دکوراسیونچی بخرم

راهنمای انتخاب و خرید بهترین کاور کوسن

یکی از وسیله‌های کم هزینه که با استفاده از آن می‌توانید دکوراسیون منزل‌تان را تغییر دهید کاور کوسن است. این کاور در ابعاد و طرح‌های متنوع طراحی و به بازار عرضه می‌شود و شما می‌توانید متناسب با ابعاد کوسنی که در اختیار دارید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما در ادامه به بررسی نکات مهمی که برای خرید بهترین کاور کوسن نیاز دارید، می‌پردازیم. 

نکات مهم خرید کاور کوسن

  • اولین نکته‌ای که در هنگام خرید به آن دقت می‌کنیم ابعاد و اندازه کاور است. البته نیازی نیست این اندازه کاملا فیکس باشد، شما می‌توانید با توجه به مشخصات هر محصول کاور‌های هم سایز و یا با سایز کمی کوچکتر را برای کوسن خود انتخاب کنید.
  • دومین نکته‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم نوع زیپ کاور است. این زیپ تا جای ممکن باید از نوع مخفی باشد و در قسمت پایین کاور قرار بگیرد، به این صورت که بالای کوسن کاملا دوخته شده باشد و قسمت زیپ دیده نشود.
  • کاور‌های کوسن به فرم‌های مختلفی طراحی می‌شوند، آن‌ها می‌توانند به صورت گرد، مربع، مستطیل، قلبی شکل و … باشند.   یکی رایج‌ترین مدلی که اغلب در بازار می‌بینیم فرم مربعی است که می‌توان از آن در هر مکان و فضایی استفاده کرد و ایستایی خوبی دارد.
  • انتخاب کاور  کوسن ساده یا طرح‌دار کاملا سلیقه‌ای بوده ولی به طور کلی برای مبل و تختهای شلوغ از کاور‌هایی با طرح ساده و برای مبل‌های ساده از کاور‌های طرح‌دار استفاده می‌شود.
  • یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید دو رو یا تک رو بودن کاور است. در بعضی از کاور‌ها فقط یک‌ طرف‌شان طرح‌دار بوده و پشت‌ کار ساده است و در مدل‌های دو رو هر دو طرف یک شکل بوده و اهمیتی ندارد به کدام سمت گذاشته می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود اگر می‌خواهید از مرتب کردن مداوم کوسن‌ها در امان باشید از مدل‌های دو رو استفاده کنید.

جنس کاور کوسن

کاور کوسن‌ می‌تواند از جنس‌های مختلف مثل نخی، مخمل، رومبلی و … تهیه شده باشد که بسته به نوع استفاده انتخاب می‌شوند.

کاور‌هایی که جنبه تزیینی دارند اغلب ضخیم‌‌تر بوده و ظریف‌ کاری بیشتری دارد. این کاور‌ها ممکن است از پارچه‌هایی که خز یا پولک دارند تهیه شده باشد و باید از آن با دقت بیشتری نگهداری کنید. این جنس اصلا مناسب لم دادن و استفاده روزانه نیست. همچنین نمی‌توانید مانند کوسن‌های معمولی آن را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و برای شستشو هم باید نهایت دقت را به کار ببرد. 
از طرف دیگر اگر می‌خواهید برای کوسنی که دائم مورد استفاده قرار می‌گیرد کاور انتخاب کنید، باید بدانید که کاور‌هایی از جنس نخ، پنبه، مخمل و … که ضمن شستشو آسان، حالت نرم و لطیفی داشته و پرز نمی‌دهد گزینه مناسبی برای شماست.

لیست خرید بهترین کاور کوسن موجود در بازار

کاور کوسن مدل خز خرگوشی کد CU006A01

کاور کوسن مدل خز خرگوشی کد CU006A01

پیشنهاد شده توسط : 78 نفر 👍 رضایت از کالا : 90 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +565 📃 امتیاز: 4.2

این مدل یک کاور کوسن بسیار زیبا است که به فرم مربع طراحی شده و مدل آن از نوع خز‌دار است. دقت کنید که خز‌های این کاور بلند و خرگوشی بوده و بیشتر به عنوان کاور کوسن مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده روزمره و خوابیدن گزینه مناسبی نیست زیرا با استفاده مکرر خز‌های آن ریزش پیدا می‌کند. 

ابعاد : 40x40x5 سانتی‌متر

وزن : 50 گرم

فرم : مربع

ویژگی‌های نظافتی : قابلیت شست‌وشو

سایر توضیحات : خز بلند دارای زیپ

کاور کوسن کد 127 مجموعه 4 عددی

کاور کوسن کد 127 مجموعه 4 عددی

پیشنهاد شده توسط : 93 نفر 👍 رضایت از کالا : 89.2 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +85 📃 امتیاز: 4.5

جنس کاور این کوسن حالت پنبه‌ای داشته و بسیار نرم و لطیف است. این مدل زیپ‌دار بوده و زیپ آن از زیر دوخت شده است و مخفی می‌باشد. شما می‌توانید این کاور را برای کوسن‌هایی که تا 10 سانتی متر بزرگتر هستند هم تهیه کنید.

ابعاد : 45x45x3 سانتی‌متر

وزن : 170 گرم

فرم : مربع

ویژگی‌های نظافتی : قابلیت شست‌وشو

سایر توضیحات : چاپ دو رو

کاور کوسن مدل پتینه

کاور کوسن مدل پتینه

پیشنهاد شده توسط : 86 نفر 👍 رضایت از کالا : 79.4 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +496 📃 امتیاز: 4.2

کاور کوسن مدل پتینه یک کاور به فرم مربعی و در ابعاد ۴۳×۴۳×۲ سانتی متر بوده و دارای جنس خوب و با کیفیت است، به همین دلیل با شستشو مکرر ثابت مانده و کمرنگ نمی‌شود. این مدل جنس شاین زیبایی دارد و بسیار تمیز دوخته شده است. 

ابعاد : 43x43x2 سانتی‌متر

وزن : 100 گرم

فرم : مربع

ویژگی‌های نظافتی : قابلیت شست‌وشو

سایر توضیحات : زیپ دار

کاور کوسن مدل طلاکوب 33

کاور کوسن مدل طلاکوب 33

پیشنهاد شده توسط : 96 نفر 👍 رضایت از کالا : 86.6 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +74 📃 امتیاز: 4.4

کاور کوسن مدل طلاکوب 33 یک کاور ۱۴۰ گرمی با ابعاد ۴۲×۴۲ سانتی متر بوده و از جنس مخمل درجه یک تهیه شده است. این کاور به صورت دو رو دوخته شده  و از هر دو طرف قابل استفاده است. یکی از نکات مثبت این مدل این است که در پایین آن یک زیپ مخفی تعبیه شده تا از در آمدن کوسن و ناهماهنگ شدن آن جلوگیری کند و خود زیپ هم زیر کار قرار گرفته و دیده نشود.

ابعاد : 42x42x2 سانتی‌متر

وزن : 140 گرم

فرم : مربعی

ویژگی‌های نظافتی : قابلیت شست‌وشو

سایر توضیحات : جنس کاور از مخمل درجه یک مبلی استفاده شده است دو رویه کاور از مخمل درجه یک استفاده شده زیپ در پایین کاور به صورت مخفی میباشد

کاور کوسن مدل پتینه لوزی

کاور کوسن مدل پتینه لوزی

پیشنهاد شده توسط : 91 نفر 👍 رضایت از کالا : درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +229 📃 امتیاز: 4.4

این کاور کوسن با ابعاد ۴۲×۴۲ سانتی متر و از جنس پارچه مبلی تهیه شده و دارای طرح‌های پتینه برجسته با جنس خوب است. این مدل زیپ‌دار بوده و کوسن داخل آن اصلا دیده نمی‌شود. همچنین به راحتی شسته شده و لکه‌های روی آن به راحتی پاک می‌شود بنابراین می‌توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

ابعاد : 42x42x2 سانتی‌متر

وزن : 160 گرم

فرم : مربع

ویژگی‌های نظافتی : قابلیت شست‌وشو

سایر توضیحات : زیپ دار

کاور کوسن مدل set 180 مجموعه 4 عددی

کاور کوسن مدل set 180 مجموعه 4 عددی

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : 88.8 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +47 📃 امتیاز: 4.4

این مجموعه کاور از ۴ عدد کوسن با طرح‌های مختلف تشکیل شده و جنس آن پارچه مخمل مبلی پورشه است که باعث می‌شود کمتر آلودگی را به خود جذب کند. این مدل از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با شستشو کیفیت اولیه خود را از دست نمی‌دهد، بنابراین اگر اهل شستشو مدام کاور‌هایتان هستید این مدل گزینه مناسبی برای شماست.

ابعاد : 45x45x3 سانتی‌متر

وزن : 170 گرم

فرم : مربع

ویژگی‌های نظافتی : قابلیت شست‌وشو

سایر توضیحات : چاپ دو رو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x