چی بخرم

راهنمای انتخاب و خرید پتو نوزادی + بررسی 6 محصول

کودک هنگام تولد بدن حساسی داشته و زمان زیادی از عمر خود را به خواب می‌گذراند. بنابراین یکی از لوازم ضروری و بسیار مهم که والدین قبل تولد تهیه می‌کنند پتو است. ما در این مقاله کمک‌تان می‌کنیم تا بتوانید بهترین پتو را برای فرزندتان انتخاب کنید.

نکات مهم خرید پتو نوزادی

  • اندازه کلاه در پتو‌های کلاهدار متفاوت است. بعضی مدل‌ها سایز کلاه بزرگ‌تر بوده و کودک تا سنین بالاتری می‌تواند از آن استفاده کند.
  • از آن‌جایی که پتو نوزادی به دلیل استفاده روزانه به سرعت کثیف می‌شود، بنابراین جنس آن باید به گونه‌ای باشد که بعد از شستشو لکه‌ها از بین رفته و کیفیت پارچه ثابت باقی بمانند. گفتنی است که یک پتو مناسب قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارد. 
  • تک لایه یا دو لایه بودن پتو‌ها از جمله مواردی است که کمتر به آن توجه می‌شود. از پتو‌های سنگین و چند لایه هنگام فصل سرد و از پتو‌های سبک و یک لایه در فصل گرم استفاده می‌شود. 
  • پتو‌هایی که با زیپ یا دکمه بسته می‌شوند، هنگام بیرون بردن نوزاد کمتر دچار آشفتگی شده و نیازی به مرتب کردن پی در پی آن ندارید.
  • مناسب‌ترین سایز برای پتو ۱۰۰×۱۰۰ می‌باشد. این اندازه نه به قدری بزرگ است که دست و پایتان را بگیرد و نه به قدری کوچک است که کامل بدن کودک را نپوشاند.

انواع پتو نوزادی

پتو‌های نوزادی به سه دسته ساده، دورپیچ کلاه‌دار، فرنگی و قنداقی دسته بندی می‌شوند که در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

پتو ساده 

ساده‌ترین مدل پتو موجود در بازار پتو ساده است که هر نوزادی علاوه بر مدل‌های دیگر به یک پتو ساده برای خواب نیاز دارد.

پتو دورپیچ کلاهدار 

ماه‌های اول هنگامی که نوزاد تازه به دنیا می‌آید همیشه برای بیرون بردن باید او را درون پتو بپیچید. از این رو پتو‌هایی طراحی شدند که ضمن داشتن کلاه برای راحتی نوزاد، انعطاف بیشتری داشته و راحت می‌توانید کودک را درون آن بپیچید.

پتو اسپانیایی یا قنداقی

این مدل‌ از پتو زیپ، چسب، دکمه و امثال این‌ها داشته و مانند قندان مانع از حرکت دست و پا کودک می‌شود. به همین دلیل خیلی وقت‌ها برای خوابیدن راحت‌تر کودک، او را درون این پتو‌ها می‌پیچند.

پتو فرنگی

این پتو ضمن داشتن کلاه با زیپ و دکمه جلو پتو بسته می‌شود و طرحی مابین پتو کلاه‌دار و قنداقی دارد و تفاوت آن با پتو اسپانیایی این است که دست و پای کودک درون پتو آزاد است.

جنس پتو نوزادی

از آن جایی که پوست بدن نوزاد بسیار حساس است بنابراین جنس پتو مورد استفاده باید از الیاف مصنوعی تهیه شده باشد. بهترین پتو‌ها که قابلیت تنفس داشته و ضد آلرژی و حساسیت هستند، عبارتند از سلولی پنبه‌ای، پشمی، بامبو، فلانل و…

ما در ادامه به شرح بهترین جنس‌ پتو نوزادی می‌پردازیم.

پتو سلولی پنبه‌ای

پتو سلولی پنبه‌ای سبک و سوراخ‌دار بوده و پارچه آن صد در صد از پنبه تهیه شده است به همین دلیل هوا به خوبی درون آن جریان پیدا می‌کند. این پتو در تمام فصل‌ها قابل استفاده است و ایجاد حساسیت و گرما نمی‌کند.

پتو نوزادی از جنس بامبو

پتو تهیه شده از الیاف سلولزی بامبو ضد آلرژی بوده و قابلیت گردش هوا را دارد، بنابراین برای پوست حساس نوزادتان ایجاد حساسیت نمی‌کند. 

برای نرم و لطیف شدن جنس این نوع پارچه در ترکیب آن ابریشم هم اضافه می‌کنند، تنها مشکل این ترکیب جذب آب زیاد آن‌ است که باعث می‌شود کندتر از سایر جنس‌ها خشک شود.

پتو پشمی

یکی از بهترین پتوهایی که می‌توانید در هوای سرد از آن استفاده کنید، پتو‌های پشمی هستند. این جنس از الیاف طبیعی تهیه شده و به خوبی گرما را حفظ می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های این جنس این است که به راحتی و بدون از دست دادن کیفیت شسته می‌شوند و خیالتان از پاک شدن لکه‌ها راحت است. 

پتو نوزادی فلانل

پارچه فلانل ترکیبی از الیاف پنبه و پشم است و گرما به خوبی درون خود حفظ می‌کند بنابراین برای استفاده در فصل سرد بسیار مناسب است. گفتنی است که نگهداری از این پتو آسان بوده و به راحتی شسته می‌شود بنابراین می‌توانید از آن به صورت روزانه استفاده کنید.

لیست خرید بهترین پتو نوزادی

پتو نوزادی طرح یونیکورن سایز 80x80 سانتی متر

پتو نوزادی طرح یونیکورن سایز 80x80 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +2 📃 امتیاز: 4.5

این مدل یک پتو دو رو است که از الیاف طبیعی پنبه و پشم تهیه شده است بنابراین اگر می‌خواهید که پتو ضمن نرم و لطیف بودن ضد حساسیت هم باشد این مدل گزینه مناسبی برای شماست‌.

ابعاد : 80x80x2 سانتی‌متر

وزن : 100 گرم

قابلیت استفاده : دورو

جنس : پشم و پنبه

قابلیت شست‌وشو : توسط دست , توسط ماشین لباس‌شویی

پتو نوزادی مدل خرگوش بازیگوش سایز 85x75 سانتی متر

پتو نوزادی مدل خرگوش بازیگوش سایز 85x75 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +7 📃 امتیاز: 4.7

این پتو نوزادی از نوع فرنگی بوده و پارچه آن از مخمل تهیه شده بنابراین کاملا ضد حساسیت است و تمام نوزادان می‌توانند از آن استفاده کنند. با اینکه این پتو قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است، اما درجه بالای آب و نوع مواد شوینده نامناسب می‌تواند کیفیت آن را به سرعت کاهش دهد.

ابعاد : 85x75 سانتی‌متر

وزن : 420 گرم

قابلیت استفاده : یک رو

جنس : پارچه

قابلیت شست‌وشو : توسط ماشین لباس‌شویی , توسط دست

سایر توضیحات : این کالا از پارچه مخمل ضد حساسیت میباشد

پتوی نوزادی نیوسنفیلا کد 0015 سایز 80x110 سانتی متر

پتوی نوزادی نیوسنفیلا کد 0015 سایز 80x110 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +4 📃 امتیاز: 4.5

این پتو از جنس پلی استر تهیه شده و بسیار گرم و لطیف است و برای استفاده در فصل پاییز که هوا زیاد سرد نیست مناسب است. پتوی نوزادی نیوسنفیلا بسیار بادوام است به گونه‌ای که برای شستشو می‌توانید آن را درون ماشین لباسشویی بیندازید. 

ابعاد : 110x80x1 سانتی‌متر

وزن : 300 گرم

قابلیت استفاده : یک رو

جنس : پلی‌استر

قابلیت شست‌وشو : توسط دست , توسط ماشین لباس‌شویی

پتوی نوزادی مدل NW01 سایز 75x75 سانتی متر

پتوی نوزادی مدل NW01 سایز 75x75 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 100 نفر 👍 رضایت از کالا : 100 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +16 📃 امتیاز: 4.9

این پتو از دو لایه تهیه شده که جنس بیرونی آن مخمل حبابی و جنس درونی آن مخمل خزدار است. این پتو ضمن دوام بالا دوخت تمیزی داشته و کیفیت آن با برند‌های خارجی قابل مقایسه است.

جنس : پارچه

قابلیت شست‌وشو : توسط ماشین لباس‌شویی , توسط دست

سایر توضیحات : یک رو مخمل حبابی و یک رو مخمل خزدار

پتوی نوزادی کد 01 سایز 80x80 سانتی متر

پتوی نوزادی کد 01 سایز 80x80 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 75 نفر 👍 رضایت از کالا : 89 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +19 📃 امتیاز: 4.6

این پتو از جنس الیاف نخی تهیه شده که ضد حساسیت بوده و با پوست کودک سازگار است. اگر می‌خواهید یک پتو برای استفاده روزانه و خانگی تهیه کنید این مدل گزینه مناسبی است. 

ابعاد : 80x80x20 سانتی متر سانتی‌متر

قابلیت استفاده : دورو

جنس : پارچه , پنبه

قابلیت شست‌وشو : توسط ماشین لباس‌شویی , توسط دست

سایر توضیحات : پارچه فلانل ترکیه 100درصد پنبه بدون هیچگونه مواد پلاستیک و ضد حساسیت سبک و بسیار نرم و لطیف و بدون پرز دارای کلاه

پتو نوزادی مدل خرگوش گوش دراز سایز 72x72 سانتی متر

پتو نوزادی مدل خرگوش گوش دراز سایز 72x72 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 0 نفر 👍 رضایت از کالا : 0 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +0 📃 امتیاز: 0

پتو نوزادی مدل خرگوش گوش دراز یک پتو بسیار زیبا و عروسکی است که به خوبی از بدن نوزادتان محافظت کرده و او را گرم نگه می‌دارد. سایز این مدل 72x72 سانتی متر بوده و برای نوزاد تازه متولد شده مناسب است. 

ابعاد : 72x72 سانتی‌متر

وزن : 200 گرم

قابلیت استفاده : دورو

جنس : پارچه

قابلیت شست‌وشو : توسط ماشین لباس‌شویی

پتو نوزادی مدل دورپیچ کلاهدار سایز 70×70 سانتی متر

پتو نوزادی مدل دورپیچ کلاهدار سایز 70×70 سانتی متر

پیشنهاد شده توسط : 71 نفر 👍 رضایت از کالا : 60 درصد 📊
دیدگاه ثبت شده: +42 📃 امتیاز: 4

ابعاد : 70×70×1 سانتی متر سانتی‌متر

جنس : پنبه

قابلیت شست‌وشو : توسط ماشین لباس‌شویی , توسط دست

سایر توضیحات : پتوی دورپیچ کلاهدار که به عنوان پارچه قنداق نیز قابل استفاده است. قسمت داخلی نخ پنبه و قسمت بیرونی پتو مخمل است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x