای آلوده

کویل‌هایی که در اسپلیت‌های ایران رادیاتور مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای شهرهای بزرگ که مشکل آلودگی هوا دارند، بسیار مناسب است و این امر به خاطر کیفیت اسپلیت ایران رادیاتور است. به طور کلی برای شهرهای آلوده که ترجیح می‌دهند به جای کولرهای آبی از کولرهای گازی استفاده کنند، استفاده از کولرهای گازی ایران رادیاتور مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

داشتن ظاهری زیبا و تنوع بالا

از دیگر مزایای کولرهای گازی ایران رادیاتور این است که این کولرها تنوع زیادی دارند و برای هر سلیقه‌ای مناسب هستند. این اسپلیت به راحتی با دکوراسیون‌های مختلف سازگاری دارد. 

داشتن بدنه استیل اکترونیکی همراه با روکش ضدزنگ

داشتن بدنه استیل یک مزیت مهم به ویژه در شهرهایی که رطوبت هوا زیاد است، برای این کولر گازی محسوب می‌شود. در بدنه این کولر از آلیاژهای ضدزنگ و خوردگی به کار رفته است و برای مناطق گرمسیر و سردسیر مناسب است.

معایب کولر گازی ایران رادیاتور

بعد از بررسی معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور، به این نتیجه می‌رسیم که این کولر در کنار داشتن مزایا، معایبی هم دارد. طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع کولرهای گازی ایران رادیاتور فقط برای مناطق گرمسیری است و در حقیقت در این مناطق بهتر کار می‌کند. کولر گازی 24000 ایران رادیاتور یکی از انواع کولرهای ایران رادیاتور است و با وجود طرفداران زیادی که دارد، دارای معایبی هم هست. یکی از معایب کولر گازی 24000 ایران رادیاتور این است که ظرفیت واقعی آن 24000 نیست و به همین دلیل گاهی اوقات پنل آن سر و صدا می‌کند.  ولی با توجه به مزایای زیادی که این کولر دارد، این مورد اهمیت زیادی ندارد. در ادامه این مقاله معایب این کولر را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

  • مصرف زیاد انرژی
  • مجهز نبون به اینورتر
  • استفاده نکردن از لوله مسی
  • قیمت بالاتر در مقایسه با کولرهای آبی

مصرف زیاد انرژی

مصرف بالای انرژی یکی از مهم‌ترین معایب کولر گازی ایران رادیاتور است؛ چون باعث مصرف زیاد برق و افزایش هزینه‌ها می‌شود.

مجهز نبودن به اینونتر

کیت اینورتر در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند و از آن جایی که کولر ایران رادیاتور مجهز به کیت اینورتر نیست، انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

استفاده نکردن از لوله مسی

در کولرهای گازی ایران رادیاتور از لوله مسی استفاده نشده است و خود خریدار باید این لوله را جداگانه بخرد و نصب کند. لوله مسی نقش مهمی دارد و برای ارتباط بین پنل داخلی و خارجی و همچنین برای انتقال گاز مبرد استفاده می‌شود. 

سوالات متداول در مورد معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور

1) کولر ایران رادیاتور چه مزیت‌هایی دارد؟

در این کولر از فیلترهای باکیفیت و درجه یک که مقاومت و طول عمر زیادی دارند، استفاده می‌شود.

2) یکی از نکات قابل توجه در هنگام خرید کولر گازی ایران رادیاتور چیست؟

توجه به متراژ و فضا یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید این کولر است.

3) کمپرسور کولر ایران رادیاتور چه نوعی است؟

کیفیت کولر گازی ایران رادیاتور به خاطر کمپرسور به کار رفته در آن خیلی بالاست. کمپرسور این کولر GMCC است و کارایی دستگاه را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی

بعد از مقایسه معایب و مزایای کولر ایران رادیاتور، متوجه شدیم که کیفیت اسپلیت ایران رادیاتور بسیار خوب است. این کولر راندمان بالا و قدرت خنک کنندگی بالایی دارد و همچنین دارای توان خروجی و راندمان بالایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کولر گازی ایران رادیاتور، به بخش کامنت‌ها مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما خیلی سریع پاسخوی سئوالات شما خواهند بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا